GenelSaç

Zerdeçal ile Saç Açma

Yine saç açmada doğal yöntemlerden bir tanesi olan zerdeçalın buradaki rolüne ve etkisine bakacağız. Bildiğiniz gibi, zerdeçalın saç bakımındaki yeri oldukça önemlidir. Zira saça faydalarını saymakla bitiremeyiz. Lafı fazla uzatmadan bugün bu yazımızda “Zerdeçal ile saç açma konusunda Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’nın tarifi nedir ve zerdeçal saç uzatır mı ?“sorusuna yanıtlar vereceğiz.

 

Zerdeçal ile Saç Açma Suna Dumankaya

Zerdeçal ile Saç Açma Suna Dumankaya

Zerdeçal ile Saç Açma Suna DumankayaGüzellik Uzmanı Suna Dumankaya’nın zerdeçal ile altın sarısı saç elde etmek için özel tarifinden bahsedelim. İki malzeme ile altın sarısı saçlara kavuşmak mümkün. İşte detaylar…

 

Malzemeler;

  • 2 yemek kaşığı dolusu toz zerdeçal
  • 1,5 su bardağı su

Hazırlanışı

1,5 su bardağı suya 2 yemek kaşığı dolusu toz zerdeçalı ekleyin ve 10 dakika boyunca kaynatın. Ve 15 dakika dinlenmeye bırakın.

Daha sonrasında hazırladığınız karışımı saç diplerinizden tüm saçınıza uygulayın ve streç film sarıp yarım saat bekleyip yıkayın veyahut saçlarınız kuruyana dek güneşte de durabilirsiniz.

Ancak altın sarısı rengini elde etmek için en az 3-4 kez zerdeçallı saç maskesini uygulamanız gerekmektedir.

 

Zerdeçal Saç Uzatır Mı

 

Zerdeçal ile Saç Nasıl Açılır
Zerdeçal ile Saç Nasıl Açılır

Evet, zerdeçal saç uzatmada etkilidir. Ancak kalın telli saçlara sahip olanlara nazaran ince telli saçlara sahip kişilerde daha etkili olduğunu söyleyebiliriz. Çünkü saçı beslemesi ve güçlendirmesi sayesinde ve aynı zamanda saç dökülmelerinde çok etkilidir. Hatta dökülen saçların yerine yenisini çıkarmada da rol oynar.

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
DMCA.com Protection Status