Şal ve Eşarp Bağlama

Yeşil Elbiseye Hangi Renk Şal Gider?

“Yeşil elbiseye hangi renk şal gider?” konusu tesettürlü hanımefendiler tarafından oldukça merak ediliyor. Yeşilin de birkaç tonu olduğu için spesifik olarak değerlendirdiğimiz yeşil elbiseye uyumlu şal renklerinin hangileri olduğunu öğrenmek istiyorsanız, okumaya devam edin.

Zümrüt Yeşili Elbiseye Hangi Renk Şal Gider?

Zümrüt yeşili elbiseleri tesettürlü hanımefendilerin özellikle sonbahar-kış aylarında daha çok tercih ettiğini görmekteyiz. Özellikle elbiseye hangi şal takılacağı konusu bazen kafaları karıştırıyor. Koyu bir renk olduğu için üzerine kullanılacak şal renginin doğru seçilmesi hoş bir kombin elde etmeye yardımcı olur.

Öncelikle zümrüt yeşiline uyan renklerin hangileri olduğunu öğrenelim, daha sonra zümrüt yeşili elbiseye uygun şal renklerinden bahsedelim.

Zümrüt yeşili ile açık kahverengi, dore, gri renk ve tonları, somon rengi, mercan, pudra, siyah, kırmızı, bordo, beyaz, taba, vizon, krem, gümüş ve nude renkleri uyumludur.

Zümrüt yeşili elbise üzerine soft renklerden biri olan lila rengini tercih ederek, kıyafetinizi öne çıkarabilirsiniz ya da parlak veya simli şal modeli de kullanabilirsiniz.

yeşil elbiseye hangi renk şal gider
zümrüt yeşili elbisenin üzerine hangi renk şal gider

Zümrüt yeşili uzun bir elbise giyerseniz, üzerine bordo şal takmanızı tavsiye ederiz. Bordo ve zümrüt yeşili birbirini tamamlayan renklerdir.

Düğün, kına vb. özel gün ve etkinliklerde zümrüt yeşili bir abiye elbise tercih ettiyseniz, üzerine siyah şal takarak, muazzam bir görünüm elde etmeniz mümkün.

Zümrüt yeşili elbise zaten koyu tonlarda olduğu için, üzerine kullanacağınız şal renginin yine aynı şekilde koyu tonlarda seçmemelisiniz. Bir tık açık tonlarda tercih ederek, ton sür ton kombin yapabilirsiniz.

Elbiseniz ile kombininizin diğer parçalarının bir uyum içerisinde olmasını istiyorsanız, renk uyumuna baktığınız kadar cilt tonunuz ve tarzınız ile de uyumlu olup olmadığına dikkat etmeniz önemlidir. Böylelikle, baştan aşağı bir uyum elde etmiş ve hoş bir görünüm yakalamış olursunuz.

Açık Yeşil Elbiseye Hangi Renk Şal Gider?

Yeşil elbise kombinlerinize uygun şal rengini seçerek, görünümünüzü bir adım öteye taşıyabilirsiniz. Özellikle açık yeşil elbise üzerine bej, krem ve ekru renkte şal son derece uyumludur. Bu üç renkten herhangi birini tercih edebilirsiniz ancak karar vermeden önce cilt tonunuza ve tarzınıza uygun olup olmadığına da dikkat edin.

 yeşil elbiseye hangi renk şal gider
açık yeşil elbiseye hangi renk şal gider

Su Yeşili Elbiseye Hangi Renk Şal Gider?

Soft renkler arasında yer alan su yeşili rengi ile elbiseler her sene olduğu gibi bu sene de moda. Su yeşili elbiseler tesettürlü hanımefendilerin de gardırobunda yer alır. Su yeşili ile uyumlu renkler arasında hardal sarısı, altın rengi, pudra, beyaz, lacivert, kırmızı, gri, siyah, somon rengi, leylak rengi, pastel fuşya, toz pembe, mercan rengi, bordo, orkide rengi ve sütlü kahverengi yer almaktadır.

su yeşili elbisenin üzerine hangi renk şal gider
su yeşili elbisenin üzerine hangi renk şal gider

Su yeşili elbise üzerine şal rengi olarak vizon, bej, beyaz, siyah ve pudra rengi tercih edebilirsiniz. Özellikle su yeşili elbisenin kumaşı ile şal kumaşını aynı seçerek bir uyum yakalayabilirsiniz.

su yeşili elbisenin üstüne hangi renk şal gider
su yeşili elbisenin üstüne hangi renk şal gider

Su yeşili elbiseniz parlak ise, üstüne mat tonlarda şal tercih ederek bir harika bir uyum yakalayabilirsiniz. Ya da su yeşili elbiseye su yeşili tonlarına yakın şal takarak, ton sür ton kombin yapabilirsiniz. Fakat su yeşiline yakın tonlarda şal takmak yerine, bu renge uyumlu renkleri kullanmanızı öneririz. Özellikle bej, siyah, beyaz ve pudra rengi su yeşiliyle uyumludur.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
DMCA.com Protection Status