Reklam
SaçSaç Bakımı

Yumurtalı Saç Bakım Maskesi

Reklam

Yumurta zeytinyağı maskesi saç uzatır mı? Yumurta saçı gürleştirir mi? Yağlı saçlar için yumurtalı saç bakım maskesi nasıl yapılır? Yumurtanın saça faydaları nelerdir? Saça yumurta sarısı mı akı mı kullanmalı?

Saç maskesinde yumurta kullanmak için bir neden arıyorsanız, o halde okumaya devam edin!

 

Yağlı Saçlar İçin Yumurtalı Saç Bakım Maskesi

 

Yumurta beyazı ile zeytinyağını bir kabın içerisinde pürüzsüz kıvam alana kadar karıştırın. Elde ettiğiniz bu maske, orta uzunlukta saçlar için uygundur.

Eğer saçınız uzun ve çok gürse, ekstra bir yumurta beyazı veya 1 yemek kaşığı zeytinyağı ekleyin. Ya da kısa saçlara sahipseniz, zeytinyağını 1 yemek kaşığı azaltın veya 1 yumurtanın beyazını azaltın.

 

Yumurtalı saç bakım maskesi
Yağlı saçlar için yumurta maskesi

 

Ardından, hazırladığınız karışımı ıslak saça ve dipten uca doğru uygulayın. Maskeyi saçınızın her yerine yedirmek için saçınızı geniş dişli tarakla tarayın. Saç bonesiyle saçınızı kapatın ve yaklaşık 20 dakika bekleyin.

Daha sonra saçlarınızı soğuk su ve şampuanla yıkayın. Eğer maske kalırsa, buzdolabında ağzı kapalı bir şekilde saklayabilirsiniz.

Yumurta Zeytinyağı Maskesi Saç Uzatır Mı

 

Yumurta içerisinde bulunan bileşenler sayesinde saç için oldukça etkili bir besindir. Düzenli kullanımda saçı uzatma etkisi vardır. Zeytinyağı ise, aynı şekilde saç için önemli yağlardan birisidir. Özellikle saçı nemlendirerek besler ve uzamasına yardımcı olur.

Haliyle yumurta zeytinyağı maskesi, saçın uzamasına yardımcı olur.

Yumurta Saçı Gürleştirir Mi

 

Saç için gerekli birçok vitamini ve minerali içerisinde barındıran yumurta, özellikle yumurta akı güçlü bir proteindir. Haliyle protein, saçların daha da gürleşmesini sağlar.

Saça Yumurta Sarısı Mı Akı Mı Kullanmalı

 

Saç bakımında yumurta sarısı, yumurta beyazı bazen de yumurtanın tümünü kullanmamız gerekiyor. Fakat bunu neye göre belirleriz?

 

Yumurtalı saç bakım maskesi
Saça yumurta sarısı mı akı mı kullanmalı

 

Kuru saçlar yumurta sarısını, yağlı saçlar yumurta beyazını ve normal saçlar ise, yumurtanın tümünü kullanmalı. Yumurta sarısını ve yumurtanın tamamını ayda 1 kullanın, ancak yumurta beyazını 2 haftada 1 kullanmanız öneriliyor. Zira, bu belirtilen aralıklara dikkat etmezseniz, saçınıza yarardan çok zararı dokunacaktır.

Saça Yumurta Sürmek Faydaları

 

  • Düzenli kullanımda saçların sağlıklı bir şekilde uzamasına yardımcı olur.
  • Saç dökülmesini engeller.
  • Saç köklerini besleyerek güçlendirir.
  • Saçları yumuşatır ve saça parlaklık kazandırır.
  • Yumurtanın içeriğinde yer alan bileşenler sayesinde saçları nemlendirir.
  • Kırılan saçlar için onarıcı etkiye sahiptir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklamlar