GenelSağlık

Zayıflama Hapları Hakkında Herşey

Zayıflama hapları ülkemizde yaygın olarak reklamı yapılan bir zayıflama seçeneği olsa da, bu hapa dair bir çok bilinmeyen bulunmakta bu yazımızda tüm bu sorulara cevap vermeye niyetliyiz.

Zayıflama haplarının mantığı iştahı kesmek ve metabolizmayı hızlandırmaktır. Fakat bunu kimyasal yollardan yaparlar. Tam olarak vücuda etkileri bilinmese de bu hapların %90’ının tarım bakanlığından onay alması, sağlık bakanlığından onay almaması sebebiyle etkileri az çok tahmin edebiliyoruz. Şimdi gelin konu konu zayıflama hapları hakkında bir inceleme yapalım.

İçindekiler

Zayıflama Hapları ile Kilo Verebilir Mi

 

Zayıflama Hapları ile Kilo Verebilir Mi
Zayıflama Hapları ile Kilo Verebilir Mi

 

Zayıflama haplarının içeriği kişinin bünyesine uygun olması gereklidir. Bir de metabolizmanıza göre bir zayıflama hapı kullanmanız gereklidir, metabolizmanız zaten hızlı olabilir. Bu durum da zayıflama hapları size etki etmeyecektir.

Bu sebeple doktor yada bir uzman kontrolünde içeriği net, belirlenmiş olan ürünler sizin vücudunuza göre tavsiye edilir. Kendi başınıza aldığınız ürünün içeriğini bilmediğinizden dolayı size zararı dokunabilir.

Burada önemli olan metabolizma hızıdır ki her bünyenin metabolizma hızı farklıdır. Bu yüzden aldığınız hapın sizin metabolizma düzeyinizi arttırıcı bir yapıda olup olmadığına bir uzman yada doktor karar verebilir, bu yüzden lütfen zayıflama haplarını bir doktor gözetiminde kullanınız.

Zayıflama hapları maalesef her vücuda uygun değildir. Herkes kullanamaz, çünkü herkesin metabolizması değişkendir, zayıflama hapları size etki etmesi için, normal metabolizmanızı hızlandırmaya katkı sağlamalıdır. 

 

Zayıflama haplarının yan etkileri nelerdir konusu için hemen alttaki görsele tıklayınız.

 

Zayıflama Hapları Nasıl Kilo Verdiriyor

 

Zayıflama Hapları Nasıl Kilo Verdiriyor
Zayıflama Hapları Nasıl Kilo Verdiriyor

 

Zayıflama haplarının içeriğinde bir çok etmen madde vardır. Şunu da belirteyim dünya sağlık örgütü tarafından onaylanmış zayıflama hapı sayısı 2’yi geçmemektedir. Buradan şu sonucu çıkarabilirsiniz, içerisindeki kimyasallar çok ağır maddeler olabilmektedir.

Şu an da piyasa da gördüğünüz şu kadar zamanda şu kadar kilo verdirir tarzı reklamı olan haplar tarım bakanlığı tarafından onaylı, sağlık bakanlığı tarafından onaylı olmayan zayıflama hapları olmaktadır. Bunları tercih ederken iyice araştırmanız şarttır.

Bu haplar genelde bilinçsizce tüketilmekte, insanlar bu haplara mucize gözü ile bakmaktadır. Bu şekilde bir tüketimin çok büyük zararları vardır.

Zayıflama hapları dışında supplementler (destekleyici) da vardır, bunlar daha doğal bir çözüm üretmektedir.

İlla ki zayıflama hapları kullanacağım diyorsanız diyetisyeniniz yada doktorunuz tarafından onaylı zayıflama hapları olmasına dikkat ediniz. Zayıflama hapları ne kadar kilo verdiriyor konusu için aşağıdaki fotoya tıklayınız.

 

Zayıflama Hapı Kullananlar Nasıl Beslenmeli

 

Zayıflama Hapı Kullananlar Nasıl Beslenmeli
Zayıflama Hapı Kullananlar Nasıl Beslenmeli

 

İlk olarak şunu söyleyelim eğer bu hapı doktor yada bir uzman gözetiminde kullanıyorsanız zaten bir sorunla kolay kolay karşılaşmazsınız. Fakat bu hapları kendi başınıza kullanıyor iseniz belli içeriklere dikkat etmelisiniz.

Laksatif özelliği olan zayıflama hapları yani bağırsağın çalışmasını hızlandıran zayıflama hapı belli vitaminlerin ve minerallerin emilimini azaltmaktadır. Bu vitaminler A, D, E, K vitaminleridir, yani yağda eriyen vitaminlerdir. Bağırsakta yan etkilere yol açabilmektedir. Bu sebeple laksatif özellik taşıyan zayıflama haplarının yanında ek vitamin ve mineral hapları, destekleyicileri kullanılması gerekebilir.

Bu hapların yan etkileri bulunur fakat bu yan etkilere karşı önlem alınması gereklidir. Metabolizmanın hiçbir zaman dengesinin bozulmaması gereklidir. Vücutta besin eksikliğine yol açan bir zayıflama hapı kullanılıyorsa mutlaka bunu gidermeye yönelik takviyeler kullanılmalıdır.

Bu sebeple zayıflama hapları çok iyi araştırılmalıdır. Metabolizmaya etkisine, bağırsak emilimine etkisine bakılmalıdır.

 

Zayıflama Hapı Kullananlar Nelere Dikkat Etmeliler

 

Zayıflama Hapı Kullananlar Nelere Dikkat Etmeliler
Zayıflama Hapı Kullananlar Nelere Dikkat Etmeliler

 

İlk olarak araştıracağınız şey, kullandığınız hapın bünyenize, metabolizmanıza uygun olup olmadığıdır. Aldığınız zayıflama hapının kalitesi, güvenilirliği, önceden kullanmış olanların nette bulacağınız yorumları ve içeriklerine dikkat etmeniz gerekmektedir.

Piyasa da onlarca zayıflama hapı bulunmaktadır, bir çoğunun üzerinde içeriği bile yazmamaktadır. Dolayısı ile ne olduğu bilinmemektedir.

Bu sebeple klinik çalışmaları yapılmış, denenmiş ve onanmış ürünler tercih edilmelidir.

 

İştahı bastıran, laksatif özellikler gösteren, metabolizmayı hızlandıran ürünler beslenme uzmanları tarafından tavsiye edilmemektedir.

Zayıflama Hapları ile Verilen Kilolar Hızlı Mı Geri Alınır

Zayıflama hapları metabolizmayı hızlandırıcı bir etki gösteriyorsa, vücutta hormonsal bir değişikliğe neden oluyorsa hapı bıraktıktan sonra verilen kiloları geri aldırabilir. Çünkü bu etkiler kısa dönemlidir, ilacı bırakmanız halinde metabolizmanız eski haline geri dönecektir.

Metabolizmanın kimyasallar ile hızlandırılmasından öte sağlıklı beslenerek spor yaparak hızlandırılması gerekir. Gerçek yağ kaybına bu şekilde ulaşabilirsiniz, diğer türlü sonuçlar kalıcı olmayacaktır.

Bazı zayıflama ilaçları kolay kilo aldırmaktadır, çünkü öncesinden çok hızlı kilo verdirirler. Bu tür zayıflama ilaçları verdirdiği kilodan daha fazla kilo alımına sebep olabilmektedir. Çünkü ilk olarak metabolizmayı doğal olmayan yollar ile hızlandırır fakat sonrasında ise hap bırakılır bırakılmaz metabolizma tembelliğe alışır ve istenmeyen sonuçlar ile karşılaşılır.

Aşağıda konu ile alakalı video paylaşacağım. Zayıflama hapları hakkında yazdığım yazıya yorum ve düşünceleriniz ile katkı sağlayabilirsiniz, eğer daha önce kullandığınız zayıflama hapı var ise lütfen bilgi veriniz.

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Zayıflama haplarının zayıflattığına inanmıyorum, en güzel en sağlıklı olan spor yapmak??

    1. Değerli yorumunuz için çok teşekkürler, tabi ki spor yaparak sağlıklı bir şekilde kilo vermek daha güzel.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
DMCA.com Protection Status