SaçSaç Bakımı

Yumurta Zeytinyağı Saç Maskesi

Yumurta zeytinyağı saç maskesi saç uzatır mı? Zeytinyağı yumurta maskesi haftada kaç kez uygulanmalı? Zeytinyağı yumurta sarımsak maskesi, yumurta sarısı saç maskesi ve saç dökülmesine iyi gelen yumurta maskesi nasıl yapılır? gibi sorularınızın yanıtlarını bu yazımızda bulabilirsiniz.

 

Saça Yumurta Sürmek Ne İşe Yarar

 

Saça Yumurta Sürmek Ne İşe Yarar
Saça Yumurta Sürmek Ne İşe Yarar

 

  • Saçın parlak ve yumuşak olmasını sağlar.
  • Kuru ve cansız saçları nemlendirir.
  • İşlem görmüş saçların saç uçlarında oluşan kırıkları onarır.
  • Saç köklerini besler.
  • Saç dökülmelerinin önüne geçer, dökülen saçların yerine yenisini çıkarır.
  • Saçın hızlı ve sağlıklı uzamasına yardımcı olur.

Yumurta Saçı Gürleştirir Mi

 

Yumurta Saçı Gürleştirir Mi
Yumurta Saçı Gürleştirir Mi

 

Saç için önemli besin kaynaklarından biri olan yumurta, saç gürleştirme konusunda da etkilidir. Oldukça pratik bir maske tarifi ile saçınızı gür hale getirmek artık çok kolay.

Bir kabın içinde yumurtanın sarısı ile beyazını karıştırın ve çırpın. Ardından, bu karışımı saçlarınıza uygulayıp 15-20 dakika bekletin. Daha sonra, saçınızı yıkayın. Kısa zamanda etkisini görebileceğiniz bir saç maskesidir.

 

Yumurta Zeytinyağı Maskesi Saç Uzatır Mı

 

Yumurta Zeytinyağı Maskesi Saç Uzatır Mı

Zeytinyağı saçları kökten uca besler. Yumurta ise, saçın ihtiyacı olan vitamin ve mineralleri içerdiği için oldukça faydalıdır. Haliyle ikisinin birleşimiyle oluşmuş saç maskesi, saç dökülmelerini önler, saçın hızlı ve sağlıklı uzamasına yardımcı olur.

Zeytinyağı Yumurta Saçta Ne Kadar Durmalı

 

Saçınızın boyuna ve ihtiyacına göre uygulayacağınız zeytinyağı yumurta maskesi için her bir yumurta sarısı için 1 yemek kaşığı zeytinyağı ilave edin. Hazırladığınız karışımı kuru saça eşit şekilde uygulayıp saçınıza bir duş bonesi geçirin. Maskenin saçta en az 1 saat durması gerekiyor.

 

Zeytinyağı Yumurta Maskesi Haftada Kaç Kez Uygulanmalı

 

İpeksi ve parlak saçlar için zeytinyağı yumurta maskesi, haftada kaç kez uygulanmalı sorusu oldukça merak ediliyor. Mutfağımızdan eksik etmediğimiz yumurta ve zeytinyağı ile hazırlanan maskeyi, mevsim fark etmeksizin haftada 1 kere uygulayabilirsiniz.

Yumurta zeytinyağı saç maskesi
Zeytinyağı yumurta maskesi haftada kaç kez uygulanmalı

Zeytinyağı Yumurta Sarımsak Saç Maskesi

Öncelikle 3-4 diş sarımsağı rendeleyip suyunu çıkaralım. Toplamda 2 yemek kaşığı sarımsak suyu elde etmemiz gerekiyor. Ardından, 1 yemek kaşığı zeytinyağını cezveye alıp ılınmasını bekleyelim. Daha sonra, uygun kabın içerisine 2 yemek kaşığı sarımsak suyu, ılınmış zeytinyağı, 1 adet yumurtanın sarısı ve 1 tatlı kaşığı balı iyice karıştıralım.

Zeytinyağı Yumurta Sarımsak Saç Maskesi
Zeytinyağı Yumurta Sarımsak Saç Maskesi

Elde ettiğimiz bu karışımı, saç diplerinden başlayarak tüm saça yedirelim ve yaklaşık 20 dakika kadar bekleyelim. Sonrasında şampuanlayıp saçımızı yıkayalım.

 

Yumurta Sarısı Saç Maskesi

 

Maskeyi hazırlarken saç uzunluğunuza göre malzemelerin ölçüsü ayarlanır. Kısa ve orta uzunlukta saçlar için 2 adet yumurta sarısı; uzun saçlar için 4 adet yumurta sarısı kullanmanız gerekecek. Yumurta sarısı saç maskesi hazırlanışı ve uygulaması;

Yumurta Sarısı Saç Maskesi
Yumurta Sarısı Saç Maskesi

 

  • Derin bir kasenin içerisine yumurta sarısını aldıktan sonra, içerisine 3 çorba kaşığı sızma zeytinyağı veya badem yağı ilave edip güzelce karıştırın.

 

Yumurta zeytinyağı saç maskesi
Yumurta sarısı saç maskesi

 

  • Hazırladığınız bu maskeyi saçımıza uygulamadan önce, saçları önce şampuanla yıkayın, durulayın ve havluyla fazla suyunu alın. Ardından saçları bir tarak yardımıyla ayırarak, maskeyi kökten uca tüm saça uygulayın.
  • Maskeyi saçınıza yedirdikten sonra, bone veya havlu ile saçınızı kapatın ve yaklaşık 30-40 dakika bekleyin. Sonrasında, soğuk su ile maskeyi saçınızdan arındırın ve şampuanla yıkayıp saçınızı durulayın.

Saç Dökülmesi İçin Yumurta Zeytinyağı Saç Maskesi

 

Saç Dökülmesi İçin Yumurta Zeytinyağı Saç Maskesi
Saç Dökülmesi İçin Yumurta Zeytinyağı Saç Maskesi

 

Uygun bir kabın içerisinde 2 yemek kaşığı zeytinyağı ile 2 adet yumurtanın sarısını güzelce karıştıralım. Karıştırdıktan sonra içerisine 1 fincan su ekleyelim. Ardından, hazırladığımız bu karışımı saçın her yerine gelecek şekilde uygulayalım. Yaklaşık 20 dakika kadar beklettikten sonra saçlarımızı durulayalım.

Bu maskeyi 15 gün ara ile uygulayın ve saç dökülmelerinizin durduğuna şahit olun.

 

Yumurta ve Zeytinyağı Saç Maskesi Kullananlar

 

Saçları için yumurta ve zeytinyağı ile hazırlanan saç maskesini kullananlar, oldukça olumlu yorumlarda bulundular. Saçlarının her zamankinden daha ışıl ışıl ve parlak olduğunu, gürleştiğini ve saç dökülmelerinin sona erdiğinden söz etmişlerdir.

 

Yumurta ve Zeytinyağı Saç Maskesi Saçı Düzleştirir Mi

 

Yumurta ve Zeytinyağı Saç Maskesi Saçı Düzleştirir Mi
Yumurta ve Zeytinyağı Saç Maskesi Saçı Düzleştirir Mi

 

Zeytinyağı besleyici, yumurta ise saçı uzatmada etkili kısacası saçlar için her ikisi de oldukça önemli besin maddesidir.

Sadece yumurta ve zeytinyağı ile saç düzleştirici maske hazırlayabilirsiniz. Bunun için uygun bir kabın içine 2 adet yumurtayı kırıp üzerine göz kararı zeytinyağı ilave edin ve iyice karıştırın. Elde ettiğiniz bu karışımı saç diplerine masaj yaparak uygulayın. Yaklaşık 1 saat kadar beklettikten sonra saçınızı yıkayın. Bu maskeyi düzenli kullanımda kısa zamanda etkisini görebilirsiniz.

Hüner Biber

16 Mayıs 1993 yılında Rize'de doğdum. 2020 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünden mezun oldum. Okumayı, yazmayı ve araştırmayı seven biri olarak güncel ve trend olan konuları sizinle paylaşacağım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Başa dön tuşu
DMCA.com Protection Status