Elbise ModelleriGenelKombinTesettür

Yeşil Tesettür Elbise Modelleri

Genellikle bahar ve yaz aylarında tercih edilen yeşil, kış aylarının da vazgeçilmezi olmaya devam ediyor. Birçok renkle kombinlenebilme özelliğine sahip. Yaz aylarında çiçek renkleriyle birlikte kullanılırken sonbahar ve kış aylarında tek renk olarak da tercih edilebiliyor. Sonbahardan sonra yeşilin daha koyu tonlarda kullanıldığını görebiliriz. Son yıllarda ağırlıklı olarak yeşil daha çok siyah, bej ve yeşilin farklı tonlarıyla beraber kullanılmış.

Tesettür giyimde de sıkça kullanılmakta olan yeşil, çoğunlukla zıt renkli şallarla kombinleniliyor. Öyle ki son yıllarda tesettürlü kadınların vazgeçilmezi haline gelmiş bulunmakta.

 

açık yeşil tesettür elbise modeli
açık yeşil tesettür elbise modeli

 

Tesettürün şıklığı, yeşilin görkemiyle birleştiğinde ortaya müthiş kombinler çıkabiliyor. Ancak renkleri doğru kombinlemek önemli olmakla beraber yanlış kullanıldığında rüküşlüğü beraberinde getirebiliyor.

 

Yeşil Tesettür Elbise Modelleri 2020

 

belden büzgü detaylı yeşil tesettür elbise
belden büzgü detaylı yeşil tesettür elbise

 

Yeşil rengi mutluluk ve huzur rengi olarak bilinir ve kullanıldığında bu enerjileri çektiğine inanılır. Ayrıca birçok renkle birlikte kullanılması bir vazgeçilmez haline gelmesini sağlamıştır.

 

uzun fıstık yeşili tesettür elbise
uzun fıstık yeşili tesettür elbise

 

Hayatımızın her alanında gördüğümüz ve kullandığımız bir renk olması sebebiyle kıyafetlerimizi de şenlendiriyor. Birçok tonu olması da bizlere çeşitlilik sunuyor. Hem sade hem de sert olabilen yeşili kombinlemek açıkçası biraz maharet istiyor.

 

uzun fıstık yeşili tesettür elbise
uzun fıstık yeşili tesettür elbise

 

Bunlarla birlikte geçtiğimiz yıl tesettürde çoğunlukla elbise tercih edildiğini görüyoruz. Bu da tesettür giyiminin yeni tasarımlara ve daha çok çeşide ihtiyacı olduğunu gösteriyor. En çok kullanılan desen ise çiçek desenleri olmuş.

 

kilolular için triko yeşil tesettür elbise
kilolular için triko yeşil tesettür elbise

 

Çiçek desenli elbise giyinen hanımların, bu elbiselerle birlikte desensiz şal ya da eşarp kullanmış olduğunu da söyleyemeliyiz. Daha gözalıcı olmak isteyenler pul ya da incilerle bezenmiş olan elbiseler tercih ediyor. Böylece şıklığına şıklık katmış oluyor. Tüm vücudu kapatan modeller tesettür elbiselerinin en önemli özelliği haline gelmiş bulunmakta.

 

turkuaz tesettür elbise modeli
turkuaz tesettür elbise modeli

 

 

Genellikle tek parça halinde olan elbiseler kullanılıyor. Günlük kullanımlarda spor, salaş ve klasik takımlar da oldukça ilgi görmekte. Yazın pamuklu ve ince takımlar giyilirken kışın daha çok kadife takımlar kullanılıyor. Hem rahat olması hem de mevsimine göre sıcak ya da serin tutması tesettür giyimin kullanımını artırıyor.

 

Yeşil Tesettür Elbise Kombinleri

 

uzun düz yeşil tesettür elbise
uzun düz yeşil tesettür elbise

 

Her tarzda olduğu gibi burada da doğru renk kombini son derece önemlidir. Kadınlar herhangi bir kıyafet seçerken kendi vücut özelliklerini özellikle de kilosunu göz önünde bulundurur. Tesettür giyimde de bu kendini gösteren bir unsurdur.

 

uzun etekli yeşil tesettür elbise
uzun etekli yeşil tesettür elbise

 

Kendini kilolu bulan kadınların genellikle koyu renkler tercih ettiği görülmektedir. Bu nedenle koyu yeşil de bu alanda sıkça kullanılabilmektedir. Yine rengi gibi deseneler de bu konudaki belirleyici bir etkendir. Tesettürde de aynı olay geçerlidir. Seçim yaparken vücut yapısı göz önünde bulundurulmalıdır.

 

çiçekli yeşil tesettür elbise
çiçekli yeşil tesettür elbise

 

Mesela zayıf bir kadınsanız tek parça ya da büyük desenler sizi daha kilolu gösterecektir. Son yıllarda renkli feracelerin de gündemde olduğunu görüyoruz. Ferace, tesettür giyimde çok büyük bir unsur. Hemen hemen her tesettürlünün tercih ettiği bir parça olması feracenin revaçtan inmesini engelliyor. Mevsim geçişlerinde daha çok tercih edildiğine de dikkat etmek gerekiyor.

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
DMCA.com Protection Status