Dövme Modelleri

Zar Dövme Modelleri

Eşsiz bir seçim olan zar dövme modeli, kesinlikle ana akım dövmeler değil, ancak risk alanlara ve şans sevenlere hitap ettikleri için hala düzenli olarak talep ediliyorlar.

Herhangi bir temaya göre özelleştirilebilirler, anlamı vurgulamak için çeşitli unsurlar ve semboller içerirler ve hem erkekler hem de kadınlar tarafından tercih ediliyor.

 

Kol Renkli Zar Dövme Modeli
Kol Renkli Zar Dövme Modeli

 

Zar Dövmesi Anlamı

 

Avuç İçi Zar Dövmesi
Avuç İçi Zar Dövmesi

 

Hepimiz zarların dünyadaki her kumarhanede ve çeşitli masa oyunlarında bulunduğunu biliyoruz. Ayrıca, arabalarımızı süslemek için dikiz aynalarının etrafında sarkan zarlar da görülür.

Bir çift zarda 1’den 6’ya kadar rakamlar bulunuyor. Peki, her sayının bir anlam içerdiğini biliyor muydunuz?

1- Risk alıcı

2-Kumarbaz

3-İyi şanslar

4-Yetenekli

5-Korkunç

6-Şanslı

7-Risk Almak

8-Başına buyruk

9-Cesaret

10-Sınırsız

11-Zorlukların üstesinden gelmek

12-Şans

 

İskambil Kağıdı ve Zar Dövme Modeli
İskambil Kağıdı ve Zar Dövme Modeli

 

Zar için çok fazla sembolik anlam yoktur, ancak çok güçlü çağrışımları vardır. Bu nedenle, onları yaptıranlar genellikle sembolik değerlerinin çok anlamlı olduğunu hissederler.

 

El içi Zar Dövme Modeli
El içi Zar Dövme Modeli

 

Zarın ardındaki anlamlar az olsa da, harika tasarımlar söz konusu olduğunda hiçbir eksiklik yoktur. Uygun sembollerle doğru şekilde yapıldığında, piyasadaki en benzersiz tasarımlardan bazıları olabilirler.

 

Bacak Zar Dövme Modeli
Bacak Zar Dövme Modeli

 

Aslında, birçok insan bu dövmeyi sadece havalı görünümü için kullanıyor. Her iki durumda da, kendinize ait diyebileceğiniz harika bir benzersiz tasarım yaratabilir.

 

Baldır Arkası Zar Dövme Modeli
Baldır Arkası Zar Dövme Modeli

 

Zar Dövme Tasarımları

 

Bardakta Zar Dövmesi Modeli
Bardakta Zar Dövmesi Modeli

 

Çoğunuz “zar at” cümlesini muhtemelen duymuşsunuzdur. Bu ifade, risk almayı sembolize eder. Böylece, risk alan bir kişiyi veya tehlikeden hoşlanan birini sembolize edebilirler.

 

Bel Üstü Zar Dövme Modeli
Bel Üstü Zar Dövme Modeli

 

Yıllar geçtikçe, zarlar çeşitli farklı amaçlar için kullanıldı, ancak tüm dünyada şans sembolü olarak kabul edildi. Zar ve diğer kumar tasarımları, cesurca yaşamayı seven hem erkekler hem de kadınlar arasında popülerlik kazanmaya devam ediyor.

 

El Üstü Zar Dövmesi
El Üstü Zar Dövmesi

 

Erkekler ve kadınlar arasında çok popüler bir seçim, yanan zarlardır. Basit bir tasarımdır, ancak alevler eklendiğinde başka bir seviyededir. Alevler, zarların daha fazla öne çıkmasına yardımcı olur ve kesinlikle başkalarının dikkatini çeker.

 

Kart Token ve Zar Temalı Dövme
Kart Token ve Zar Temalı Dövme

 

Geleneksel zar, siyah noktalı beyaz olmasına rağmen, zarlar çeşitli farklı renklerde olabilir. Örneğin, kadınlar mor veya pembe noktalı beyaz bir zar seçebilirler. Ayrıca beyaz noktalı pembe bir zar da seçebilirler. Erkekler beyaz noktalı kırmızı veya mavi zarları seçme eğilimindedir.

 

Zar Temalı Dövme Modeli
Zar Temalı Dövme Modeli

 

Dövme yapmadan önce hatırlamanız gereken çok önemli bir şeyi söylemeden geçmeyelim.Kendi araştırmanızı yapın, acele etmeyin ve istediğinizi anlayın. Bu sayede pişmanlık yaşamayacaksınız.

 

Hüner Çelik

16 Mayıs 1993 yılında Rize'de doğdum. 2020 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünden mezun oldum. Okumayı, yazmayı ve araştırmayı seven biri olarak güncel ve trend olan konuları sizinle paylaşacağım.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
DMCA.com Protection Status