SaçSaç ModelleriSaç Rengi

Bebek Kumralı Saç Boyası ve Saç Renkleri

Bebek kumralı, asında aslında hafif küllü bir ve soğuk alt tonlu bir renk. Fakat bu iki renk birleşince, ortaya muhteşem bir ton çıkmıyor mu? Eğer siz de saç renginizi değişmek istiyor ve çok keskin bir geçiş istemiyorsanız size tavsiyemiz kesinlikle küllü kumral rengi tercih etmeniz. Çünkü bu renk size hem sarının o göz alıcı ışıltısını, hem de çok da cesur bir geçiş olmadan sarışın olmayı vadediyor…

Gümüşi Bebek Kumralı Saç Rengi
Gümüşi Bebek Kumralı Saç Rengi

Son zamanların en çok tercih edilen renk tonu olan küllü kumral, aslında nude olarak da biliniyor. Saçınızın boya olduğunu dahi belli etmeyen ve son derece doğal duran bebek kumralı, sizi muhteşem bir görünüme kavuşturabilir. Bizden söylemesi…

Koyu Kumralı Bebek Saç
Koyu Kumralı Bebek Saç

Bebek kumralı saç rengi, aslında en çok buğday tende güzel duruyor. Çünkü renk her ne kadar açık bir ton olsa da soğuk ara tonlara da sahip. Hal böyle olunca da açık tenle muhteşem bir kontrast oluşuyor. Amacınız çok daha doğal bir aydınlığa kavuşmak ve fresh bir görünüm yakalamak ise bebek kumralı saç rengi kesinlikle size göre.

Bebek Kumralı Uzun Saç
Bebek Kumralı Uzun Saç

Bebek Kumralı Saç Boya Numarası

Açık Renk Bebek Kumralı Saç
Açık Renk Bebek Kumralı Saç

Saça çok da işlem yapmadan ulaşılan bebek kumralı rengi, size kusursuz bir görüntü vadediyor. Ancak bunun için elbette dikkat etmeniz gereken pek çok nokta var. Örneğin; saçınızın şu anki rengi. Bu renk, hayalinizdeki bebek saç rengi tonuna ulaşmanız için kesinlikle dikkat etmeniz gereken en önemli nokta.

Bebek Kumralı Saç Rengi
Bebek Kumralı Saç Rengi

Saçınız şuan açık tonlardaysa pek sorun yok. Direkt olarak sizinle az sonra paylaşacağımız boya numaralarını saçınıza uygulayabilir ve yeni, ışıl ışıl saçlarınıza kavuşabilirsiniz.

Bebek Kumralı Ombre Saç
Bebek Kumralı Ombre Saç

Fakat bunun tam tersine şuan koyu tonlardaysanız durum biraz farklı. Öncelikle saça açma işlemi yapmalısınız. Bunun için de size tavsiyemiz çok dikkatli olmanız ve kendinizden emin değilseniz bir uzmandan destek almanız. Çünkü yanlış yapılan açma işlemi, saçınızın yanmasına dahi sebep olabilir. Bu görev tamamsa artık siz de hazırsınız demektir. Şimdi sıra geldi o büyülü numaralara. Buyurun bakalım:

 • Garnier Color Naturals 8N
 • Sea Color 8.0
 • Neva Color 9.11
 • Loreal 7.3
 • Koleston 7.1
 • Garnier 7.0
 • Palette 7.1
 • Koleston 8.0
Bebek Kumralı Koyu Renk Saç
Bebek Kumralı Koyu Renk Saç

Bebek Kumralı Saç Boyası Nasıl Elde Edilir

Balyaj Bebek Kumralı Saç
Balyaj Bebek Kumralı Saç

Bebek kumralı saç boyası nasıl elde edilir, sorusunun cevabı aslında çok basit. Çünkü renk bir karışım gerektirmiyor. Farklı tonlardan destek almanıza gerek yok. Yapmanız gereken şey, saçınızın alt tonunu ayarlamak. Eğer kendi tonunuz uygunsa sizinle yukarıda paylaştığımız boya markalarından ve tonlarından istediğinizi uygulamanız yeter.

Bebek Kumralı Küllü Saç Rengi
Bebek Kumralı Küllü Saç Rengi

Saçınızda yaptığınız küçük değişiklikler bile sizi çok daha farklı bir görünüme kavuşturabilir. Çünkü saç, yüzünüzde en çok dikkat çeken detaydır. Dolayısıyla da renk seçimi konusunda çok dikkatli olmanızı ve hiçbir zaman saç bakımınızı ihmal etmemenizi tavsiye ediyoruz.

Açık Renk Uzun Bebek Kumralı Saç
Açık Renk Uzun Bebek Kumralı Saç

Bebek Kumralı Saç Boyası Kaç Numara

Uçları Bebek Kumralı Saç
Uçları Bebek Kumralı Saç

Bebek kumralı saç boyasının birçok farklı markada birçok numarası mevcut. Burada önemli olan hangi markayı tercih ettiğiniz. Örneğin bebek kumralı Koleston’da 7.0’a, Garnier’da ise 7.1’e denk geliyor. Dolayısıyla size tavsiyemiz, öncelikle markaya karar vermeniz. Eğer bu adım tamamsa zaten gerisi çok kolay.

Bebek Kumralı Saç Stili
Bebek Kumralı Saç Stili

Herkesin hayali bebekler gibi saçları olsun ve bir ufak allıkla dahi çok daha etkileyici görünebilsin, öyle değil mi? İşte siz de bizimle aynı fikirdeyseniz bebek kumralı saç rengi sizi çok mutlu edebilir. Çünkü bu renk size ışıl ışıl, doğal ve çok etkileyici bir görünüm vadediyor. Bize güvenebilirsiniz… Şimdi sizinle bebek kumralı saç boyası kaç numara, sorusunun cevabını da paylaşalım. Buyrun bakalım:

 • Garnier Color Naturals 8N
 • Sea Color 8.0
 • Neva Color 9.11
 • Loreal 7.3
 • Koleston 7.1
 • Garnier 7.0
 • Palette 7.1
 • Koleston 8.0

İgora Royal 8.4 Bebek Kumralı Saç Boyası

Koleston Bebek Kumralı Boya Rengi
Koleston Bebek Kumralı Boya Rengi

Bebek kumralı denince en çok tercih edilen markalardan biri olan İgora, size bu rengi 8.4 tonuyla sunuyor. Boyanın içinden çıkan talimatlara uyarak yapacağınız bu renk, sizi çok mutlu edebilir. Kusursuz bir saç boyama işlemi için sizinle tüm adımları paylaşıyoruz, buyurun bakalım:

 • Öncelikle alnınıza, şakaklarınıza ve kulaklarınıza vazelin uygulayın. Bu sayede boya izleri kolayca çıkabilsin.
 • Ardından bir boyama kabında boyanızı ve sıvısını homojen olarak karıştırın.
 • Şimdi sıra geldi saça uygulama kısmına. Saçınıza sürdüğünüz boyanın etrafa bulaşmaması için bir önlük kullanmanızı tavsiye ediyoruz.
 • Ardından saçınızı ufak parçalara ayırın ve dipten uca doğru boyanızı sürmeye başlayın.
 • Beyaz saçlarınız çok yoğunsa dert etmeyin, beyazlarınızı da kapatabiliriz. Tüm saça yapacağınız boyama işleminden sonra saçınızı sarın ve boyanın daha iyi çalışmasına imkan verin.
 • Talimatlarda verilen bekleme süresini doldurduktan sonra saçınızı tuzsuz bir şampuanla bolca yıkayın.

Not: Şampuanınızın tuzsuz olması, boyanızı daha uzun kullanmanızı ve akmamasına imkan sağlar. Bu da bonus bilgi olsun…

Bebek Kumralı Saç Modelleri

Eğer bebek kumralı saçlarınız varsa, saç modelleri konusunda çok da detaycı olmanıza gerek yok. Çünkü bebek kumralı saç rengi, zaten oldukça doğal bir ton. Dolayısıyla saçınızı da doğal haliyle kullanmanız sizi çok daha etkileyici gösterebilir. Ancak tabi ki iyi bir fön, her saçı çok daha kusursuz gösterebilir. Bu detayı da atlamamak lazım.

Şimdi siz de yeni saçlarınızla ışıl ışıl parlayabilir ve adım attığınız her ortamda tüm gözlerin size çevrilmesini sağlayabilirsiniz. Bizce eğer güzellik bir bütünce, kesinlikle bakımlı ve güzel saçlarınız varsa bu bütünün en önemli parçası sizde bile. Peki ya sizce?

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
DMCA.com Protection Status