GenelSaçSaç BoyasıSaç Rengi

Bal Köpüğü Saç Rengi Kimlere Yakışır?

Son yılların moda saç renklerinden olan balköpüğü saç rengi birçok kadın tarafından severek kullanılmaktadır. Balköpüğü saç rengi genellikle beyaz ve buğday tenli kadınlara yakıştırılmaktadır.

Buğday tenli kadınların kullanımında oldukça doğal bir görünüm yaratarak bu rengin uzun yıllar boyunca kullanılmasının önünü açmaktadır. Beyaz tenli kadınlarda ise şık ve iddialı bir renk olarak kendini göstermektedir.

shakira bal köpüğü saç rengi
shakira bal köpüğü saç rengi

Şık ve iddialı duruşunun yanında doğal bir görünüm de sağlamaktadır. Bu bakımdan her kadının kullanımına uygundur. Balköpüğü saç rengini beğenen ancak kullanmaktan çekinen esmer kadınlar bu rengin tonlarını araştırarak kendilerine en uygun saç rengini bulabilirler.

Bu bakımdan her ne kadar beyaz tenli kadınlara yakıştırılsa da zengin renk tonları sayesinde her kadının kullanabileceği renkler içerisinde yer almaktadır. Özellikle kumral ve buğday tenli kadınlarda doğal bir görünüm yaratmaktadır.

Küllü Bal Köpüğü Saç Rengi
Küllü Bal Köpüğü Saç Rengi

Bal Köpüğü Saç Rengi Tonları

Balköpüğü saç rengi, sahip olduğu tonlar sayesinde her tendeki kadının kullanabileceği bir renktir. Hem koyu hem de açık tonlarının oluşu her tende şık görünümler oluşmasını sağlamaktadır. Bu rengi kullanmaya cesareti olmayan kadınlar balköpüğünün tonları ile tanıştıklarında kullanmaya karar vermektedir.

Küllü Bal Köpüğü Saç Rengi Modelleri
Küllü Bal Köpüğü Saç Rengi Modelleri

1) Işıltılı Balköpüğü: Balköpüğünün en çok kendini gösterdiği tondur. Her mevsim rahatlıkla kullanılacak olan bu renk özellikle yaz aylarında güneş altında en şık haliyle görünür. Bu bakımdan genellikle yaz rengi olarak bilinmektedir. Bu tonun en büyük sıkıntısı boyamadan sonra turuncu bir hal alması ihtimalidir. Bu bakımdan kuaförde boyama yapılmalı ve daha sonraki yıkamalarda da mor şampuan kullanılmalıdır.

2)Açık Balköpüğü: Sarı rengini çok seven ancak farklılık arayan kadınların ilk başvurduğu tonlardan biridir. Özellikle beyaz tenli kadınların kullanımında şık ve doğal bir görünüm oluşturur. Hem yaz hem de kış aylarındaki hoşluğuyla dikkat çekmektedir. Bunların yanında karamel balköpüğü, koyu balköpüğü gibi tonlar da bulunmakta ve her ten rengine sahip kadının kullanacağı bir renk olarak karşımıza çıkmaktadır.

Karamel Bal Köpüğü Saç Rengi modelleri
Karamel Bal Köpüğü Saç Rengi modelleri

Koyu Bal Köpüğü Saç Rengi Tonları

Koyu balköpüğü saç rengi son zamanlarda en çok kullanılan renklerden biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Esmer ve buğday tenli kadınların sıklıkla başvurduğu bu tonlar kullanıcısına oldukça zarif ve şık görünümler kazandırmaktadır.

Koyu balköpüğü rengi sarı ve siyah arası bir tonda olmakta ve bu ton esmer kadınlara oldukça yakışmaktadır. Balköpüğü rengini seven ancak doğal görünmemekten korkan kadınlar için oldukça kurtarıcı bir tondur. Buğday tenli ve esmer kadınların kullanımında oldukça doğal bir görünüm sergilemektedir.

bal köpüğü saç rengi modelleri
bal köpüğü saç rengi modelleri

Bu renk sadece esmerlerde değil beyaz tenli kadınlarda da şık ve hoş durmaktadır. Hemen her kadının rahatlıkla kullanması son dönemlerde sıklıkla kullanılmasının yolunu açmıştır.

Karamel Bal Köpüğü Saç Renkleri
Karamel Bal Köpüğü Saç Renkleri

Karamel Bal Köpüğü Saç Rengi Kimlere Yakışır?

Balköpüğünün en farklı tonlarından olan karamel balköpüğü saç rengi bu rengin en modern tonlarından biridir. Hoş ve şık duruşunu içerisinde barındırdığı ışıltı ve parlaklıklarla tamamlamaktadır. Özellikle yaz mevsiminde güneş altında parlayan ve en şık halini sergileyen karamel balköpüğü yaz rengi olarak bilinir.

Bal Köpüğü Saç modelleri ve stilleri
Bal Köpüğü Saç modelleri ve stilleri

Saçlarında riskli bir renk kullanmak istemeyen ve doğallıktan yana olan kadınlar için kurtarıcı bir tondur. Özellikle saçlarını ilk kez boyayan kadınların tercih ettiği bu ton sarının doğal tonları ile benzerlik göstermektedir.

Her ne kadar yaz rengi olarak bilinse de sıcak bir renk olması soğuk mevsimde kullanımının yolunu açmıştır. Soğuk mevsimi sıcak ve hoş görünümü ile dengelemektedir.

Karamel balköpüğü saç rengi özellikle kumral ve buğday tenli kadınların kullanımında doğal bir görünüm sergilemektedir. Saçlarında hem doğallık hem de şıklık isteyen kadınların kullanımında başarılı sonuçlar vermektedir.

Bal Köpüğü Saç Rengi Tonları Numaraları

Balköpüğü saç renginin en güzel tonunu kendi saçlarına uygulamak isteyen kadınların sıklıkla araştırdığı konuların başında saç rengi boya numaraları gelmektedir. Her ten rengine uygun balköpüğü tonu bulunması bu rengin zenginliği ve pratikliğini göstermektedir.

  • Loreal Paris Casting Creme Gloss 7304 Bal Karamel numarası ile balköpüğü karamel tonunun en kaliteli ve şık haline ulaşmak mümkündür. Bu ton ile esmer ve kumral kadınlar istedikleri renge ulaşmakta ve başarılı sonuçlar elde etmektedir.
  • Açık balköpüğü saç rengi için Koleston 9.3 altın sarısı veya Palette 3.65 kahve köpüğü saç boya numaraları tercih edilebilir.
  • Diğer bir doğal ve açık balköpüğü rengi tercihi için Loreal Paris Excellence Creme 7.31 balköpüğü saç boyası kullanılabilir. Bu ürün saçta gerçek bir balköpüğü rengi oluşmasını sağlayacaktır.
  • Işıltılı bir balköpüğü saç rengine ulaşmak için ise Palette 8-0 balköpüğü saç rengi kullanılmalıdır. Bununla beraber aynı tonu Sea Color 8/3 balköpüğü tonu ile de yakalamanız mümkün.

Kadınlar bu tonu iyice araştırdıktan sonra kendi ten renklerine en uygun buldukları ton ile boyama yaptıklarında ortaya uzun süre kullanacakları şık saç renkleri çıkacaktır.

Işıltılı Bal Köpüğü Doğal Saç
Işıltılı Bal Köpüğü Doğal Saç

Kaliteli boyalar ile işin ehli biri tarafından yapılacak olan boyamalarda kişinin havası değişecek ve cildine canlılık geldiği görülecektir. Bu bakımdan balköpüğü renginin en uygun tonunun bulmanın yanında boyama işlemini en iyi şekilde yapacak kişiyi bulmak da önem taşımaktadır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
DMCA.com Protection Status