Dövme Modelleri

Tribal Dövme Modelleri

Tribal dövme yani kabile dövmeleri günümüzde dövme severler arasında oldukça yaygındır, çünkü bu onlara vücutlarında bazı fantastik sanat eserlerini sergilemeleri için bir yol sağlamakla kalmaz, aynı zamanda kültürlerini ve miraslarını kucaklamalarına da yardımcı olur. Kabile dövmeleri yüzlerce yıldır var ve dünya çapında birçok farklı kabileden kaynaklanıyor .

Kabile dövmeleri, genellikle basit tasarımlara sahip oldukları için nispeten daha ucuzdur; Bununla birlikte, bazı kabile dövmeleri de renk içerdikleri için biraz kapsamlıdır. Merhumunuzun köklerini anmak istiyorsanız, kabile dövmesi yaptırmalısınız.

 

Renkli Tribal Dövme Modeli
Renkli Tribal Dövme Modeli

 

Bugün sizler için tribal dövmesinin anlamı, küçük tribal dövme modelleri ve kadınlar için tribal dövme modellerinden bahsettiğimiz bir yazı dizinimizle karşınızda bulunuyoruz.

 

Omuza Tribal Dövme Modeli
Omuza Tribal Dövme Modeli

 

Tribal Dövme Omuz

 

Erkek Kol Tribal Dövme
Erkek Kol Tribal Dövme

 

Kabile dövmesi, sanatsal tasarımın büyüleyici bir ifadesidir. Her eğrinin nasıl ayrıntılı ve büyük bir hassasiyetle yapıldığına dikkat edin. Ayrıca, güneşin sembolü olan ve zenginlik, parlaklık ve liderliği ifade eden omuz üzerinde genellikle erkekler tercih etmektedir.

 

Tribal Renkli Kol Dövmesi
Tribal Renkli Kol Dövmesi

 

Tribal dövme tasarımı, bir erkeğin erkekliğini geliştirir ve bazı güven, cesaret ve güç unsurlarını iletir.

 

Tribal Mauri Kol Dövmesi
Tribal Mauri Kol Dövmesi

 

Küçük Tribal Dövme Modelleri

 

Tribal Baldır Dövme Modeli
Tribal Baldır Dövme Modeli

 

Anlamlı ama sevimli minimalist tribal dövme tasarımları en iyisidir.

Dövmenizin havalı olması için büyük olmasına gerek yok. Tasarımın küçük ya da büyük olması var olan anlamında bir yitiklik göstermeyecektir.

 

Tribal Kol Dövme Modelleri
Tribal Kol Dövme Modelleri

 

Küçük tribal dövme tasarımları kadınlara daha cazip gelmektedir. Sokakta birkaç kadından birinde küçük tribal dövmeler görmeniz son derece mümkün.

 

Tribal Kol ve Göğüs Dövme Modelleri
Tribal Kol ve Göğüs Dövme Modelleri

 

Tribal Dövmesi Anlamı

 

Tüm Vücuda Tribal Dövme
Tüm Vücuda Tribal Dövme

 

Tribal dövmenin anlamına baktığımızda, İngilizcede kabile anlamına gelen tribe kelimesinden türemektedir. Tribal dövme, eski kabilelerin kendi aile kimliklerini, ayinlerini, sosyal statülerini belli etmek adına yapılırmış. Genel olarak, tribal dövme tasarımlarında ise, siyah renk kullanılır.

Tribal dövme bazı kültürlerde farklı tasarımlarla karşımıza çıkmaktadır. Bu dövmenin kaynağı olan kültürler; Hindistan, Borneo, Maori Halkı, Aztek, Hawaii, Polinezya halkları, Yeni Zelanda ve Samoa olarak bilinmektedir.

 

Sadece Omuz Tribal Dövme Modeli
Sadece Omuz Tribal Dövme Modeli

 

Tribal Dövme Bayan

 

Tribal Kadın Kol Dövmesi
Tribal Kadın Kol Dövmesi

 

Genellikle spor salonlarındaki erkeklerin vücutlarında çokça fazla tribal dövme modellerine denk gelebiliriz. Ancak kadınlar da bu tasarımları bir hayli tercih ediyor. Vücutlarının çeşitli yerlerinde bu dövmelerin varlığı son derece çekici kılıyor.

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
DMCA.com Protection Status