Şal ve Eşarp Bağlama

Zümrüt Yeşili Elbiseye Hangi Renk Şal Gider?

Zümrüt taşından ismini alan zümrüt yeşili, gösterişi, ihtişamı ve zenginliği temsil eder. Zümrüt taşı rengi içerisinde kahverengi, koyu yeşil ve yeşil tonları yer almaktadır. Zümrüt yeşili rengi özellikle sonbahar-kış döneminde daha sık kullanılmaktadır. Bu yazımızda, zümrüt yeşili tesettür kombinleri arasında zümrüt yeşili elbiseye hangi renk şal gider sorusunun cevabını bulacağız.

Zümrüt Yeşili Elbisenin Üzerine Hangi Renk Şal Gider?

Zümrüt yeşili elbise üzerine hangi renk şal takılacağı konusuna başlamadan önce, zümrüt yeşili ile uyumlu renkleri bilmek gerekir.

Kırmızı, altın rengi, krem, bordo, beyaz, taba rengi, vizon rengi, dore, somon rengi, mercan rengi, pudra, siyah, gümüş rengi, nude, gri renk ve tonları, açık kahverengi zümrüt yeşili ile uyumlu renklerdir.

Zümrüt yeşili bir elbise üzerine eşarp rengi olarak pek fazla seçeneğiniz yoktur. Zira, koyu bir renk olan zümrüt yeşiline aşırı koyu renklerde şal rengi tercih etmeyin. Seçeceğiniz şal renginin ten renginizle de uyumlu olmasına dikkat edin.

zümrüt yeşili elbiseye hangi renk şal gider
zümrüt yeşili elbise kombin tesettür

Zümrüt yeşili elbisenin üzerine soft renklerde şal seçimi yapabilirsiniz. Gösterişli ve göz alıcı bir renk olduğu için zümrüt yeşili üzerine sade renklerde şal takmanız uygundur. Ayrıca şal kumaşı ile elbisenin kumaşının uyumlu olmasına dikkat edilmelidir.

zümrüt yeşili elbiseye hangi renk şal gider
zümrüt yeşili ile uyumlu renkler

Zümrüt yeşiline krem, gümüş, siyah ve altın rengi yakışır. Ancak bu renkler arasından herhangi birisine karar veremediyseniz, zümrüt yeşiline uyumlu renklerden birini tercih edin.

Zümrüt yeşili rengi ile ton sür ton kombinler de elde etmek mümkün. Örneğin, zümrüt yeşili elbise üzerine zümrüt yeşili tonlarında şal veya eşarp kullanılabilir. Ancak eşarp tercih edecekseniz, krem veya beyaz zemin üstüne zümrüt yeşiliyle uyumlu renklerden oluşan desenli eşarp kullanın.

Elbise kombinlerinde kullanacağınız rengin cilt renginizle uyumlu olmasına da dikkat edin. Zira, cildinizle uygun olan bir renk seçimi sizi daha hoş gösterecektir.

zümrüt yeşili elbiseye hangi renk eşarp gider
zümrüt yeşili elbiseye hangi renk eşarp gider

Zümrüt yeşili ile siyah rengini birleştirin. Özellikle zümrüt yeşili abiye üzerine siyah tonlarında şal takarak bir uyum yakalayabilirsiniz.

Zümrüt yeşili ile lila rengini bir arada kullanabilirsiniz. Örneğin, soft tonlarda ila renginde şal seçimi yaparak, zümrüt yeşili elbisenizi ön plana çıkarabilirsiniz. Ayrıca parlak veya simli şal modeli de kullanabilirsiniz.

 zümrüt yeşili balık elbiseye hangi renk şal gider
zümrüt yeşili balık elbiseye hangi renk şal gider

Bordo renk ile zümrüt yeşili birbirini tamamlayan renkler arasındadır. Özellikle uzun elbiselerin üzerine bordo rengi düşünebilirsiniz.

Bakınca ikisi de farklı renkler olan pembe ile zümrüt yeşili de beraber kullanıldığında, her iki rengi de ortaya çıkararak güzel bir kombin yapılabilir.

Son sözler…

Güzel kombin elde ederek görünümünüzü bir üst seviyeye çıkarmanız mümkün. Yeter ki doğru renkleri bir arada kullanın ve kombin yapmadan önce cilt tonunuza uygun olup olmadığına dikkat edin. Zümrüt yeşili bir elbise seçiminde ise, yukarıda bahsettiğimiz zümrüt yeşiline uyumlu renkleri seçerek, hoş bir kombin elde edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
DMCA.com Protection Status