GenelKızlık ZarıSağlık

Esnek Kızlık Zarı Nasıl Olur

Kızlık zarı toplumumuzda bakireliğin simgesi, kanıtı olarak kabulleniliyor. Bu inanışa göre bekaret tanrıçası Hymen tarafından kadınların sadece nikâhlı olarak evlenecekleri erkekle birliktelik yaşayarak kızlık zarını bozmasına dayanıyor. Literatürde kızlık zarı “hymen” (bekâret tanrıçası) adını almıştır.

Kızlık zarı bazı kadınlarda vajinanın anatomik yapısı nedeniyle esnektir. Esneklik nedeniyle kızlık zarı ilişkiye girilse de yırtılmaz. Bu durum esnek kızlık zarı nasıl olur merakını da beraberinde getirmektedir. Esnek kızlık zarı da yuvarlak biçimli kızlık zarı tipine girer. Fakat diğerlerinden farkı daha sert bir mukoza yapısıyla kuşatılmış olmasından ötürü cinsel ilişkide yırtılmaması.

 

 

Normal olarak kızlık zarının yırtılması için vajinanın 2-3 cm içerisinde olmasından dolayı penis boyutu önemli olmaksızın cinsel ilişkinin yaşanması yeterli olur. Fakat bazı durumlarda kızlık zarı oldukça sert olduğundan dolayı yırtılmaz. Bu kadının üzerinde psikolojik baskı meydana getirir.

 

 

Esnek Kızlık Zarı Nasıl Bozulur?

 

Esnek Kızlık Zarı Nasıl Bozulur
Esnek Kızlık Zarı Nasıl Bozulur

 

Esnek kızlık zarı cinsel ilişki sırasında yırtılmayan sert mukoza dokusuna sahip kızlık zarı olarak bilinir. Anatomik yapısı yine yuvarlak tip hymen olsa da diğer mukoza yapısından daha sert olduğundan dolayı yırtılma gerçekleşmez.

Esnek kızlık zarı bozulup bozulmadığını anlamanın kesin yöntemi elbette bir kadın doğum uzmanı (jinekolog) tarafından yapılacak bekâret testidir. Bu test sonrasında esnek kızlık zarı nasıl bozulur net bir şekilde anlaşılabilir. Esnek yapıdaki kızlık zarının bozulması için kadının vücudunu iyi tanıması ve ilişki esnasında partnerini buna göre yönlendirmesi gerekiyor.

Kadın vajinal anatomik yapısını ne kadar iyi tanırsa cinsel ilişkiden alacağı orgazm da o kadar yüksek olacaktır. Esnek yapıya sahip kızlık zarının yırtılması için partnerini yönlendirmesi ve cinsel ilişkinin şiddetini buna göre ayarlaması gerekiyor. Sertleşmiş mukoza yapısını yırtmak için penisin vajinaya daha sert bir şekilde girmesi gerekiyor. Bu şekilde ayarlandığı zaman esnek yapıdaki kızlık zarının çok kolay bir şekilde yırtılacağını her anlamda ifade etmemiz gerekiyor.

 

Patlak Kızlık Zarı Kendiliğinden Kapanır Mı?

 

Kadınların doğru bildikleri yanlışlar arasında esnek yapılı ama cinsel ilişkiyle yırtılmış kızlık zarının kendini tamir etmesi yönündedir. Oysa böyle bir durum söz konusu değildir.

Esnek kızlık zarı zaten patlak değildir yani yırtılmamıştır. Bu nedenle daha kuvvetli, daha baskılı vajinal cinsel birliktelik gerektirmektedir. Yırtılan kızlık zarı ise patlak kızlık zarı kendiliğinden kapanır mı sorusuna gelirsek asla kapanmaz.

Yırtılmış yani halk arasında ifade edilen tabirle patlamış kızlık zarının mukoza dokusu tamamen ortadan kalkar ve birbirinden bağımsız parçacıklar haline gelir. Bu mukoza dokusunun üzerinden ne kadar süre geçerse geçsin kendi kendini zamana bağlı olarak onarması ise asla mümkün olmaz. Bu durum dikkate alındığı zaman patlak kızlık zarının kendi kendini tamir etmesi yani onarması söz konusu olamaz. Operasyon gerektirir. Bunun için kızlık zarı dikimi operasyonu uygulaması mukoza dokusunun birleştirilmesini sağlar.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
DMCA.com Protection Status