SağlıkCinsellik

Tuzlu Su ve Çapalama Nedir?

Uzman Klinik Psikolog Esra Ezmeci, katıldığı bir televizyon programında tuzlu su ve çapalama yönteminden bahsetti. Özellikle ilişkilerde iniş çıkışlar oluyorsa, heyecanınızı kaybettiyseniz, sevgiliniz/partneriniz sizinle ilgilenmiyorsa, tuzlu su ve çapalama yöntemini deneyerek ilişkinizi daha canlı tutmaya ne dersiniz?

Her kadın doğuştan manipülatördür. Ve çok az erkek bu gerçeğe itiraz edebilir. Çocukluktan yetişkinliğe kadar, zayıf cinsiyetin temsilcileri, hedeflerine ulaşmak için akla gelebilecek ve düşünülemez tüm yollarla eğitilirler. Ancak, olağan ve biraz can sıkıcı kadın kaprislerinin kullanılması bir şeydir ve erkeklerle iletişim kurarken tamamen görünmez olan manipülasyon tekniklerini kullandığımızda başka bir şeydir. NLP’yi hayatta ve daha güçlü seks ile iletişimde kullanmayı nasıl öğrenebilirim? Bunun hakkında konuşacağız.

Esra Ezmeci Tuzlu Su Nasıl Yapılır?

Sosyal medyada takipçilerine ilişkiler ve evlilik üzerine tavsiyelerde bulunan Uzman Klinik Psikolog Esra Ezmeci, televizyon programında söylediği tuzlu su yöntemi birçok kişi tarafından merak ediliyor. Esra Ezmeci tuzlu su tarifi için yapmanız gereken banyodan sonra haftada 1 kere 1 litre suyun içine 2 kaşık tuz ekleyip karıştırmak. Elde ettiğiniz suyu vücudunuzun sağ tarafından başlayarak tüm vücuda dökün ve durulanmadan 1 gece sabaha kadar bu şekilde bekleyin.

Vücudun sağdan soluna doğru tuzlu su dökülmesi, sağdan sola pozitif enerji yüklenmesine yardımcı oluyor. Bu da üzerinizdeki negatif enerjileri alıp daha huzurlu ve iyi hissetmenizi sağlar.

Cinsellikte Çapalama Noktaları

Çapalama yöntemi belirli bir duyguyu veya duyu organlarını harekete geçiren bir tür uyarıcıdır. Cinsellikte çapalama tekniğini kullanarak partnerinizi kendinize bağlamayı başarabilirsiniz.

Koku, tatma, dokunma, işitme ve görme olarak beş noktada çapamız bulunmakta. Bu 5 çapayı aynı anda kullandığınız takdirde, çapalama yönteminden başarılı bir sonuç almanız mümkün. Örneğin, partnerinize mükemmel bir sofra hazırlayın. Güzel bir kıyafet giyinip kokular sürünün. Ayrıca ortamda loş ışıklar ve mum detaylarına yer verin. Böyle bir ortamda sevgilinize/partnerinize güzel sözler söyleyerek bu muhteşem anı sevgilinizin hafızasına kazıyabilirsiniz.

Cinsel Çapa Nedir?

Aslında, NLP’de sihir yoktur, ancak bazı teknikleri, hayallerinizdeki adamla romantik bir ilişki kurmanıza yardımcı olabilir.

Nörolinguistik programlamanın (NLP) her şeyden önce rakibimiz üzerinde sözlü bir etki olduğunu hatırlayalım. Ve kadınların elinde, NLP becerilerinin yetkin kullanımı gerçek bir silaha dönüşebilir. Hiç kimse başkalarının fikirlerini nasıl etkileyeceğini ve onları kadınlar kadar ikna edeceğini bilmiyor.

tuzlu su ve çapalama
cinsel çapa nedir

Öyleyse nörolinguistik programlamanın erkekler üzerinde kusursuz çalıştığı birkaç numaraya bakalım. Daha güçlü cinsiyeti kodlayan ifadeler:

  • “Tatlım, ciddi ciddi düşünüyorum…” Psikolojik araştırmalar, vakaların neredeyse %50’sinde böyle bir cümlenin bir erkeği gerdiğini ve dikkatini muhatabına çevirdiğini doğrulamıştır. Muhatabın söylemeye karar verdiği gibi, saniyenin çok küçük bir kısmı içinde, erkeklerin kafasında düzinelerce varsayım doğar. Bir erkeğin size dikkat etmesi için acilen ihtiyacınız varsa, böyle bir cümle kullanmak çok uygundur.
  • “Tatlım, bugün seks istemiyorum.” Böyle bir ifade, bir insanı yaklaşan küresel bir felakete benzer bir sersemlik durumuna sokabilir. Böyle bir ifade hangi durumda kullanılabilir? Birkaç seçenek var: ondan uzaklaşın ve uykuya dalın, böylece acı çeksin ve ne yaptığını düşünsün ve gelecekte size karşı daha dikkatli olsun ya da bir erkek için uzun ve acı verici bir bekleyişten sonra yine de samimiyeti kabul edin. Kendisiyle ve azmi ile gurur duysun. Bazen bir erkeğin gururunu kandırmaktan da zarar gelmez.
  • “Daha fazla istiyorum!” Öncekine bir alternatif. Yeni biten bir cinsel ilişkiden sonra erkek güçsüzce sırtına yaslandığında böyle bir söz bomba etkisi yapar. Yüzlerce bahaneyi, ne kadar yorgun olduğunu ve uyumak istediğini hemen duyacaksınız. Buna “Pekala canım, her şeyi anlıyorum ve ısrar etmeyeceğim” gibi bir cevap verebilir ve ardından kesinlikle onun sevgisi ve minnettarlığıyla yıkanırsınız.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
DMCA.com Protection Status