GenelSağlık

Zayıflama Haplarının Yan Etkileri Nelerdir

Bu yazımda sizlere zayıflama haplarının yan etkileri nelerdir hakkında bilgi vermeye çalışacağım. Zayıflama haplarının %90’a yakını Tarım Bakanlığı onayı ile satılmaktadır. Sağlık bakanlığı onayı olmayanlar da içeriğinde ki kimyasal maddelerin olup olmadığı bilinmeyebilir.

Zayıflama haplarının yan etkileri nelerdir konusuna gelecek olursak, bazı içerikler kalp ve dolaşım sistemini kötü olarak etkileyebilmektedir. Bu içerikler genel olarak metabolizmayı hızlandırıcı etkisi olan içerikleridir. Metabolizmayı hızlandırıcı etken madde olarak genel de kafein konulmaktadır.

İçinde ki bazı içerikler tansiyona sebep olabilir, çarpıntı yapabilir. O yüzden bu konularda dikkatli olmak gerekir, böyle bir etki gösterdiğinde derhal bırakmanız tavsiye edilir.

Bazı zayıflama haplarının laksatif özelliği vardır, laksatif özellik sayesinde bağırsaklar hızlı bir şekilde çalışmaktadır. Fakat laksatif bazı vitamin ve mineral eksikliğine yol açabilir. Daha da kötü bir yan etkisi bağırsakların uzun dönemde hastalıklarına sebep olabilmektedir.

 

Hangi Zayıflama Hapları Kullanılmamalıdır

 

Hangi Zayıflama Hapları Kullanılmamalıdır
Hangi Zayıflama Hapları Kullanılmamalıdır

 

Zayıflama haplarının içerisinde ki bazı maddeler vücudun hormonal düzenini bozabilmektedir. Hormonel sistem zayıflama hapının kullanıldığı dönemde hızlı çalışacaktır, fakat bu haplar bırakıldığı zaman eski düzene geri dönecektir.

 

Uzmanlar tarafından verilen tavsiyelere göre metabolizmayı dışarıdan takviyeler ile etkileyebilecek haplar kullanılması yanlıştır. Herkesin metabolizması farklıdır, kendisine özeldir. Metabolizmanızı bozmaya çalışmak, hızlandırmaya çalışmaktansa bunun yerine spor yaparak, sağlıklı beslenerek hızlandırmaya çalışmak daha doğru bir seçim olacaktır.

Zayıflama Haplarının Yan Etkileri Nelerdir | Nasıl Ortaya Çıkar

 

Piyasada şu anda birçok çeşit zayıflama hapı bulunuyor. Bunların kimisi sağlık bakanlığı tarafından onaylanmadığı halde satışa devam ediyor ve bunları kullanan binlerce kişi bulunuyor.

Bu tür haplar doktor kontrolü altında alınmadığında birçok rahatsızlığa da neden olabiliyor. Özellikle tiroid sorunu bulunan kimseler bu tarz hapları kullandığında sonuç ölüme kadar gidebiliyor.

Taşikardi hastalığına da neden olabilen bu haplar mutlaka belli bir program çerçevesinde alınmalıdır. Özellikle internette satılan çok kısa sürede büyük kilo verdiren haplardan uzak durulmalıdır.

Eğer kişi aşırı derecede obezite değilse 1 ay içerisinde 5 – 7 kilo arası vermesi normaldir. Daha fazla verilirse vücutta protein yetersizliğinden dolayı bağışıklık hastalıkları meydana gelebilir. Bağışıklık derecesinin düşmesiyle vücut, hastalıklara karşı  adeta açık bir kapıya dönüşür. Zayıflama haplarının yan etkileri nelerdir hakkında yeteri kadar bilgi verdiğimizi düşünüyorum.

Yorumlarınız ve düşünceleriniz için zayıflama haplarının yan etkileri nelerdir konusu altına yorum bırakabilirsiniz.

 

Direkt zayıflama hapına başvurmak yerine egzersiz yapın!

 

Tek başına kullanılan zayıflama hapları sadece metabolizmanın gereksiz bir şekilde hızlanmasına yol açar. Vücutta daha fazla yağ yakımına neden olan zayıflama hapları dengesiz bir şekilde ilerler. Bu da vücudun orantısız bir şekilde kilo vermesine neden olur.

Bu yüzden bu tür haplara başvurmadan önce mutlaka diyetisyen ve doktorunuzla görüşerek size uygun olan diyet programını çıkartın. Sonrasında ise bir spor salonuna yazılarak sizin için ayarlanan egzersiz programına başlayın.

Kendinize günde yakmanız gereken kalori miktarını hedef koyun. Bu hedefi geçmeden de spor salonundan ayrılmamaya çalışın. Çünkü kilo vermenin en büyük anahtarı egzersizdir. Tüm bunları gerçekleştirdikten sonra ise zayıflama haplarına başvurabilirsiniz. Zayıflama hapını satın alırken mutlaka sağlık bakanlığının onay yazısına dikkat edin.

Zayıflama haplarının yan etkileri nelerdir hakkında bir video hazırlayacağım. Zayıflama haplarının yan etkileri nelerdir hakkında bilgi ve düşüncelerinizi yorumlarda paylaşabilirsiniz.

Zayıflama hapları hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki görsele tıklayınız.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
DMCA.com Protection Status