Esra Ezmeciİlişkiler

Aldatıldığını Öğrenen Kadın Ne Yapmalı | Aldatılan Kadın Ne Yapmalı Esra Ezmeci

Aldatıldığınız zaman önce ister istemez büyük bir öfke, saldırı hali durumları yaşayabilirsiniz, diğer kadına saldırma hali gibi olumsuz durumlar tabi ki yaşanabiliyor.

Önce bazı soruları düşünmeniz gerekiyor, örneğin;

  • Eşiniz sizi ne kadar zamandır aldatıyor?
  • Siz bunu fark ettiniz mi?
  • Eşinizin başka iyi özellikleri var mı? Siz bu evlilikten gitmeyi mi düşünüyorsunuz, kalmayı mı düşünüyorsunuz? Bu evliliği kurtarmayı mı düşünüyorsunuz? Buna göre karar vermeyi düşünebilirsiniz.

Eğer bütün özellikleri kötüyse ve siz zaten bu evliliği bitirmek istiyorsanız, o zaman tabi ki farklı, yüzüne vurup, kapıyı çarpıp çıkabilirsiniz.

 

Aldatılan Kadın Ne Yapmalı Esra Ezmeci

Aldatılan Kadın Ne Yapmalı Esra Ezmeci
Aldatılan Kadın Ne Yapmalı Esra Ezmeci

 

Fakat siz bir şans daha veririm, evliliğimi kurtarırım diyorsanız, o zaman farklı davranmanız gerekiyor.

  1. Aldatıldığını kişiye her halükarda bedel ödeteceksiniz. Bu bedel kızmak, kırmak, dökmek, yok etmek değil, çok daha farklı bedeller olabilir bir insanın hayatında, bir kere karşınızda ki kişi her halükarda gitmeyecek dahi olsanız sizi kaybettiğini düşünecek. Çünkü insanların aklı başlarına kaybettiğini düşündüğünde geliyor, sizi aldatmak her zaman siz ordayken keyiflidir. Yani eşinin orda olduğunu bilirken aldatmak keyifli hale geliyor. Sizin orda olacağınızı, olmayacağınızı yada gideceğinizi düşündüğü anda o aldatmanın ve diğer kadının keyfi kaçıyor. Bunu asla unutmamak gerekiyor, çünkü siz evlilikteki güvenli limansınız, orada ki diğer kadın heyecan.
  2. Ya bu ilişkiden gideceğiz yada gideceğimizi düşündüreceğiz. En güzeli bunu belirsiz bırakabilmektir. Yani kaybedeceğini düşünecek ama birazda sürüncemede bırakmak bir insana daha çok acı veriyor. Evet mi, hayır mı yoksa en çok belirsizlik mi insana acı verir? Belirsizlik daha çok acı verir.

Aldatıldığınızı ilk öğrendiğinizde kesinlikle diğer kadını aramayın, bu çok yanlış bir davranıştır. Kadın aranıyor, çünkü kadının da yanlış yaptığını düşünüyorsunuz fakat sorumluluğun %90’ı size karşı sorumluluğu ve evliliğe ait sorumluluğu olmak üzere eşinizdedir.

Asıl problem eşinizdedir, isterse karşınızda ki kadın ayaklarınıza yapışmış olsun bunu eşiniz hür iradesi ile engelleyebilir. Kimse kimseye zor ile bişey yaptıramaz, engellenmek isterse bu durum engellenir.

 

Karşı taraftaki kadını arayarak aslında karşı tarafa psikoloji de “Sen değerlisin! Benim evliliğimi bozabilecek kadar değerlisin. Ben de eşimde kendi gücümü gösteremedim, ben seni arıyorum ki ben seni yok etmeye çalışıyorum, çünkü eşim bu dirayeti gösteremiyor.” anlamını yüklüyor ki çok yanlış bir tutumdur.

 

Siz zaten değerlisiniz, bu sebeple karşı taraftaki kadını değersizleştirin. Karşı tarafta ki kadın sadece bir piyon, ismi değişir ama vasfı değişmez.

Bu sebeplerden ötürü siz direk eşiniz ile iletişimde olacaksınız. Eşinizden ne yapmasını istiyorsanız onu yaptıracaksınız, karşı taraftaki kadından kesinlikle değil.

 

Aldatılan Kadın Eşine Nasıl Davranmalı

Aldatılan Kadın Eşine Nasıl Davranmalı 
Aldatılan Kadın Eşine Nasıl Davranmalı

 

Erkeklerin en büyük korkusu eşinin başka biriyle olabilme ihtimalidir. Boşanmamalarının yada ayrılmamalarının en büyük en temel sebeplerinden birisi ya başkası ile mutlu olursa korkusudur.

Siz bu düşünceyi onun kafasına koymazsanız, yani sizi kaybedeceğini bilmezse aynı davranışlara devam edeceği için hiç değilse gerçekten evliliği bitirip gitmezseniz bile, gidermişsiniz gibi yapabilirsiniz bu da bir eylemdir.

Bu sebeplerden ötürü bir dizi kural koymanız gerekiyor. Eşiniz ile konuşmalısınız bak bundan sonra bunlar olacak, bunları yapamazsın, bunları yapabilirsin gibi bazı şeyleri şart koşmanız gerekiyor.

Aşağıda ki kuralları koyabilirsiniz;

  • Telefonun sürekli açık olacak.
  • Senden haber alabileceğimi her zaman hissetmeliyim.
  • Bundan sonra şunları şunları yaparsın, şunları şunları yapamazsın.
  • Şunlar olacak, şunları yapmayacaksın.
  • Her şey şeffaf olacak.

Yani ortak noktada buluşursanız barışabilirsiniz, fakat yine eskiye dönecekse kendi kendinizi yıpratırsınız.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
DMCA.com Protection Status