Bitkisel ÇözümSağlık

Vajina Genişlemesi Bitkisel Çözüm

Yaşlandıkça vajinanızın esnekliğinde bir değişiklik fark edebilirsiniz ve vajinanız daha gevşek hissedebilir. Bazı kadınlar, özellikle birden fazla bebek sahibi olduktan sonra, menopoza girdiklerinde veya doğumdan sonra semptomların kötüleştiğini bulurlar. Bu değişiklikler tamamen normaldir ve çoğu durumda vajina genişlemesi için herhangi bir tedavi gerektirmez.

Bununla birlikte, özellikle vajinanızı daha kuru hissediyor, seks daha acı verici, seks daha az tatmin edicidir ve gülerken veya öksürürken biraz idrar kaçırıyorsanız, tedavi olmaya karar verebilirsiniz.

Vajina Genişlemesi Nasıl Tedavi Edilir?

Vajinanızın esnekliğindeki değişikliklerden endişe ediyorsanız, belirtilerinizi iyileştirmek için deneyebileceğiniz birkaç şey vardır:

  • Pelvik taban egzersizleri
  • Lazerle vajina daraltma işlemi
  • Hormon tedavileri

Ameliyatsız Vajina Daraltma Nasıl Olur?

Neyse ki daha sıkı bir vajina elde etmek için kanıtlanmamış ve potansiyel olarak tehlikeli bitkisel yöntemlere (veya ameliyatlara) güvenmek zorunda değilsiniz. Aşağıda vajinanızı daraltmak ve vajinal atrofi ve gevşeklik ile ilişkili semptomları hafifletmek için daha güvenli iki seçenek bulunmaktadır.

Vajina genişlemesi
ameliyatsız vajina daraltma nasıl olur

Pelvik Taban Egzersizleri

Pelvik taban kaslarınızı güçlendirmek, kendinizi daha sıkı hissetmenizin ve cinsel ilişki sırasında stres üriner inkontinans ve duyu eksikliği gibi sorunları çözmenin bir yoludur.

Pelvik taban kasları, kasık kemiğinizin önünden pelvisinize uzanan askı şeklindeki bir kas grubudur. Bu egzersizi yapmak vajinal kanalınızı sıkılaştırmasa da, pelvik tabanınızı güçlendirmek vajinayı daha sıkı hissettirebilir.

Lazerle Vajina Daraltma

Ameliyatsız vajina daraltma işlemlerinden diğeri de lazer uygulamasıdır. Cerrahi bir müdahale olmadığı için anestezi istemeyen, ağrısız, acısız ve riski çok çok az olan bir ileri teknolojili işlemdir. Bu operasyon sayesinde cinsel sağlık sorunlarında iyileşme sağlanır.

Vajina Daraltma Bitkisel Çözüm

Vajinanızın elastikiyetini kaybetmesi normal olsa da internette ve diğer medyada gördüğünüz tüm vajina daraltma tavsiyeleri (limonla vajina daraltma, vajina daraltma bitkisel yağlar vb.) ve ünlülerin desteklediği ürünler yüzünden bu konuda bir şeyler yapmak için baskı hissedebilirsiniz.

Bununla birlikte, bu tavsiyelerin çoğu tıp uzmanlarından gelmediğinden, en iyi ihtimalle etkisiz ve en kötü ihtimalle tehlikeli olabilir.

Vajina genişlemesi
vajina daraltma bitkisel çözüm

Vajina daraltıcı bitkisel yöntemler, genellikle düşük maliyetli ve kendi başınıza denemesi kolay olduğu için cazip gelebilir. Bununla birlikte, aşağıdakilere yol açabileceklerinden onlara çok dikkatli yaklaşmalısınız:

  • Enfeksiyonlar (maya enfeksiyonu gibi)
  • Tahriş
  • Kaşıntı
  • Yaralanma

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
DMCA.com Protection Status