GenelŞal ve Eşarp BağlamaTesettür

14 Adet Resimli Eşarp Bağlama Modelleri

Sizlere bu yazımızda farklı 14 adet resimli şal bağlama modeli vereceğiz. Öncelikle hangi yüz tipine hangi bağlama şekli gider bunu bilmeniz gereklidir.

Kare şekilli yüz için; bonenin ön plana çıkması ve eşarbınızı oval bir şekilde bağlamalısınız.

Yuvarlak şekilli yüz için; Yuvarlak yüzlü iseniz eşarbın bir tarafını arka tarafına atabilirsiniz.

Uzun şekilli yüz için; Eğer uzun bir yüze sahipseniz kare yüz için önerdiğimiz tavsiyenin aksine boneyi gösterecek şekilde eşarbı bağlayınız. Yüzü saran eşarp bağlama modellerini benimseyebilirsiniz. Yüzü saran değilde gevşek bırakan eşarp bağlama modellerini de boneniz görünecek şekilde bırakarak bağlayabilirsiniz.

Dikdörtgen yüz için; Bu yüz tipi için alnı açık bırakan ve eşarbın yanlardan yüzü sıkıca kavrayacak eşarp bağlama stilleri tam size göre olacaktır.

 

 

İçindekiler

1-Göğüs Kaplamalı Eşarp Bağlama Modelleri

 

Göğüs Kaplamalı Eşarp Bağlama Modelleri
Göğüs Kaplamalı Eşarp Bağlama Modelleri

 

Bu şekilde bağlanan eşarplar geleneksel bir görünüm sunabiliyor. Desenli ya da işlemeli başörtüleriyle tercih edilebilir. Bu modele oldukça basit adımlarla ulaşabilirsiniz. Öncelikle eşarbınız dikdörtgense yanlamasına katlayın. Katlarken eşarbın bir ucunun öteki ucuna göre daha uzun olmasına dikkat edin. Katladığınız kısım öne gelecek şekilde başınıza örttükten sonra çenenizin altından tutturun. Son olarak uzun olan kısmı boynunuzun çevresinden dolayıp göğsünüzü kapatacak şekilde şekillendirin. İsterseniz sabitlemek açısından tepenize iğne iliştirebilirsiniz.

 

2-30 Yaş Üzeri Eşarp Bağlama Modelleri

30 Yaş Üzeri Eşarp Bağlama Modelleri
30 Yaş Üzeri Eşarp Bağlama Modelleri

 

Takı kullanmayı seven ve görünmesini isteyenler için ideal bir modeldir. Salaş eşarp ya da şallarla yapabileceğiniz bu model ile halka küpeleri kullanarak güzel bir uyum elde edebilirsiniz. Bu modeli bağlamak da son derece basit. Şalın tam ortasını alın hizanıza getirdikten sonra şalın sol ucunu sağ omzunuza atın, sağ ucunu ise başınızın üstüne getirin. Sarkan şal parçasını boynunuzu kapatacak şekilde kulak arkasında birleştirin.

 

3- Katlamalı Eşarp Bağlama Modeli

 

Katlamalı Eşarp Bağlama Modeli
Katlamalı Eşarp Bağlama Modeli

 

Bu modelde kat görüntüsü verildiği için tek eşarpla yapılmış gibi değil de ek kullanılmış gibi bir görüntü oluşuyor. İlk olarak şalı ortadan başınıza bağlayıp çenenizin altından bağlayın. Şalın bir ucunu başınızın üstüne dolayın ve kısa kısa ileri geri katlayarak her katı bir iğne ile tutturun. İstediğiniz kadar kat yapabilirsiniz. Katları yaptıktan sonra sarkan parçayı başınızın arkasına iğneleyin. Bu modelle klasik bir görüntü elde edebilirsiniz.

 

4- Genç Kızlar İçin Eşarp Bağlama Modeli

 

Genç Kızlar İçin Eşarp Bağlama Modeli
Genç Kızlar İçin Eşarp Bağlama Modeli

Bu model klasik bağlama modelleri arasında. İhtiyacınız olan dikdörtgen iki tane şal. Yine ortadan başınıza yerleştirdiğiniz şalın bir tarafını başınızın arkasından dolayarak eski yerine getirin. İkinci şalı da aynı şekilde başınıza yerleştirdikten sonra bir ucunu başınızın üstünden dolayarak diğer uçla birleştirin ve bağlayın.

 

5- Okul İçin Eşarp Bağlama Modeli

 

Okul İçin Eşarp Bağlama Modeli
Okul İçin Eşarp Bağlama Modeli

 

Okul için kullanıldığından pratik bir modeldir. Bonenin üstüne şalınızı iğneledikten sonra şalı tek tarafa toplayıp bir parçasını boyun altından geçirerek başınızın üstüne iğneleyin.

 

6- Uzun Eşarplar İçin Eşarp bağlama Modeli

 

Uzun Eşarplar İçin Eşarp bağlama Modeli
Uzun Eşarplar İçin Eşarp bağlama Modeli

 

Uzun şal ya da eşarplarınızı nasıl değerlendireceğinizi düşünüyorsanız bu modeli deneyebilirsiniz. Simetrik şekilde ayırdığınız şalı boyun altınızdan iğneleyin. Şalın bir ucunu başınızın üstünden dolayarak diğer tarafa kulağınızın yanına iğneleyin. Diğer ucunu da kıvırarak omzunuzun üstüne iğneleyin. İsterseniz tokalar ya da rozetlerle süsleyebilirsiniz.

 

7- Göğüs Kısmını Örten Eşarp Modeli

 

Göğüs Kısmını Örten Eşarp Modeli
Göğüs Kısmını Örten Eşarp Modeli

 

Adından da anlaşılacağı üzere göğsü kapatma amacı taşıyan çok şık bir modeldir. İlk önce şalınızı simetrik şekilde başınıza yerleştirin. Her iki tarafından tutup ensenizde birleştirin. Ardından ikinci bir şalı kulak hizanızda iğneleyin ve o şalı başınızın üstünden dolayarak göğsünüzü kapatın.

 

8- Yuvarlak Yüzler İçin Eşarp Bağlama Modeli

 

Yuvarlak Yüzler İçin Eşarp Bağlama Modeli
Yuvarlak Yüzler İçin Eşarp Bağlama Modeli

 

Bu model adından da anlaşıldığı üzere yuvarlak yüze en uygun olan bağlama stilidir. 2 adet şal ile yapılır. İlk şalı ensenizde iğneleyin. İkinci şalı da uçlarından ağlayarak ensenizde birleştirin. Önden çaprazlama bir şekilde başınıza geçirin ve kaymaması için üstten iğneleyin. Salaş bir görüntü elde edeceksiniz.

 

9- Abiyeler İçin Eşarp Bağlama Modeli

 

Abiyeler İçin Eşarp Bağlama Modeli
Abiyeler İçin Eşarp Bağlama Modeli

 

Bu model ise klasik elbiselerde en çok tercih edilen modeldir. Düğün, mezuniyet, nişan gibi yerlerde kullanılabilir. 3 adet şal ile bağlayabilen bu model genellikle kuaförler tarafından yapılsa da pratikler sonucu kendiniz de yapabilirsiniz.

 

10- Kare Yüzler İçin Eşarp Bağlama Modeli

 

Kare Yüzler İçin Eşarp Bağlama Modeli
Kare Yüzler İçin Eşarp Bağlama Modeli

 

Kare yüz modeline sahip olanlar için ideal olan bu bağlama stili de iki eşarp kullanılarak yapılır.

 

11- Gözlük Takanlar İçin Eşarp Bağlama Modeli

 

Gözlük Takanlar İçin Eşarp Bağlama Modeli
Gözlük Takanlar İçin Eşarp Bağlama Modeli

 

Gözlük olduğu için salaş bir şekilde bağlanan bu model oldukça basit. Simetrik olarak ayrılmış şalın bir ucunu tersi omzunuza iğneleyin. Ardından diğer yarısını da üstüne gelecek şekilde boynunuzun çevresinden dolayın.

 

12- Klasik Stil Eşarp Bağlama Modeli

 

Klasik Stil Eşarp Bağlama Modeli
Klasik Stil Eşarp Bağlama Modeli

 

Simetrik olarak ayırdığınız şalın ucunu salaş bir şekilde çaprazdaki omzunuza ilikleyin. Kalan parçayı ensenizden döndürerek diğer parçayla birleştirin. İkinci bir şalla da aynı işlemi ön taraftan yapınız.

 

13- Üniversiteli Kızlar İçin Eşarp Bağlama Modeli

 

Üniversiteli Kızlar İçin Eşarp Bağlama Modeli
Üniversiteli Kızlar İçin Eşarp Bağlama Modeli

 

Üniversiteli kızların en çok tercih ettiği modeller arasında olan bu model şalın başınızın etrafında dolandırılmasıyla ortaya çıkar.

 

14- Broşlu Eşarp Bağlama Modeli

 

Broşlu Eşarp Bağlama Modeli
Broşlu Eşarp Bağlama Modeli

 

Katlı bir şekilde bağladığınız eşarbınızın katlarının birleştiği yere broş eklerseniz bu modeli elde edersiniz.

 

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
DMCA.com Protection Status