Cilt Bakımı

Tırnak Beyazlatma Yöntemleri

Tırnaklara sürekli oje sürmek, çevre koşulları ve sigara gibi kötü alışkanlıklar tırnakların sararmasına neden olabilir. Tırnaklarınızın sararmasından şikayetçiyseniz, tırnak beyazlatma için evde uygulayabileceğiniz bazı yöntemler bulunuyor.

Bu yazımızda, sararan tırnakları beyazlatacak pratik yöntemlerden sizler için söz edeceğiz.

 

Evde Tırnak Beyazlatma ve Güçlendirme

 

Kısa sürede daha beyaz tırnaklara kavuşmak hayal değil. Evde uygulayabileceğiniz 6 pratik tırnak beyazlatma yöntemini sizler için paylaşacağız. Oje sürmeden de bakımlı tırnaklara sahip olmak isterseniz, aşağıdaki yöntemlere göz gezdirin.

 

Tırnak beyazlatma
Tırnak beyazlatma yöntemleri

 

Oksijenli Su ve Karbonatla Tırnak Beyazlatma

 

Tırnaklarınıza oje sürmeden yapamıyor, ancak sararma sorunu yaşıyorsanız, bu kür tam size göre! Bu kür için karbonat ve oksijen suyuna ihtiyacınız olacak.

1 yemek kaşığı oksijenli su ile bir miktar karbonatı macun kıvamı alana dek karıştırın. Ardından, karışımı tırnaklarınıza sürüp yaklaşık 5 dakika bekletin. Akabinde tırnaklarınızı ılık suyla yıkayıp nemlendirin.

Limon Suyu ve Karbonatla Tırnak Beyazlatma

 

Bir çay kaşığı karbonatın üzerine birkaç damla limon damlatıp karıştırın. Elde ettiğiniz karışımla tırnaklarınızı ovup 5 dakika bekleyin. Arkasından, ılık su ile ellerinizi yıkayın ve nemlendirin.

Tırnaklarınızda yara ya da kesik varsa, limon suyu uygulamasını yapmamanızı tavsiye ederiz. Zira, fena halde canınız yanabilir.

Diş Macunu İle Tırnak Beyazlatma

 

Bir miktar beyazlatıcı diş macununu kullanmadığınız bir dış fırçasına sürün. Ardından, tırnaklarınıza çok bastırmadan fırçalayın. Bu işlemi düzenli olarak yaptığınızda, tırnaklarınızın beyazladığını fark edeceksiniz.

Tırnak Beyazlatmak İçin Çay Ağacı Yağı

 

1 yemek kaşığı zeytinyağı ile çay ağacı yağını karıştırdıktan sonra tırnaklarınıza pamuk yardımıyla uygulayın. Ortalama 5 dakika beklettikten sonra tırnaklarınızı ılık su ile yıkayın. Bu kürü, gün içerisinde sabah ve akşam uygulayabilirsiniz.

Sirke İle Tırnak Beyazlatma

 

1 fincan içme suyu ile 1 fincan sirkeyi karıştırıp pamukla tırnaklarınızı oje siler gibi silin. Sirke uygulamasını günde 1 kez uygulayın. Hem tırnaklarınızı beyazlatacak hem de tırnak üzerinde mantar oluşumunu önleyecek.

Tırnak Beyazlatmak İçin Kabartma Tozu

 

İki çay kaşığı kabartma tozu ile ılık suyu macun kıvamı elde edene kadar karıştırın. Bu karışımı, tırnak diplerinize ve tırnaklarınıza uygulayın. Yaklaşık 5 dakika beklettikten sonra ılık su ile tırnaklarınızı durulayın.

Kabartma tozu ile hazırlanan bu karışım, tırnaklarınızın beyazlamasına yardımcı olacaktır.

Hüner Biber

16 Mayıs 1993 yılında Rize'de doğdum. 2020 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünden mezun oldum. Okumayı, yazmayı ve araştırmayı seven biri olarak güncel ve trend olan konuları sizinle paylaşacağım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Başa dön tuşu
DMCA.com Protection Status