GenelKombinTesettür Giyim

Beyaz Elbiseye Hangi Renk Şal Yakışır

Beyaz, masumiyeti ve temizliği temsil eden bir renktir. Kıyafetlerde kullanımı ve kombinlenmesi de diğer renklere nazaran daha kolaydır. Ancak çabuk kirlenebiliyor olması cesaret gerektirmesi için önemli bir sebep. Beyaz, renklerin annesi olarak bilinir ve her rengi yansıtır. Peki beyazı kombinlerken nelere dikkat edilmeli?

Bu yazımızda beyaz elbiseye hangi renk şal yakışır konusunu sizler için editörlerimiz tarafından seçilen görseller ile irdeleyeceğiz. Kırmızı, mavi, lacivert, haki yeşili, gül kurusu, camel rengi ile oluşturulan bir çok kombin mevcuttur.

 

İçindekiler

Beyaz Elbiseye Hangi Renk Şallar Gider

 

Kırmızı şal beyaz elbise kombini
Kırmızı şal beyaz elbise kombini

 

Ferace ya da pardesü kullanıyorsanız ve bunlar açık renkliyse baş örtünüz tek renk beyaz olmamalıdır. Bu sizi üniforma giyinmiş gibi gösterecektir. Sıradan bir kombinde de kıyafetleriniz beyazsa düz beyaz şal ya da eşarp kullanmamanızı tavsiye ederiz.

 

Bordo Şal beyaz elbise kombini
Bordo Şal beyaz elbise kombini

 

Beyazın en güzel özelliği hemen hemen tüm renklerle rahatça kullanılabilmesidir. Beyaz bir elbise ya da takım tercih ediyorsanız ayakkabınızın ve aksesuarlarınızın birbiriyle uyumlu olması gerekir. Örneğin kırmızı bir ayakkabı seçtiyseniz baş örtünüzün ya da çantanızın da kırmızı olmasına dikkat etmelisiniz.

 

 

Mürdüm Şal Kombinleri

 

Mürdüm Şal Beyaz Elbise
Mürdüm Şal Beyaz Elbise

 

Mürdüm rengi koyu renk aşıkları için en ideal renkler arasındadır. Popülaritesinden hiçbir şey kaybetmeyen bu renk tesettürlü kadınların baş örtülerinde de sıklıkla kullanılıyor. Spor, modern ve klasik tunik ya da elbiselerde de kullanılan bu renk beyazla kombinlendiği zaman çok şık bir görüntü sergiliyor. Açık renklere sahip kıyafetler tercih ettiyseniz koyu renklerle destek yapabilirsiniz. Bunun için de mürdüm rengi çok iyi bir örnek olacaktır.

 

Mürdüm Şal Beyaz Elbise Kombini
Mürdüm Şal Beyaz Elbise Kombini

 

Mürdüm renginin düz beyaz elbiseye uyumu gerçekten muazzam, her ten rengine de uyar. Mürdüm rengi şal ile bir kombin yapmayı deneyebilirsiniz. Yukarıda ki görsellerde bu uyumu görebilirsiniz, bu rengin en güzel özelliği de buğday tenlilere de beyaz tenlilere de uyması.

 

Gri Şal Beyaz Elbise Kombini

 

Beyaz Elbise Gri Şal
Beyaz Elbise Gri Şal

 

Beyaz elbiseler özellikle yaz aylarında çok kullanılır. Sıcağı yansıtması ve daha serin tutması tercih sebeplerinden biridir. Diğer tercih sebeplerinin başında ise rahat kombinlenebiliyor olması gelir. Hafif ve uçuş uçuş beyaz elbiseler pek çok renkle bir araya geldiği gibi gri ile de birleştirilebilir. Griyi baş örütünüzde kullanacaksanız grinin tonu önemli olabilir. Koyu gri mi açık gri mi olacağı mevsime göre de belirlenebilir. Eğer spor bir kombin yapmak istiyorsanız gri şal bunun için son derece uygun bir seçim olacaktır.

 

Siyah Desenli Beyaz Elbise

 

Siyah Şal Beyaz Elbise Modeli
Siyah Şal Beyaz Elbise Modeli

 

Siyah her insanın kurtarıcı rengidir. Giyinecek bi şey bulamayınca tercihimizi genellikle siyaha yöneltiriz. Aynı şet tesettür giyiminde de geçerlidir. Kombin yapmakta zorlanan ya da uyumda zorluk çeken kadınlar tercihini siyah şaldan yana kullanırlar. Desenli ya da desensiz birbirinden farklı yüzlerce çeşit siyah baş örtüsü bulunmakta. Desenli olanları kullanırken giyindiğiniz kıyafetin içindeki rengi barındırması kombin için yararlı olur.

 

Turkuaz Şal ile Beyaz Elbise Uyumu

 

Turkuaz Mavi Şal Beyaz Elbise
Turkuaz Mavi Şal Beyaz Elbise

 

Turkuaz eşarp yada şallar ile beyaz elbiseler çok güzel uyum sağlıyor. Açık turkuaz tonları beyaz tenlilere daha çok yakışsada, koyu turkuaz tonları buğday tenlilere daha çok yakışıyor. Fakat genel olarak lacivert ve turkuaz şallar beyaz elbise üstünde çok güzel duruyor.

Lacivert rengi şal ve eşarplar beyaz elbise üzerinde biraz resmi dursa da bu şalları özellikle düğün ve davet organizasyonlarında tercih edebilirsiniz.

 

 

Turkuaz Şal Beyaz Elbise Uyumu
Turkuaz Şal Beyaz Elbise Uyumu

 

Kırmızı Şal ve Beyaz Elbise

 

Kırmızı şallar ile genelde desenli beyaz elbiseler tercih edilmektedir. Eğer beyaz elbise üzerine farklı desenlere sahip bir elbiseniz varsa kesinlikle tercihinizi kırmızı şal yada eşarplardan yana kullanmanızı öneririrz.

 

Kırmızı şal ve beyaz elbise
Kırmızı şal ve beyaz elbise

 

Gül kurusu şal rengi de özellikle sonbahar aylarında seçildiğinde dış çekim görsellerinize çok uygun bir kombin olabilir. Gül kurusu ve kırmızının tüm tonları beyaz elbiseye çok özel bir görünüm katıyor.

 

Gül Kurusu Şal Beyaz Elbise
Gül Kurusu Şal Beyaz Elbise

 

Son olarak aşağıda galerimizden 10’dan fazla görsele ulaşabilirsiniz. Sizler için editörlerimiz tarafından seçilen çok özel kombinler bulunmakta, bu kombinlerden örnek alarak kendi stilinizi oluşturabilirsiniz. Beyaz elbiseye hangi renk şal yakışır yazımızı burada noktalıyoruz, daha farklı yazılarımıza kombin kategorisinden ulaşabilirsiniz.

 

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
DMCA.com Protection Status