Cilt BakımıGenelSağlık

Genital Bölge Beyazlatma Yöntemleri

Günümüzde hem cilt lekeleri hem de genital bölge beyazlatma popüler uygulamalar arasında gösteriliyor. Bu işlemler için güzellik salonlarında bolca vakit harcayan çok sayıda kadın var. Güzellik merkezleri daha hızlı sonuç almak isteyenler için tercih ediliyor.

Kadınlar’ın kendi görüşlerinden memnun olmadığı bölgelerde ilk sıralarda olan genital bölge için evde sağlıklı bir şekilde beyazlatma yapabilceğiniz fikirleri sizler için derledik. Öncelikle doğal yollarla genital bölge beyatlatma yollarını sizlere vereceğiz. Son olarak eczanede satılan kremler yardımıyla ve lazer ile nasıl yapılacağına dair sizi bilgilendireceğiz.

 

İçindekiler

Genital Bölge Beyazlatma Önerileri

Genital Bölge Beyazlatma Önerileri

Genital Bölge Beyazlatma ÖnerileriÖncelikle genital bölgeyi beyazlatmanın 5 adet doğal yolu bulunuyor, fakat bu her cilde göre değişir. O sebeple sırasıyla denemenizi tavsiye ederim, çünkü hepsi etki edecek diye bir durum söz konusu değil. Tabiki kremle yani kimyasallar ile yada lazer ile beyazlatmanız da mümkün, ancak genelde hassas bir bölge olduğu için doğal yola başvuruluyor.

Doğal yollar aşağıda ki gibidir, hepsini nasıl uygulayacağınıza dair bilgi verdik.

  • Limon yardımıyla,
  • Sandal ağacı tozu ve gül suyu karışımı ile
  • Aloe vera ile
  • Zerdeçal ile
  • Karbonat yardımıyla

Bikini bölgesi beyazlatma doğal çözüm için bu içeriğimizi inceleyebilirsiniz.

Limon Yardımıyla Genital Bölge Beyazlatma

Genital bölgeyi beyazlatmak için birçok öneri sıralayabilmek mümkün. Bunlardan biri limon yardımıyla beyazlatma. Limonun ten rengini açıcı bir özelliği var bunun yanı sıra içinde barındırdığı C vitaminiyle de cildinize katkıda bulunabilir ancak fazla kullanılması durumunda içinde bulundurduğu asit cildinize zarar verebilir.

Limonun suyunu beyazlatmak istediğiniz bölgeye elinizle ya da pamukla masaj yaparak uygulamalısınız. Yaklaşık 10 dakika beklettikten sonra durulayın. 1 – 2 ay boyunca bunu yaparsanız beyazlamayı görebilirsiniz.

 

Sandal Ağacı Tozu ve Gül Suyu Karışımı ile Genital Bölge Beyazlatma

Sandal Ağacı Tozu ve Gül Suyu

Sandal Ağacı Tozu ve Gül Suyu

Sandal ağacı ve gül suyu karışımıyla da aynı sonucu almanız mümkün.

1 yemek kaşığı sandal ağacı tozu ile 10 damla gül suyu ile karıştırın ve duş aldıktan hemen sonra cildinize sürüp 20 dakika bekletin. Ardından ılık su ile durulayın.

Sandal ağacının cildi yumuşatma özelliği de vardır. Haftada 3 kere uygulayın, cildiniz istediğiniz tona ulaşana kadar devam ettirin.

Gül suyu da hoş bir koku sağlayacaktır.

 

Aloe Vera ile Genital Bölge Beyazlatma

Aloe vera bitkisini bilmeyen yoktur. Hemen hemen her alanda kullanmaya başladık desek yanlış olmaz. Bir özelliği de cilt beyazlatmasıymış meğer.

Yapraklarından çıkardığınız jeli cildinize masaj yaparak uygulayın ve yaklaşık 20 dakika bekletin ardından durulayın. Bu işlemi her duş aldıktan sonra uygulayabilirsiniz.

Eğer aloe vera bitkiniz yoksa eczaneden aynı içeriğe sahip jeller alabilirsiniz.

 

Zerdeçal ile Genital Bölge Beyazlatma

Zerdeçal ile Genital Bölge Beyazlatma

Zerdeçal ile Genital Bölge BeyazlatmaZerdeçalı genellikle hastayken kullansak da bildiğimizden daha çok faydası bulunmakta. Bunlardan biri de cildi aydınlatması.

İki yemek kaşığı portakal suyunu 1 tutam zerdeçal ile karıştırıp cildinize uyguladıktan sonra 20 dakika bekletip durulayın. Kıyafetlerinize değmediğinden emin olun çünkü zerdeçalın kumaş zedeleyici bir özelliği var.

 

Karbonat ile Genital Bölge Beyazlatma

Karbonatın hemen hemen her alanda beyazlatma özelliği bulunur. Mesela yapacağınız ev temizliğinde, dişlerinizi fırçalarken ya da taşları beyazlatırken kullanabilirsiniz.

Aynı işlem genital beyazlatma için de geçerlidir. Karbonat maskesinin yapımı ise son derece basit. 1 yemek kaşığı karbonatı 1 yemek kaşığı suyla karıştırın ve macun kıvamına gelmesini sağlayın. Ardından cildinize bu karışımı sürüp 10 dakika beklettikten sonra durulayın.

Eğer kaşıntı kızarma gibi yan etkiler göstermezse bunu düzenli olarak kullanın.

 

Eczanede Satılan Genital Bölge Beyazlatma Kremleri

Eczanede Satılan Genital Bölge Beyazlatma Kremleri

Eczanede Satılan Genital Bölge Beyazlatma Kremleri

Her insanın cilt yapısı farklıdır. Bu nedenle yazacağımız kremler herkese iyi gelmeyebilir. Cildi hassas insanlarda tahriş ya da alerjik reaksiyonlar meydana getirebilir. Bu yüzden hassas bir cilde sahipseniz bir dermatoloğa başvurup onun önerdiği krem ya da jelleri kullanmanızı tavsiye ederiz.

Bunun yanında önerebileceğimiz birkaç krem olabilir. ’’Achromin’’ adı verilen krem genital bölge kararması için kullanılan bir krem. Sabah ve akşam olmak üzere günde iki kere kullanılması öneriliyor. Paraben içermeyen bu krem güneş ışınlarından da koruma özelliğine sahip.

Dermosin Gold da genital ve koltuk altı beyazlatıcı kremlerden biri. Cilde uygulandıktan sonra yıkamaya gerek duymayanlardan.

 

Lazer ile Genital Bölge Beyazlatma

Lazer ile Genital Bölge Beyazlatma

Lazer ile Genital Bölge Beyazlatma

Genital bölgedeki kararmaların en bilinen sebebi bu dokuda bulunan estrojen hormonunun fazla olmasıdır. Birçok nedenle meydana gelen kararmalar son zamanlarda lazer ile de çözüm bulabiliyor.

Bu işlem genital bölgeye uygulanan krem, cilt soyucu işlemler ya da kimyasal peelingler sonrasında, cildin üst katmanının soyulmasını ve dökülmesini sağlayan ’’epidermis’’ adlı işlemdir. Bu dökülme sonrası ciltte parlaklık meydana gelir. Bu işlemler sonrasında ortaya çıkan sonuç geçicidir. Hiçbir şekilede kalıcı olamaz. Ayrıca bu uygulamalar cildi hassas olan kadınların cildine zarar da verebilir.

Diğer bir işlem ’’Fraksiyone Karbondioksit’’ adı verilen işlemdir. Burada lazer ışığı derinin daha alt katmanlarına iner ve öyle etki gösterir. Bu uygulamanın kalıcılık süresi diğerine nazaran daha uzundur ancak bu da kalıcı değildir.

 

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
DMCA.com Protection Status