Tesettür Gelin Başı

Yüz Tipine Göre Tesettür Gelin Başı

Yüz şekline göre tesettür gelin başı tasarımı seçerken, yüzünüzün şekli ve özellikleri göz önünde bulundurulmalıdır. Yüz tipine göre tesettür gelin başı tasarımları tarzınızı göstermenize ve şık görünmenize yardımcı olur. İşte farklı yüz şekline göre öneriler:

İçindekiler

Yüz Şekline Göre Tesettür Gelin Başı

Tesettür gelin başı seçimi yaparken, gelinliğinizin tarzı ve rengi gibi faktörler de dikkate alınmalıdır. Ayrıca yüz tipiniz de seçim yaparken önemli faktörlerdir.

Tesettür gelinlik üzerine gelin başı yaparken, seçtiğiniz başlığın kafanızda rahat hissettirmesi ve gelinlikle uyumlu olması önemlidir. Başlığı yaparken aynaya bakarak, yüzünüzü kapatmayacak şekilde yaptırdığınızdan emin olun.

En güzel gününüzde kusursuz görünüm sağlamak için gelinlik ile gelin başı modelinizin uyumlu olmasına dikkat edin. Bu noktada yüz tipine uygun duvak tasarımı nasıl olmalı konusuna değineceğiz.

yüz tipine göre tesettür gelin başı
yüz şekline göre tesettür gelin başı

Yuvarlak Yüze Tesettür Gelin Başı

Yuvarlak yüzü daha ince ve biçimli göstermek istiyorsanız, yüzün her iki tarafına doğru dökülen uzun duvak tasarımları tercih edebilirsiniz. Yüzünüzün dolgun olduğunu düşünüyorsanız, bu tür model duvaklar iyi bir seçenektir.

Düz ve sade bir gelinlik tercih ettiyseniz, dantel duvak modeli kullanabilirsiniz. Böylelikle yuvarlak yüz şekline mükemmel bir uyum yakalamış olursunuz.

Dikdörtgen Yüze Tesettür Gelin Başı

Geniş alın, belirgin çene kemikleri ile öne çıkan dikdörtgen yüze gelin başı modelleri seçmek daha kolay. Özellikle yeni sezon tesettür gelin başı modeli olarak kabarık duvak tasarımı modadır. Ancak kabarık gelinlik tercih edecekseniz, gelin başını bone tarzı enseden ya da başın üst noktasından arkaya doğru zarif bir şekilde salınan bir duvak modeli yaptırabilirsiniz.

Oval Yüze Tesettür Gelin Başı

En ideal yüz şekli olan oval yüze genel olarak her duvak tasarımı uygundur. Oval yüze sahipseniz, gelinlik ile duvak uyumuna dikkat etmeniz önemlidir.

Kalp Yüze Tesettür Gelin Başı

Geniş alın, dar ve sivri bir çene yapısına sahipseniz, kalp yüz tipi grubundasınız. Daha ince çene ve geniş alın yapısını duvakla birleştirerek dengeli bir görünüm elde edebilirsiniz.

Kalp yüz şekline daha çok kabarık, tül duvaklar uyumludur. Eğer sadelikten yanaysanız, tül duvakları daha düz formda tercih edebilirsiniz.

Tülün kendiliğinden doğal hacmi de kalp yüze uyumludur. İsterseniz, tüle dantel işlemeler ekleyip özgün bir duvak tasarımı yaptırabilirsiniz.

Kare Yüze Tesettür Gelin Başı

Kare yüzde çene kemiği daha belirgindir. Kare yüz şekline daha çok uzun duvaklar uygundur. Dantelli, uzun, romantik duvaklar tercih ederseniz, çene kemiğinizi daha yumuşak gösterebilirsiniz. Kare yüz şekline uygun gelin başı yaptırarak, daha hoş görünüm elde edebilirsiniz.

Bu öneriler, yüz tipinize göre tesettür gelin başı tasarımı seçmenize yardımcı olabilir, ancak son karar sizin zevkinize ve stilinize bağlıdır. Ayrıca, kuaförünüzle konuşarak, size en uygun seçenekleri keşfetmek de faydalı olabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
DMCA.com Protection Status