DiyetSağlık

Hurma Yoğurt Diyeti Nasıl Yapılır

Son derece sağlıklı olan 2 mucizevi nimet ile beslenerek 1 haftada 5 kiloya kadar kilo vermeye ne dersiniz. Üstelik açlık hissetmeden sağlıklı bir şekilde fazla kilolarınızdan kurtulacaksınız. Sizlere bu yazımda son günlerde çok popüler olan ve çok güzel sonuçlar aldıran hurma diyeti nasıl yapılır ve bu diyeti yapanların yorumları nelerdir anlatacağım.

Yoğurt sevmeyenler, yoğurt yerine keçi sütü de kullanabilirler. Detayları vermeden önce belirtmem gereken en önemli husus şeker hastalarının bu diyeti yapmasında sıkıntı olabileceğidir. Diyabet hastasıysanız mutlaka doktorunuza yada diyetisyeninize danışın. Çünkü hurma çok şekerli bir nimettir, günde yaklaşık 900 kalori hurma tüketmeniz önerilmektedir.

 

Hurma Diyeti Nasıl Yapılır

 

Hurma Yoğurt Diyeti Nasıl Yapılır
Hurma Yoğurt Diyeti Nasıl Yapılır

 

Bu diyette sadece hurma ve yoğurt ile besleniyoruz. Günde 21 hurma yememiz yeterli, bu hurmaları 7’şer şekilde her öğün yemeliyiz.

Her öğünde bir kase yoğurt ve 7 hurma yememiz gereklidir. 3 öğünde toplamda 21 hurma ve 3 kase yoğurt tüketmiş olacağız.

Hurma diyeti ile açlık hissetmeden bir hafta gibi kısa bir sürede metabolizmanıza bağlı olarak 5 kiloya kadar kilo vermeniz mümkündür.

 

Hurma Diyeti Yaparken Dikkat Edilmesi Gereken Püf Nokta

 

Bir çok arkadaşımız hurma diyeti ile aç kaldığını, hurma diyetinin tok hissettirmediğini aksine her zaman aç olduklarını söylüyor. Hurma yoğurt diyeti yaparken dikkat edilmesi gereken en büyük nokta hurmaların bir gece önceden suda bekletilmesi gerekliliğidir.

Bunun bilimsel bir açıklaması da vardır, suda bekleyen hurmanın laksatif etkisi artıyordur. Bu sebeple suda bekleyen hurmalar daha fazla tokluk hissi veriyor. Yani suda bekleyen hurmaların tok tutma etkisi kat kat artıyor.

Diğer bir önemli husus ise hurma diyeti yaparken sürekli su içmeniz gerekliliğidir. Bu diyeti uygularken sürekli su tüketiniz, günde en az 2 litre su tüketebilirsiniz.

 

Hurma Diyeti Yapanlar ve Yorumları

 

Hurma Diyeti Yapanlar ve Yorumları
Hurma Diyeti Yapanlar ve Yorumları

 

İnternet de yorumları okurken bir çok olumlu yoruma rast geldim ve bu yorumları size sunmak istedim. Hurma diyeti yapanlar genel olarak bu diyetten memnun ve hepsi 5 kilo vermiş olmasa bile, kilo vermeyi başarabilmiş.

  • Bu diyet ile 3 öğün 7 hurma kuralını uygulayan bir arkadaşım bu diyet sayesinde 5-6 kilo vermiş, onun tavsiyesi ile bende başlayacağım.
  • Ben hurma diyetini 2. hamileliğimde farklı bir versiyonunu yaptım, canım tatlı istediğinde hurma yiyordum ve allaha çok şükür 11.5 kilo ile hamileliğimi tamamladım.
  • 6 gün kullanıp 2 kilo verebildim ben tavsiye etmiyorum.
  • 4 günde 1.5 – 2 kilo vermişim, üstelik dışarıdan bakınca fark ediliyor. Çok mutluyum.
  • Ben hurma diyetine çok inanıyorum, mutlaka denemek istiyorum.
  • Diyetin son günündeyim şimdiye kadar 7 kilo verebildim, bence deneyebilirsiniz.

 

Hurma Yoğurt Diyetinin Yararları Nelerdir

 

Hurma Yoğurt Diyetinin Yararları Nelerdir
Hurma Yoğurt Diyetinin Yararları Nelerdir

 

Hurma’nın metabolizma hızlandırıcı etkisi sayesinde kilo vermeniz daha kolaylaşacaktır. Hurma içerisinde demir ve potasyum mineralleri taşımaktadır. Ayrıca tok tutucu etkisini de içerisinde bulundurduğu bol liften almaktadır.

Hurma A, B, C  vitaminleri ve folat bakımından oldukça zengindir. Potasyum ve demirin günlük yeteri kadar alınması hücre içinde ki yağ yakımını hızlandırmaktadır. Ayrıca vücudun oksijen tüketmesini arttırmaktadır.

Hurmanın en büyük faydası ise kansızlığa, halsizliğe ve kabızlığa iyi gelmesidir. Ayrıca içerdiği meyve şekeri fruktoz ile kan şekerinin dengelenmesine yardımcı olmaktadır. Çok fazla selülöz lif barındırması dolayısı ile bağırsakları çalıştırmaktadır.

Yoğurta gelecek olursak, hurma yoğurt diyeti içerisinde yoğurt olmasının sebebi hurmada olmayan birçok vitamin ve mineralin yoğurtta bulunmasıdır. Yani hurma ile alamadığımız bir çok vitamin ve minerali yoğurttan temin edeceğiz.

Yoğurtta ki mineraller ve vitaminler vücudumuzun dinç kalması için çok önemlidir. Ayrıca içerisinde ki probiyotikler sindirimi desteklemektedir.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Hurma yoğurt diyeti 1 haftada 5 kilo verdirdiği söyleniyor ancak ben aynı performansı alamadım fakat mideyi ve bağırsakları çalıştıran düzene sokan özellikle gaz problemi olanlar için muhteşem bir arındırıcı diyet, özellikle bu problemlerden şikayetçi olanlara önerimdir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
DMCA.com Protection Status