Kızlık ZarıSağlık

Kadınlar 52 Nasıl Yapar

Bu yazımda ayrıntılı çizimler ile mastürbasyon yaparken nasıl zevk alabileceğinizi kolayca anlayabileceksiniz. Kadınlar 52 nasıl yapar sorusu genç okuyucularımız tarafından sürekli geliyor. Mastürbasyon tamamen doğal bir aktivitedir, tabi ki her kadınım vücudunda uyarıcı bölgeler, erojen bölgeler değişkenlik gösterebilir fakat verdiğimiz görsellerde genel kanı olarak araştırmalar sonucu bir çok kadında ortak olan mastürbasyon hareketleridir.

Mastürbasyon konusunda önemli olan vücudunuzu tanımaktır, vücudunuzun nasıl orgazma ulaştığını öğrenirseniz, eşinizle cinsel birleşme sırasında orgazm olmak daha kolay hale gelecektir. Ayrıca vücudunuzun uyarı bölgelerini, hangi bölgelerin en hassas olduğunu bu şekilde öğrenebilirsiniz.

Bu yazımızı yazma amacımız biraz deneme yanılma ile sizler için neyin işe yaradığına yardımcı olmaktır. Öncelikle vücudunuzu tanımanız için sizlere vajina anatomisini tanıtmak istiyoruz, daha sonrasında kadınlar 52 nasıl yapar, bu konuya değineceğiz.

 

İçindekiler

Anatomimizi Tanıyalım | Vajina Kısımları

 

Anatomimizi Tanıyalım Vajina Kısımları
Anatomimizi Tanıyalım Vajina Kısımları

 

Bu bölümü geçebilirsiniz, atlamak istediğinize eminim ama kullanacağımız terminoloji açısından bu bölümü okumanızı tavsiye ederim. Mastürbasyon yaptığınızda sonuçta vücut kısımlarımızı tanımamız, güçlü bir orgazm için önemlidir.

 

Kadın Cinsel Organı Anatomisi
Kadın Cinsel Organı Anatomisi

 

Yukarıda ki şemada vajinanın tüm önemli parçaları verilmektedir.

Clitoral hood denen bölüm, orgazmda önemli bir parça olan klitorisinizi kapatan küçük deri kapağıdır. Hassas olan klitorisi incinmekten korur, bir örtüdür.

Klitoris ise parmaklarınız ile mastürbasyon yapıyorsanız eğer, vajinada ki en önemli konumda parçadır. Çok fazla sinir ucu vardır, düzgün uyarıldığında orgazma ulaşmanızı sağlar. Görselde görüldüğü gibi clitoral hood kısmının altında iç kısmında bulunur.

Labia Majora & Labia Minora bu kısımların Türkçe karşılığı dudaktır, labia majora’nın türkçe karşılığı dış dudaklar, labia minora ise iç dudaklardır. Dış dudaklar, iç dudaklara göre daha büyüktür. Bunların hassasiyeti her kadında farklıdır. Bazıları bu bölgelerden uyarılırken, kimiside uyarılmaz.

Urethral Opening bu kısmın Türkçe karşılığı ise üretral açıklıktır. Kadınlarda vajina bölgesinde iki delik vardır, erkeklerde ki gibi tek açıklık yoktur. Bu kısım sadece işeme işlevi görmektedir. Bu sebeple mastürbasyon yaparken bu bölgeye dikkat etmeyeceğiz.

 

Vajina klitorisin yanı sıra en hassas bölgedir, fakat eğer bakire iseniz bu kısımla mastürbasyon yapmanız önerilmez. Kızlık zarı konularımızda yazdığımız üzere 1-1.5 cm içerde kızlık zarı bulunduğundan dolayı, eğer bu bölgeden mastürbasyon yaparsanız zarar verebilirsiniz.

 

Mastürbasyona Hazırlanış Tavsiyeleri

 

Mastürbasyona Hazırlanış Tavsiyeleri
Mastürbasyona Hazırlanış Tavsiyeleri

 

Öncelikle rahat ve konforlu bir ortam mastürbasyon için olmazsa olmazdır. Eğer mastürbasyon yapacaksanız rahatsız edilmeyeceğinizden emin olmalısınız. Bu sebeple odanızın kapısını kilitleyebilirsiniz, odanızda kilit yoksa evinizde kimse kalmayana kadar bekleyebilirsiniz.

Eğer vaktiniz varsa küvette köpük banyosu yapabilirsiniz veyahutta uzun ve rahatlatıcı bir duş alabilirsiniz, ruh halinize iyi gelecektir. Farklı makaleler okumuşsanız mum yakma, tütsü kullanma, hafif müzik dinleme gibi ritüellerde sizin rahatlamanıza sebep olabilir. Fakat zamanınız darsa bu tarz şeyler size çok zaman kaybettirir.

 

İlk Kez Mastürbasyon Yapanlara Tavsiyeler

 

İlk Kez Mastürbasyon Yapanlara Tavsiyeler
İlk Kez Mastürbasyon Yapanlara Tavsiyeler

 

Her şeyi ayarladınız, rahatsız edilmeyeceğinizden de emin oldunuz. Artık mastürbasyona başlama zamanı fakat ilk kez mastürbasyon yapacaksınız. Bu aşamada sizlere bir kaç tavsiye vermek istiyorum. Konsantre olmak adına ışıkları tamamen kapatmanızı tavsiye ederim, bu sizi rahatlatacaktır, odanın ışığını söndürün. Ayrıca yorgan, pike yada battaniye kullanıyorsanız altına girin, bu tavsiyeler emin olun orgazm olmayı kolaylaştıracaktır.

Hemen mastürbasyona başlamak isteyebilirsiniz fakat acele etmeyin, isteğinizi arttırın. Öncelikle uyluklarınızdan midenize doğru ve göğüslerinizin üzerine doğru okşayarak başlayın. Okşamak ve uyarmak için en iyi hisseteceğiniz yeri bulmak için vücudunuzun sesini dinleyin. Göğüsler genelde erojen bölgelerdir, uyarılmak için hassastır, iç uyluklarınızdan, göğüslerden hatta belinizden bile uyarılabilirsiniz.

Son olarak bir elinizi kasıklarınıza doğru indirmeden önce bu yukarıda belirttiğim hareketleri bir iki dakika boyunca yapmaya devan edin. Bu ilk etkileşim orgazmın şiddetini daha güçlü hale getirmenin bir yoludur.

 

Kadınlarda Mastürbasyon Nasıl Yapılır

 

Kadınlarda Mastürbasyon Nasıl Yapılır
Kadınlarda Mastürbasyon Nasıl Yapılır

 

Son olarak artık hareketleri verebilirim, ben bu rehberde daha çok genç kızlara, bakire olanlara hitap ediyorum, o sebeple penetrasyon ve dildo kullanarak mastrübasyon tekniklerini vermedim. Sizden gelen yorum ve mesajlara göre ilerde verebilirim. Bunlar genel yöntemlerdir, her kitapta bu yöntemlere rastlayabilirsiniz, tabi ki en uygun yöntemi siz kendiniz tecrübe ile keşfedeceksiniz.

 

Klitorisinize Odaklanın

 

Bızıra Odaklanın
Bızıra Odaklanın

 

Mastürbasyon yapmanın en basit yolu klitorisinizi parmağınızla ovalamaktır. Birçok kadın mastürbasyon sırasında orgazm olmak için bu yolu tercih eder. Bir parmağınızla yumuşak bir şekilde ovalamak orgazma ulaşmanızı sağlar. Yine yastık kullanmakta orgazm sırasında klitorisin uyarılması ile olur.

 

Fenomen Parmak Tekniği

 

Fenomen Parmak Tekniği
Fenomen Parmak Tekniği

 

Bızırınıza ve vajinanın dış kısmına odaklanarak nasıl mastürbasyon yapacağınızı öğrendikten sonra gelelim, temel tekniğe, bu teknikte önemli olan parmağınızın ucunun kaygan olmasıdır. Kayganlaştırıcı, yağ yada ağız salgınızı kullanarak parmağınızı clitoral hood’un üstüne koyup klitorise basınç uygulayabilirsiniz görseldeki şekilde

Klitorisinize ve vajinanızın dışına odaklanarak nasıl mastürbasyon yapacağınızı öğrendikten sonra, kendinizi parmaklarınızla içine koyarak zevkleri keşfetmenin zamanı geldi. Temel teknik kolaydır; yağlanmış bir parmağı içeri kaydırmanız ve en zevkli hissettiğiniz yere basınç ve stimülasyon uygulamanız yeterlidir.

 

Çok Ekstra Teknik

 

Ekstra Yöntem
Ekstra Yöntem

 

Bu yöntem biraz ekstra yöntemdir ama işe yarar, ilk mastürbasyon sırasında bunu uygulamanız çok önerilmez ama daha sonrasında keyifli olabilir.

Mastürbasyon İçin Önemli Bilgi

 

Mastürbasyon yapmayı öğrenirken kaçınmanız gereken en büyük durum “orgazm olma gerekliliğini” hissetmenizdir. Bu tür düşünme size baskı uygular ve orgazm olma olasılığını azaltır. Bunun yerine bu olaya bir etkinlik gibi bakmalısınız, ne olursa olun sürecin tadını çıkarın zira olmayada bilirsiniz hiç sorun değil fakat kendinizi baskı altına sokmayın.

Orgazm olmak çok zor ve kompleks bir şey de değil, içgüdünüzü vücudunuzu dinlediğinizden emin olun ve nelerden hoşlanıyorsanız, ne sizi uyarıyorsa oraya dikkatinizi yoğunlaştırın.

 

 

İlgili Makaleler

10 Yorum

 1. Çok faydalı oldu, daha önce çok çekincem vardı ama verilen tavsiyeleri uyguladım ve başarılı oldum. Çok teşekkür ederim, bu konuda ki korkularım son buldu

   1. Bu kişiden kişiye değişir, belki ilk temasta tecrübe eksikliğinden, ilk etapta zevk vermeye bilir, daha sonrasında tecrübe faktörü ile birlikte orgazm olabilir ve zevk alabilirsiniz.

 2. Masturbasyon, burada anlatıldığı gibi faydalı ve sağlıklı bir uygulama değil. Hem erkekte hem de kadında gerçek ilişki sırasında giderek büyük sorunlar yaratır. Erkeklerde erken boşalma, erekte olamama sorunlarına, kadınlarda da yeterince zevk alamama, orgazm olamama sorunlarına sebep olur. Bence hiç bulaşmayın…

  1. Hayır yanılıyorsunuz.Masturbasyon tamamen doğal bir aktivitedir ve aşırıya kaçılmadıkça zararı yoktur.

 3. Yüce İSLAM mastürbasyon haram kılmıştır
  … evliliği önemle tavsiye etmiştir

  . Bu yüzden zinaya giden yolları dahi bizleri men etmiştir…özümüze dönelim harama tevessül etmeyelim… gelecek nesillerimiz i de heba etmeyelim…

 4. Yüce İSLAM mastürbasyon haram kılmıştır…evliliği tavsiye etmiştir. Haram a tevessül etmeyelim ve ne geçmişimizi ne de geleceğimizi heba etmeyelim.. zinaya giden yolları dahi bizleri men etmiştir…

 5. Tesettür sitesinin yaptığı işe bak.Milleti nelere alıştırıyor.Kaldırın şunu.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
DMCA.com Protection Status