Bitkisel ÇözümSağlık

Uyuz Hastalığı Bitkisel Tedavisi Saraçoğlu Kürleri ve Evde Çözümü

Uyuz hastalığı genel olarak, uyuzlu bir kişiyle direkt, uzun süreli ve ten tene temas yoluyla yayılır. Bu temas genellikle uzun süreli olmalıdır; hızlı bir el sıkışma veya sarılma uyuzu bulaştırmaz. Uyuz, cinsel partnerlere ve ev üyelerine kolayca yayılır. Yetişkinlerde uyuz sıklıkla cinsel yolla bulaşır. Uyuz bazen, kullanılan giysiler, havlular veya yatak takımları gibi eşyaların paylaşılması yoluyla dolaylı olarak yayılır. Bu hastalığa yakalananlar uyuz hastalığı bitkisel tedavisi olup olmadığını merak ediyor.

Bu içeriğimizde uyuz hastalığı için doğal tedavi yöntemlerinden bahsettik. İçeriğimize göz atın ve uyuz hastalığı bitkisel çözüm yollarını öğrenin.

İçindekiler

Uyuz Hastalığı Bitkisel Tedavisi İbrahim Saraçoğlu Kürü

Uyuz Hastalığı Bitkisel Tedavisi İbrahim Saraçoğlu Kürü
Uyuz Hastalığı Bitkisel Tedavisi İbrahim Saraçoğlu Kürü

Uyuz hastalığında kaşıntı, en bilindik belirtilerinden biridir. Bu noktada, Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu bilinmeyen kaşıntılar ve alerjik kaşıntılar için yulaf samanını ve siyah üzüm çekirdeğini tavsiye ediyor.

1 tutam kurutulmuş yeşil yulaf samanını 1 bardak suda yaklaşık 5 dakika kaynatın. Ilıdıktan sonra süzün ve nereniz kaşınıyorsa bu suyu pamuk yardımıyla cildinize uygulayın. Bu işleme haftada üç kere devam edin.

Eğer yulaf samanı bulamazsanız, bir tatlı kaşığı siyah üzüm çekirdeğini havanda ezip 1 kase yoğurt ile karıştırın. Elde ettiğiniz karışımı günde iki kere olmak üzere, öğle yemeğinden ve akşam yemeğinden yarım saat önce aç karnına tüketin.

Uyuz İçin Hangi Sabun İyi Gelir?

Uyuz İçin Hangi Sabun İyi Gelir
Uyuz İçin Hangi Sabun İyi Gelir

Uyuz hastalığı için kükürt sabunu kullanılabilir. Kükürt sabunu ayrıca egzama, sedef ve mantar gibi cilt hastalıklarının tedavisinde ve sivilce ve akne tedavisinde de kullanımı mevcuttur. Kükürt sabunu dışında, bıttım sabunu da uyuza iyi gelmektedir. Ayrıca sedef, mantar ve egzamaya da iyi geldiği bilinmektedir.

Uyuz Tedavisinde Katran İyi Gelir Mi?

Uyuz Tedavisinde Katran İyi Gelir Mi
Uyuz Tedavisinde Katran İyi Gelir Mi

Uyuz hastalığına sarcoptes scabiei von hominis ismiyle bilinen virüsler neden olur. Bir cilt hastalığı türü olan uyuz, bulaşıcı olmasının yanında, en bilinen belirtileri arasında kaşıntı ve cilt dökülmesi bulunmaktadır.

Özellikle kış ve sonbahar aylarında daha fazla artış gösteren uyuz hastalığı için bitkisel tedavi yöntemleri arasında katran sabunu yer almaktadır. Katran sabunu içerisinde bulunan ardıç ağacı yağı sayesinde, birçok cilt hastalığının tedavisine iyi gelmektedir. Bunlardan birkaçı; uyuz hastalığı, sedef, saç kepeklenmesi, saç derisinde bit ve saç dökülmesine iyi gelmektedir.

Uyuz Kaşıntısına Ne İyi Gelir Evde Çözüm?

Uyuz Kaşıntısına Ne İyi Gelir Evde Çözüm
Uyuz Kaşıntısına Ne İyi Gelir Evde Çözüm

Uyuz kaşıntısı için evde uygulayabileceğiniz 3 pratik bitkisel yöntemden bahsettik. Aşağıdaki yöntemlere göz atın ve şikayetinizi bir miktar azaltın.

  • 1 su bardağı beyaz sirke ile suyu homojen kıvam alana kadar karıştırın. Elde ettiğiniz karışımı pamuk yardımıyla kaşınan bölgeniz üzerinde 5 dakika tutmanız yeterlidir. Bu yöntemi, günde 3 kere olmak üzere 10-15 gün boyunca uygulayın.
  • Tuzlu su ile yaptığınız banyo da uyuz hastalığı tedavisinde yardımcı olabilir.
  • Aloe vera jelini uyuz olan bölgeye uygulayıp bir süre bekleyin. Bu yöntemi 10 gün boyunca tekrarlayın.

Karbonat Uyuzu Öldürür Mü?

Karbonat Uyuzu Öldürür Mü
Karbonat Uyuzu Öldürür Mü

Karbonat uyuz hastalığı tedavisinde etkili doğal yöntemlerden biridir. Uyuz olmuş kişiler duş aldıkları suyun içine karbonat ekleyerek yıkanmaları işe yaracaktır. Karbonatlı su günde iki kez uygulandığında uyuz hastalığının şikayetlerinin azaldığı görülecektir.

Uyuzdan Tamamen Nasıl Kurtulur?

Uyuzdan Tamamen Nasıl Kurtulur
Uyuzdan Tamamen Nasıl Kurtulur

1 yemek kaşığı çay ağacı yağı ve 1 yemek kaşığı zeytinyağı karışımını günde 2 kere uyuz olan bölge üzerine uygulayın. Ancak emzirenler ve gebeler için çay ağacı yağı uygun değildir.

Bir başka yöntem ise, 1 yemek kaşığı toz zerdeçal ile birkaç damla limon suyunu macun kıvamı alana kadar karıştırın. Elde ettiğiniz karışımı, uyuzlu bölgelere uygulayıp birkaç saat kadar bekletin. Ardından, ılık suyla cildinizi durulayın. Uyuzdan kurtulana kadar bu karışımı kullanmaya devam edin.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
DMCA.com Protection Status