Sağlık

Vajinayla Mastürbasyon Nasıl Yapılır

Adeta toplum aile yapımızda tabu olan ve sağlık derslerinde verilmeyen bir içeriği sizlere sunacağım. Fakat şunu yazımın başında belirtmeliyim ki ben burada sadece nasıl yapılır konusu hakkında değineceğim, dini boyutu konusunda uzman değilim, o sebeple dini boyutu hakkında bilgi veremem. Eğer bu konuda bilginiz varsa yorum bölümüne yazabilirsiniz. Öncelikle sizlere bir kaç tane yararlı bilgi vermek isterim. En son kısımda ise vajinayla mastürbasyon nasıl yapılır bölümüne ulaşabilirsiniz.

Mastürbasyon vücudun bir ihtiyacı adeta bir parçasıdır, bir çok genç bunu yapar ve evet zevk alır bu size tuhaf gelmesin. Neden insanlar mastürbasyon yapar? Mastürbasyon, vücudunuz ve cinsel dürtülerinizi, başkasıyla bir cinsel deneyime girmeden ortaya çıkacak durumları öğrenmek adına çok yararlı bir yoldur.

Eğer nasıl uyarıldığınızı, cinsel olarak uyarılmanın nasıl hissettiğini merak ediyorsanız, parmağınız ile vücudunuzun yeni bölümlerini bulmanın harika bir yoludur. Herkesin vücudu birbirinden farklıdır, bu sebeple erojen bölgelerinizi kendiniz keşfetmeniz gereklidir. Bu erojen bölgeleriniz, kulak bölgesi, boyun, kasık yada meme uçları olabilir, herkesin erojen bölgesi farklıdır.

Ayrıca birde sizleri hangi ortamın moda soktuğunu ve nasıl hissettirdiğine dair kendiniz bilgi edinebilirsiniz. Mastürbasyon yapmaya başlamadan önce şehvetli müzik dinlemek, ışıkları kısmak belki sizi daha kolay havaya sokabilir:

Fakat şunu söylemeliyim mastürbasyon yapmanın doğru yada tamamen yanlış bir yolu yoktur, tabi ki bakire iseniz ve bakireliğinizi korumak isterseniz, içine herhangi bir temasta bulunmamanız gereklidir.

 

Vajinayla Mastürbasyon Hakkında Bilgiler

Vajinayla Mastürbasyon Hakkında Bilgiler

Vajinayla Mastürbasyon Hakkında BilgilerAşağıda sağlık ve cinsellik eğitimcisi olan Ellen Kate Friedrichs’in vajinayla mastürbasyon hakkında verdiği bilgileri sizlerle paylaşmak istedim.

 • Mastürbasyon zevk almak için vücudunuzun parçalarına dokunmak anlamına gelmektedir. Peki bu parçalar nelerdir; vulva, klitoris, vajina, labia, göğüsler ve anüstür. Bu parçaları görseller halinde sizlere sunacağız.
 • İnsanların bildiği aksine sadece vajinal penetrasyon ile orgazm olunmaz, klistorisin uyarılması ile de orgazm gerçekleşebilir.
 • 2011’de yapılan bir çalışmaya göre 14 ile 17 yaşındaki kızların %58’i hayatlarında en az bir kere mastürbasyon yaptığı tespit edilmiştir.
 • Ayrıca aynı çalışmada 14 ile 17 yaşları arasında ki erkeklerin de %80’inin hayatlarında en az bir kere mastürbasyon yaptığı tespit edilmiştir.
 • Mastürbasyon yapmak garip, tuhaf değildir, sizleri sapık yada ucube yapmaz.
 • Mastürbasyon’un bir diğer faydası ise ilk defa seks yapmadan önce vücudunuz hakkında bilgi edinebilirsiniz.
 • Orgazm’ı tıbbi olarak kısaca tarif edecek olursak kasların gerilmesidir. Orgazm sırasında kaslarınızda ki gerginliğin salınması ve akın akışınızda serotonin adlı endorfin sentezlenmesidir. Bu kimyasallar son derece zevkli hislere neden olur ve sizi mutlu, sersem ve uykulu hissetmenize neden olur.
 • Orgazm anında gerçekleşmez ve herkeste gerçekleşme süresi farklıdır. Bazı kadınlarda 1 dakika sürebilir, bazı kadınlarda ise 1 saat sürebilir.
 • Nasıl orgazm olacağınızı öğrenmek zaman alabilir, bu tamamen tecrübedir, mastürbasyonla bunu geliştirebilirsiniz.

 

Mastürbasyon Öncesi ve Sonrasında Ne Yapılmalıdır

 

Mastürbasyon Öncesi ve Sonrasında Ne Yapılmalıdır
Mastürbasyon Öncesi ve Sonrasında Ne Yapılmalıdır

Mastürbasyon en güvenli seks şeklidir, cinsel yolla bulaşan enfeksiyonlardan herhangi biri için risk oluşturmaz, ayrıca hamile kalma ihtimaliniz yoktur. Sağlığınız ve güvenliğiniz açısından en risksiz yoldur. Peki mastürbasyon öncesi ve sonrasında neler yapılmalıdır.

 • Öncelikle ellerinizi mutlaka yıkayın, vajina bölgesi çok hassastır, bakteri ve mantar oluşumuna çok müsait bir auradır. Bu sebeple mastürbasyona başlamadan önce ellerinizi güzelce yıkayın böylelikle bakterilere geçit vermezsiniz.
 • İşiniz bittikten sonra işeme isteği duyabilirsiniz, bu çok normaldir ve idrar yolu enfeksiyonlarını önler. Fakat burda en önemli püf nokta anüsten bakteriler çok kolay bir şekilde üretraya gidebilir. Bu sebeple tuvalet kağıdı kullanırken arkadan öne değilde, önden arkaya doğru hamle ile silmeniz gereklidir.
 • Mastürbasyon yapmak bakireliğe engel değildir. Eğer vajina deliğine parmağınızı sokmazsanız, sadece klistorisi uyararak mastürbasyon yaparsanız bakireliğiniz devam eder.

 

Vajinayla Mastürbasyon Nasıl Yapılır

Vajinayla Mastürbasyon Nasıl Yapılır resimlerle

Vajinayla Mastürbasyon Nasıl Yapılır resimlerleGelelim vajinayla mastürbasyon nasıl yapılır bölümüne, bu bölümde sizlere kadınlar 52 nasıl yapar başlıklı yazımızda görsellerle nasıl yapıldığına dair fikir edinebilirsiniz. Aşağıda ki linkten yazımıza ulaşabilirsiniz.

Kadınlar Nasıl 52 Yapar için linke TIKLA!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
DMCA.com Protection Status