Şal ve Eşarp Bağlama

Yeşilin Üstüne Hangi Renk Şal Gider?

Kombin yaparken kıyafetin renk uyumuna dikkat edilir. Tesettürlü hanımefendiler de elbisenin üstüne şal rengi seçmekte bazen zorlanırlar. Özellikle burada yeşilin üstüne hangi renk şal gider? sorusunu yanıtlayacağız.

İçindekiler

Yeşil Elbisenin Üstüne Hangi Renk Şal Gider?

Yeşil renk birçok tona sahiptir, bu yüzden yeşil bir elbise giydiğinizde, üzerine alacağınız şal rengi elbette farklı olacaktır. Yeşil ile uyumlu renkler arasında siyah, beyaz, bej, somon, ekru, kahverengi ve tonları, altın rengi, gri, sarı, lacivert, taba rengi, füme, hardal sarısı, vizon, kiremit rengi ve gümüş tonları yer almaktadır. Giyeceğiniz yeşil elbisenin tonuna göre bu renklerden birini tercih edebilirsiniz.

Haki Yeşilin Üstüne Hangi Renk Şal Gider?

Yeşile çalan toprak rengi anlamına gelen haki yeşili, daha çok yeşil renge benzemektedir. Asker yeşili olarak da bilinen haki yeşili tesettür kombinlerde sıklıkla tercih ediliyor. Akıllara haki yeşilin üstüne hangi renk şal gider sorusu gelmektedir.

yeşilin üstüne hangi renk şal gider
haki yeşilin üstüne hangi renk şal gider

Haki yeşil üstüne krem, bej ve vizon renkleri uyum sağlamaktadır. Örneğin, haki yeşil etek üzerine beyaza yakın tonlarda bluz giyerseniz, üzerine siyah renk şal ile kombin edebilirsiniz. Şalınızı siyah renkten yana kullanırsanız, ayakkabınızı da siyah tercih ederek, uyumlu bir kombin oluşturabilirsiniz.

Haki Yeşil İle Uyumlu Renkler

 • Krem
 • Bej
 • Kiremit Rengi
 • Hardal Sarısı
 • Vizon Rengi
 • Açık kahverengi
 • Pudra
 • Bordo
 • Gold
 • Gri
 • Kahverengi
 • Siyah

Yeşil Tuniğin Üstüne Hangi Renk Şal Gider?

Tesettürlü hanımların neredeyse her mevsim kullandığı yeşil tunik üstüne renk şal gider sorusuna yanıt arayacağız.

Yeşilin birkaç farklı tonu vardır Açık yeşil tonlarında bir tunik kombini ile koyu yeşil tonlarda bir tunik kombini farklılık göstermektedir.

yeşil elbisenin üstüne hangi renk şal gider
yeşil tuniğin üstüne hangi renk şal gider

Yeşil tunik ve beyaz pantolon kombini üzerine, yeşil tuniğin açık tonlarında bir şal kullanabilirsiniz. Ancak tuniğinizin rengi açık yeşil tonlarda ise, şal rengini koyu tonlarda seçmenizi tavsiye ederiz.

Yeşil tunik kombini yaparken, renklerin birbiriyle uyumuna dikkat ettiğiniz kadar, ten renginiz ile olan uyumuna da dikkat etmeniz önemlidir.

Yeşil Abiyenin Üstüne Hangi Renk Şal Gider?

Düğün, kına gibi özel etkinlikler için yeşil abiye tercih ederseniz, üzerine uygun şal rengi seçerken dikkat etmeniz gerekir.

Eğer giyeceğiniz yeşil elbise triko kumaş ise, üzerine pamuk, Medine ipeği, krinkıl, bürümcük gibi kumaşlardan elde edilen yeşil şal tercih etmeniz uygundur.

yeşil elbisenin üstüne hangi renk şal gider
yeşil abiyenin üstüne hangi renk şal gider

Koyu yeşil elbise üzerine koyu tonlarda şal giderken, açık yeşil elbise üzerine bej, ekru, krem ve beyaz renkler uygundur.

Elbise modeliniz desenli ise, tek renk şal kullanabilirsiniz, düz kesim bir elbise tercih ederseniz, desenli ve desensiz şallar tercih edebilirsiniz.

Su Yeşili Elbisenin Üstüne Hangi Renk Şal Gider?

Soft renkler arasında yer alan su yeşili rengi, yaz aylarında tesettürlü hanımefendilerin kombinlerinde kullandığı renklerden biridir.

Hardal sarısı, altın rengi, toz pembe, beyaz, somon rengi, bordo, gri, lacivert, pastel fuşya, leylak rengi, mercan rengi, orkide rengi, kırmızı, pudra, sütlü kahverengi ve siyah renkleri su yeşili ile uyumlu renklerdir.

Su yeşili tonlarını bir arada kullanarak ton sür ton kombin yapabilirsiniz.

yeşil elbisenin üstüne hangi renk şal gider
su yeşili elbisenin üstüne hangi renk şal gider

Su yeşili elbiseniz parlak tonlarda ise, şalınız mat tonlarda kullanın. Eğer mat renklerde mint yeşili bir elbise üzerine canlı renklerde şal deneyiniz.

Gösterişli ve ağır bir su yeşili elbise giydiyseniz, üzerine tek renk şal kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Ancak sade ve düz bir elbise ise, üç renkten oluşan eşarp veya şal modellerinden birini tercih edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
DMCA.com Protection Status