Bitkisel ÇözümSağlık

Vertigo Bitkisel Çözüm Yöntemleri

Vertigo, kişinin kendisinin ve etrafındaki cisimlerin döndüğünü hissettiği bir histir. Vertigo genellikle denge kaybı, kusma ve bulantı şeklinde belirti verir.

Bu yazımızda,Dr. Feridun Kunak ve Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu’nun vertigoya karşı bitkisel çözümlerinden bahsedeceğiz.

 

Vertigo Bitkisel Tedavi Feridun Kunak

 

Dr. Feridun Kunak vertigoya bağlı gelişen kulak çınlamasına iyi gelecek bitkisel yağ karışımından söz etti. Bunun için, 1 litre sızma zeytinyağı içerisine 1’er fincan ginkgo bloba, ısırgan otu ve zeytinyağı ilave edelim. Ardından, blenderla parçalayalım.

 

Vertigo
Vertigo bitkisel tedavi Feridun Kunak

 

Elde ettiğimiz yağı, günde 1 saat güneşe tutmamız gerekiyor ya da kaynayan tencerenin içerisinde 1 saat kadar bekletin. Beklettikten sonra tekrar blenderdan geçirin. Bu işlemi 15 gün boyunca tekrar etmelisiniz.

15 günün ardından, süzüp akşamları yatarken 1 çorba kaşığı kadar bilhassa çocuklarınıza verebilirsiniz.

Vertigo Bitkisel Tedavi Saraçoğlu

 

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu’nun vertigoya karşı 3 aşamalı bitkisel tedavi yöntemi yer alıyor.

 

Vertigo
Vertigo bitkisel tedavi Saraçoğlu

 

Vertigoya Soğan Kürü

 

Kabuğu soyulmuş 1 orta boy kuru soğanı dörde bölüp kaynamakta olan 1,5 su bardağı suyun içine atalım. Yaklaşık 5 dakika kısık ateşte ağzı kapalı olarak kaynatalım. Ardından, ılınmasını bekleyelim ve süzüp tüketmeniz gerekiyor.

Soğan kürünü 15 gün boyunca öğleden önce ve öğleden sonra olmak üzere aç karnına günde 2 defa içiniz. Çalışanlar, akşam yemeğinden önce ve akşam uyurken yapabilir.

Bu kürü uygularken, soğuk olarak veya beklemiş haşlama suyu içilmemelidir. Soğan kürünü her seferinde taze hazırlamanız gerekiyor.  Ayrıca bu kür için açık kahverengi kabuklu yemeklik soğan kullanmalısınız.

Vertigoya Testeredişli Aslanpençesi Kürü

 

Soğan kürünü uyguladıktan sonra bu küre geçmeniz gerekiyor. Bunun için, kaynamakta olan 1 bardak suyun içine 4-5 gram testere dişli aslan pençesi ekleyelim. Ortalama 6 dakika kısık ateşte ağzı kapalı demlenmeye bırakalım. Süre dolduktan sonra ılınmasını bekleyelim ve süzelim.

Hazırladığımız bu kürü, 1 ay boyunca kahvaltıdan 2 saat sonra ve akşam yemeğinden 2 saat sonra şeklinde günde 2 kere 1 su bardağı kadar tüketmeniz gerekiyor.

Bu kürü 1 ay uyguladıktan sonra soğan kürünü tekrar yapıp ardından 3.küre geçiş yapmanız gerekiyor. Ayrıca her seferinde taze hazırlayıp tüketmeye özen gösterelim.

Vertigoya Çobançantası Kürü

 

4-5 gram çobançantası bitkisini kaynamakta olan 1 bardak suya atıp yaklaşık 5 dakika kısık ateşte ağzı kapalı olarak demleyelim. Ardından, ılınmasını bekleyip süzelim. Bu kürü, 1 ay boyunca akşam yemeğinden 2 saat sonra günde 1 defa içmeniz gerekiyor.

Vertigoya Ne İyi Gelir Evde

 

Hayatınızı alt üst eden vertigo için bazı bitkilerin iyileştirici gücü bulunuyor. Vertigo sırasında size şifa olacak bu bitkilerle hazırlayacağınız pratik ve etkili yöntemlere yer verdik.

Vertigo Tedavisi İçin 5 Bitkisel Çözüm

 

Vertigo için evde uygulayabileceğiniz 5 şifalı bitkisel çözümden bahseceğiz. Bu bitkisel kürler, vertigodan kaynaklı belirtileri hafiflemesine yardımcı olacaktır.

 

Vertigo
Vertigoya bitkisel çözüm

 

  • Vertigoya Zencefil: Vertigo kaynaklı baş dönmesini ve ağrınızı hafifletmek için gün içerisinde zencefil çayı tüketin.
  • Vertigoya Badem: Badem tozu ile sıcak su hazırlayıp için. Böylelikle baş dönmesinin dinmesini sağlayacaktır.
  • Vertigoya Bektaşi Üzümü:  1 çay kaşığı Bektaşi üzümü tohumunu 1 bardak sıcak suyun içine ilave edin. Bir süre beklettikten sonra süzüp suyunu için. Özellikle şiddetli baş dönmelerine iyi gelecektir.
  • Vertigoya Elma Sirkesi: 1 kaşık elma sirkesi ile 2 kaşık balı karıştırıp yiyin. Yaşanan baş dönmesini ve ağrıyı giderecektir.
  • Vertigoya Kereviz Suyu: 1 adet kerevizi robottan geçirdikten sonra suyunu süzüp bu suyu için. Kereviz suyu, baş dönmesini gidermede yardımcı olacaktır.

Hüner Biber

16 Mayıs 1993 yılında Rize'de doğdum. 2020 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünden mezun oldum. Okumayı, yazmayı ve araştırmayı seven biri olarak güncel ve trend olan konuları sizinle paylaşacağım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Başa dön tuşu
DMCA.com Protection Status