CinsellikSağlık

Evlilikte Cinsellik Nasıl Olmalı

Bize sorulan en sık sorulardan birisi evlilikte cinsellik nasıl olmalı konusu, bu yazımızda sizleri sıkmadan evlilikte cinsellik nasıl olmalı konusuna değinip son kısımda ise bir kaç kolay ve giriş seks pozisyonları vereceğiz.

Ülkemizde yeni evlenen gençler genelde ilk gece korkusu yaşarlar. Bu bilinenin aksine erkeklerde de vardır, çünkü günümüz medya ve +18 sitelerin etkisi ile eşlerini mutlu etme ve doyuma ulaştırma stresi ağır basar. Erken boşalmadan çok korkarlar fakat bu gayet normaldir.

İlk gece korkusunun iki temel sebebi vardır;

 

  • İlki ülkemizde ki cinsel eğitim yetersizliği ve cinselliğin bir tabu olarak görülmesidir.
  • İkincisi ise gerdek gecesi ile ilgili toplumdaki abartılı ve yanlış inançlardır.

 

Bilindiği üzere gerdek gecesi ve abartılı anlatılanlar gençler üstünde baskı oluşturuyor fakat yazı sonunda son derece bilimsel ve uygulaması kolay bilgileri sizlerle buluşturacağım. Öncelikle evlilikte cinsellik nasıl olmalı konusuna değinelim, seksin yapılış şeklini de ilerleyen zamanda vereceğim.

Kadınlarda en büyük korku ilk gece olan gerdek gecesinde birleşme olduğunda kanama olup olmayacağı korkusudur, çünkü ailelerden kanıt beklenir. İkinci en büyük korkusu ise birleşmede çok acı çekeceğine dairdir.

Erkekte ki korkular ise başaramama, yeteri kadar sertleşme olmaması, daha vajinaya giremeden hemen boşalma, eşi tatmin etmede yetersizlik ve kendini yetersiz hissetme baskısıdır.

 

İşte başarısız bir cinsel hayatı tetikleyen ilk gecede ki bu tür travmalardır. Bu korku ve oluşan travmalar evliliğin ilerleyen günlerinde sürebilir kadında vajinusmus sıkıntıları, cinsel isteksizlik, orgazm olamama gibi bozukluklar olabilir.

Erkekte ise erken boşalma, sertleşememe gibi cinsel işlevsizlik bozuklukları oluşabilir.

 

İlk gece için tavsiyelerimizi farklı bir konu başlığı altında vereceğiz şimdi öncelikle evlilikte cinsellik nasıl olmalı konusuna değineceğiz.

 

  1. Öncelikle çiftlerin bilmesi gereken olay cinsellik bir yarışma değildir. Sınav stresi gibi değerlendirilip önceden mutsuz olmak yerine çiftler şunu düşünmeli, cinsellik öncelikle sevgi paylaşımıdır.
  2. Genel olarak çiftlerde görüyorum foreplay yapmıyorlar. Yani ön sevişme, bu kadın için çok önemlidir, genelde erkekler çok tercih etmiyor fakat kadınlarda vajina ıslandığında, klitoris kabardığında, göğüs uçları uyarıldığında cinsel heyecan artar ver birleşmeye hazır olur, cinsel birleşme daha kolay gerçekleşir.
  3. Cinsellikte başarısız olmak diye bir şey yoktur. İkili zamanla birbirinin vücudunu ve zevk aldığı şeyleri öğrenir. Bisiklet ve araba sürmek gibi düşünebiliriz, kimse ilk zamanlar çok iyi çok mükemmel olamaz, bu tecrübe ile kazanılan bir deneyimdir.
  4. Çiftlerin konuşması çok önemlidir, özellikle ilk gece için erkek kadını rahatlatmak adına elinden geleni yapmalıdır, çok zor olsa da sabırlı olmalıdır.
  5. En önemlisi de rahat olmak, gevşemiş olmaktır, dokunmanın verdiği haz ve hissetmek çok önemlidir, performans hedefi koymak çok yanlıştır.

 

Sanılanın aksine evlilikte cinsellik son derece önemlidir ve bir çok evliliğin temel sorunu budur. Toplumumuzda bir istatistik tutulmasa da çok fazla çift bu tür şikayetlerden uzmanların kapısını çalmaktadır.

Eğer evlilikte cinsel isteksizlik varsa cinsel yaşama arzusunun azalma durumu varsa orada bir sıkıntı vardır. Psikolojik sorunlar, cinsel eğitim eksikliği, cinsel mitler, ten uyuşmazlığı gibi sorunlar cinsel isteksizliği tetikler.

Genelde çiftler bu sorunları çözmek yerine bunlardan kaçarlar. Özellikle kadın korkuyorsa yada erkekte erken boşalma sorunu varsa karşı tarafları incitmemek için bu tür konuşmalara girmez ve uzmandan yardım almazlar.

Birde durumun cinsel mit boyutu vardır, cinsel eğitimin az olmasından dolayı çiftler bazı pozisyonları, bazı cinsel aktiviteleri denemezler, bunları karanlıkta cinsel ilişkiye girmek, oral seks yapmamak gibi sınıflandırabiliriz.

Aslında bu tür sorunlar kolay bir şekilde giderilebilir fakat iletişim olayı çok önemlidir. Diğer yazılarımda sizlere cinsel aktiviteleri, popüler seks pozisyonlarını ve bir takım cinsel terimleri vereceğim, fakat yazı başında söz verdiğimiz üzere seksin yapılış şekli ile ilgili en basit pozisyonu yazı sonunda vereceğim.

 

Seksin Yapılış Şekli | En Temel Pozisyonlar

 

Şimdi bu pozisyonlar herkes tarafından bilinen pozisyonlar belki de şimdiye kadar gördünüz fakat ben size farklı olarak kolay anlaşılır bir şekilde vermek istiyorum. Öncelikle Foreplay ile başlayalım, aşağıda sizlere bir görsel sunacağım ve genel püf noktalar ile anlatacağım. Gerdeğe girecek erkeklere ışık tutacaktır. Her zaman söylediğim gibi porno cinsel eğitim aracı değildir.

 

Ön Sevişme Nasıl Yapılır
Ön Sevişme Nasıl Yapılır

Öncelikle başlangıç noktamız ağız, fransız öpücüğü dediğimiz öpücükle başlıyoruz, iyi bir öpüşen olmayabilirsiniz ama burası önemli, şimdi sizlere sunduğumuz haritamızı biraz tanıtayım. Yeşil nokta rahatlama noktaları ve bir müddet bekleme noktaları, kırmızı oklar ise mutluluk yolu diye adlandırdığımız nokta.

Bu şekilde iyi bir ön sevişme yapabilirsiniz, kadınlar için bu çok önemlidir, vajenin penisi kabul etmesi için ıslanması ve daha da önemlisi klitorisin orgazm için büyümesi gereklidir.

Okla gösterdiğim kısımlarda aktif olmanız çok önemlidir, zaman zaman boyun omuz ve kol bölgesini tutabilirsiniz.

Göbek bölgesinde eğer partneriniz zayıfsa aktif olabilirsiniz.

En son olarak partneriniz vajen bölgesin iniyorsunuz.

 

Seksin Yapılış Şekli En Temel Pozisyonlar
Seksin Yapılış Şekli En Temel Pozisyonlar

Yukarıda ki pozisyonlar da en kolay pozisyonlar arasındadır, ilk gün gerdek gecesinde bu pozisyonları deneyebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Cinsellik eğitimi yönünden çok eksik olan ülkemizde bu tarz bilgilendirici yazılar iyiki var, çok eğitici, özellikle ilk gece için yapılan baskı gerçekten korku ve travmalar neden olabiliyor. Diğer yazılarınızı sabırsızlıkla bekliyorum, teşekkürler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
DMCA.com Protection Status