Bitkisel ÇözümSağlık

Varikosel Bitkisel Tedavi

Varikosel, erkeklerin erbezi torbalarında bulunan toplardamarın şişip genişlemesi ve büyümesi durumuna verilen isimdir. Bu durum erkeklerde testislerde ağrı yaparak sonuçlanır. Ayrıca ilerleyip tedavi edilmezse çocuk sahibi olma şansı da azalır.

Özellikle erkeklerin ilgisini çekecek bu yazımızda, evde varikosel için bitkisel yöntemlere değineceğiz. Detayları görmek için okumaya devam edin.

Varikoselin Belirtileri

Varikosel
Varikosel belirtileri
  • Testislerde yumru oluşma hissi
  • Birkaç deneme sonrasında çocuk sahibi olamama
  • Uzunca bir süre ayakta durduktan sonra testis ağrısı yaşama

Varikosel Keçiboynuzu Kürü

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu‘nun varikoseli iyileştirecek bitkisel kürü bulunuyor. Bu kürü uygulayan erkeklerin varikosel şikayetleri azalacak ve çocuk sahibi olma şansları da artacaktır.

Varikosel
Varikosel tedavisi Saraçoğlu

Keçiboynuzu kürü için uygun kabın içerisine 500 ml su alıp 6 adet keçiboynuzu atıp kaynamaya bırakalım. Kaynadıktan sonra ocağın altını kapatalım ve yaklaşık 20 dakika demlendirelim.

Süre dolduktan sonra ilk 1 hafta bu kürü taze olarak sabah ve akşam aç karnına tüketelim. 1 hafta uyguladıktan sonra 3 ay boyunca sadece akşamları 1 bardak şeklinde tüketelim.

Varikosel Bitkisel Tedavisi

Varikol şikayetlerini azaltmaya yardımcı olabilecek evde uygulayabileceğiniz iki bitkisel çözümden bahsedeceğiz. Aşağıdaki çözümlere göz atın ve sağlıklı kalın.

Varikosel
Varikosel bitkisel çözüm

Varikosel İçin At Kestanesi

Varikoselin bitkisel tedavi yöntemleri arasında yer alan at kestanesinde toplardamarın rahatlaması ve temizlemesine yardımcı mineraller yer alıyor.

Varikosel için atkestanesinin yağından yararlanabilirsiniz. Kullanımı ise, 100 gram sıcak suyun içerisine 1 damla at kestanesi yağı damlatıp karıştıralım. Elde ettiğimiz bu karışımı, gün içerisinde 2 kere tok karnına içelim.

Her seferinde taze olarak tüketmeye önem verelim. Ayrıca düzenli kullanımda varikosel şikayetlerini ve testis ağrılarını azaltacaktır.

Varikosele İyi Gelen Üzüm Çekirdeği

Üzüm çekirdeği yağı ile bitki çayı her sabah içmenizde sakınca yoktur. Düzenli kullanımda kan dolaşımını ve  testislerdeki toplardamarı rahatlatmasına yardımcı olacaktır.

Evde Varikosel Ağrısı Nasıl Geçer?

Gün boyu yorucu bir işle meşgulseniz, eve geldiğinizde belli bir süre uzanıp vücudunuzu dinlendirmeniz iyi olacaktır. Böylelikle, cinsel bölgede ve kasıkta meydana gelen ağrıyı da dindirmiş olursunuz.

Ayrıca testislerde yaşanan ağrıyı kesmek için yeşil çay, papatya çayı gibi bitki çayları içerek rahatlama sağlarsınız.

İçeriğimizde yer alan çözümleri deneyip de iyileşme sağlayamadıysanız ve şiddetli ağrılar hissederseniz uzmanına görünmenizi öneririz.

Hüner Biber

16 Mayıs 1993 yılında Rize'de doğdum. 2020 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünden mezun oldum. Okumayı, yazmayı ve araştırmayı seven biri olarak güncel ve trend olan konuları sizinle paylaşacağım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Başa dön tuşu
DMCA.com Protection Status