Bebek BakımıGenelSağlık

Bebeklerde İsilik Nasıl Geçer

Bebeklerde isilik nasıl geçer? Bu konu birçok ebeveyn tarafından araştırılmak da ve merak edilmektedir. İsilik genel olarak sıcaklıkların yükselmesi ile beraber ortaya çıkan cilt hastalığıdır.

Nem ve sıcaklık yükselişe geçtiği zaman genel olarak yeni doğan bebeklerin  vücudunda oluşur. Bacak, kol, boyun, karın, göğüs  ve sırtta görülmektedir. Renk olarak kırmızıdır ve aynı zamanda kabartılı bir yapısı mevcuttur.

Dış etkenler ve aynı zamanda ter; cilt yüzeyinde olan gözenekleri tamamen kapattığı için bu da isiliğe sebep olur. Koyu tene sahip bebeklere oran ile açık tenli bebeklerde daha sık rastlanmaktadır.

Sadece gözeneklerin tıkanması ve aynı zamanda sıcakların yükselmesinin yanı sıra bebek ateşli bir hastalık geçirdi ise bunun sonrasında da bebekte isilik meydana gelebilir.

 

İçindekiler

Bebeklerde İsilik Nasıl Önlenir

 

Bebeklerde İsilik Nasıl Önlenir
Bebeklerde İsilik Nasıl Önlenir

 

İsilik oluşmaması için dikkat edilmesi gereken hususlara mutlaka dikkat edilmelidir. Peki, bu hususlar nelerdir? İlk olarak özellikle de yaz aylarında bebek kalın giydirilmelidir.

Bebek hassas bir tene sahip olduğu için mutlaka sentetik kumaşlardan elde edilen kıyafetler tercih  edilmelidir. Bebeğin bezi ise düzenli aralıklar ile sık sık değiştirilmelidir ve aynı zamanda bebek özellikle de yaz aylarında sürekli olarak yıkanmalıdır. Bu hususlara dikkat edildiğinde  isiliği önlemiş olursunuz ve mevcut olan isiliğin kısa süre içerisinde yok olmasını sağlarsınız.

 

Bebeklerde İsilik Zeytinyağı ile Geçer Mi

 

Bebeklerde İsilik Zeytinyağı ile Geçer Mi
Bebeklerde İsilik Zeytinyağı ile Geçer Mi

 

Söz konusu bebekler olduğunda endişe ve kaygı sürekli artıyor. İsilik dikkat edildiğinde kaybolan ve fazla önemsenmeyen bir rahatsızlıktır. Ancak bebeklerde meydana geldiğinde ebeveynler kaygıya kapılıp endişeleniliyor.

Bu dönemde anne babanın bilinçli olması ve Bebeğe karşı hassas davranması çok önemlidir. vücutta kabarcıklara sebep olan isiliği kısa süre içerisinde geçirmek mümkündür. Peki, bebeklerde isilik zeytinyağı ile geçer mi?

Birçok yöntem ile geçebilen isilik zeytinyağı ile isilik kısa süre içerisinde kaybolmaktadır. İsilik bebeklerin cildinde kaşıntı, kuruluk, kızarıklık gibi semptomları ortaya çıkarır.

Düzenli bir şekilde isilik olan bölgelere zeytinyağı sürüldüğünde isilik kaybolacaktır. Çünkü zeytinyağı cildi besler ve yumuşatıcı özelliğe sahiptir. Fakat dikkat edilmesi gereken zeytinyağının saf ve doğal olmasıdır. Doğal ve saf zeytinyağı semptomları kısa süre içerisinde ortadan kaldırır.

Bebeklerde İsilik Kremi Önerileri

 

Bebeklerde İsilik Kremi Önerileri
Bebeklerde İsilik Kremi Önerileri

 

Bebeklerin cildinde olan isilikle mücadele eden ebeveynler bu dönemde sıkıntılı süreçten geçiyor olabilirler. Fakat korkulması gereken hiçbir şey yoktur ve dikkat edildiğinde isilik kaybolacaktır. İsiliğin yok olmasını sağlamak için pek çok çeşit krem bulunmaktadır. İşte bebeklerde isilik kremi önerileri aşağıdaki gibidir.

 

Hametan

Bu krem aslında en çok bebeklerde pişik meydana geldiğinde tercih edilir. Çok etkili krem olduğu bilinir ve aynı zamanda kaliteli yapısı mevcuttur. Düzenli olarak isiliğin bulunduğu bölgeye kalın bir tabaka şeklinde uygulandığında isilik kısa süre içerisinde iyileşecektir.

 

 Bepanthen

Bepanten kreminin özelliği cildin yumuşamasını sağlar. Ciltte bulunan problemler bepanthen sayesinde yok olur. Su bazlı özelliği mevcuttur ve kolay bir şekilde uygulanabilmektedir. Bebeklerin cildinde meydana gelen isiliğe en etkili olan kremler arasında yer alır

 

Stilex

Bu losyon isiliğin sebep olduğu kuruluk, kızarıklık ve kabartıları geçirir. Fakat bu kremi kullanmak için öncelikle bir hekime başvurulmalı ve hekim uygun görür ise kullanıma başlanmalıdır.

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
DMCA.com Protection Status