Genel

Vücut Yapısına Göre Doğru Şort Seçimi

Yaz aylarının vazgeçilmesi şortlar… Kot, keten, şifon ve daha birçok çeşit şort dolabımızı renklendirmenin yanı sıra özgür bir hava da katıyor. Çoğunlukla yaz aylarında kullanılsa da kışın da yıldız parçalarından biri haline gelmiş diyebiliriz.

Kalın çoraplarla da kombinlenen birbirinden güzel şortları seçerken nelere dikkat etmeliyiz peki? Sadece vücut tiplerine göre ayrım yapmak yanlış olacaktır. Nasıl bir tipe sahip olursanız olun bacaklarınız bakımlı olmadığı sürece şortun güzelliğinin hiçbir anlamı kalmayacaktır. Kuru bir tene sahipseniz bacaklarınızı sürekli nemlendirmelisiniz. Düzenli yaptığınız bakım her mevsimde size katkı sağlar.

 

Vücut Yapısına Göre Doğru Şort Seçimi Nasıl Olmalıdır

 

vücut yapısına göre şort seçimi
vücut yapısına göre şort seçimi

 

Bu yazımızda sizlere vücut yapısına göre şort nasıl seçilmelidir ile alakalı bilgiler vereceğiz. Bu çok önemli bir husustur zira şort seçimi vücut tipine göre belirlenmediğinde ortaya çok rüküş bir görüntü çıkmaktadır. Bu sebeple tarzınızı yapmanıza yardımcı olacak stili yazımızı inceleyerek ve görsellerimize bakarak fikir sahibi olabilirsiniz.

 

Geniş Kalçalar İçin Şort Seçimi

 

Geniş Kalçalar İçin Şort Seçimi
Geniş Kalçalar İçin Şort Seçimi

 

Eğer geniş kalçalara, basenlere ve ona oranla daha ince bir bele sahipseniz yani armut tipli bir vücudunuz varsa şortların alt kısmı parçalı ya da kesik olan modelleri tercih edebilirsiniz. Özellikle yüksek belli şortlar seçmek ince belinizi ortaya çıkaracağından daha hoş bir görüntü oluşturacaktır.

 

vücut yapısına göre şort seçimi nasıl yapılır
vücut yapısına göre şort seçimi nasıl yapılır

Düz inen modeller sizi daha rahat hissettirecektir. Paçası dar ya da lastikli şortlar ideal bir tercih olmaz. Kalın bir üst bacağa sahipseniz kısa şortlardan tamamen uzak durmalısınız. Bunlar bacaklarınızda boğumlar oluşturacağı için hiç hoş bir görüntü sunmayacaktır.

Dizlerinizin hemen üzerindeki boyda şortlar giyinmelisiniz. Yatay çizgili şortlar ise uzak durmanız gereken ikinci bir husus. Aksine dikey çizgilere sahip şortlar tercih ederseniz bacaklarınız daha ince ve uzun görünür.

 

Kıvrımsız Vücut İçin Şort Seçimi

 

Kıvrımsız Vücut İçin Şort Seçimi
Kıvrımsız Vücut İçin Şort Seçimi

 

Vücut hatlarınız belli değilse düz bir vücuda sahipseniz kıvrımlı hale getirecek parçalar tercih etmelisiniz. Mesela pileli şortlar bunun için çok uygundur. Desenli üst parçalarla da kombinlerseniz kıvrımlı bir görüntü elde edebilirsiniz. Plise şortlar da vücut hatları belirgin olmayanlar için birebirdir.

 

Uzun Boylular İçin Şort Seçimi

 

uzun bacaklılar nasıl şort giymeli
uzun bacaklılar nasıl şort giymeli

 

Uzun boyunuzun yanı sıra ince bir vücuda da sahipseniz şort seçme aşamasında daha rahat davranabilirsiniz. Hem boyfriend kesime sahip şortlar hem de vücudu saran modeller sizin için oldukça uygun bir seçim olacaktır.

 

Vücut Yapısına Göre Doğru Şort Seçimi 
Vücut Yapısına Göre Doğru Şort Seçimi

 

En uygun olanı ise bermuda şort modelleridir. Uzun boyunuz için ideal bir tercihtir. Eğer gövde boyunuz bacak boyunuza oranla daha uzunsa mini ve kalça hizasında biten yani düşük belli şortlar kullanabilirsiniz. Dar şortlar yerine daha boyfriend tarzı parçalar seçmek yerinde olacaktır. Bu seçim vücut bütünlüğünüzü korur ve dengeli/orantılı bir görünüm elde etmenizi sağlar.

 

Kısa Boylular İçin Şort Seçimi

 

Kısa Boylular İçin Şort Seçimi
Kısa Boylular İçin Şort Seçimi

 

Kısa boylu kadınların minyon olma eğilimi göz önünde bulundurularak en uygun seçimin beyaz şortlar olduğunu söyleyebiliriz. Bacak boyunun kısa olması sebebiyle giyineceğiniz şortun altına topuklu ayakkabı tercih etmek bacaklarınızı olduğundan uzun göstermek için güzel bir yoldur.

 

Vücut Yapısına Göre Doğru Şort Seçimi  nasıl yapılır
Vücut Yapısına Göre Doğru Şort Seçimi  nasıl yapılır

Yüksek belli şortlar giyinmek istiyorsanız üzerine kısa bir parça kullanmalısınız ki sizi olduğundan daha kısa göstermesin. Bunun için göbeği açık parçalar ya da düğüm atılmış gömlekler de uygun bir tercih olabilir. Kesinlikle tercih etmemeniz gereken parçalar ise diz altı şortlardır. Bu yanlış sizi daha kısa gösterir.

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
DMCA.com Protection Status