GenelKızlık Zarı

Kızlık Zarı Dikimi Ve Fiyatları

Kızlık zarı dikimi konusundaki en önemli nokta, kızlık zarının insanın yaşamında hayati bir faktör teşkil etmiyor oluşudur. Yani kızlık zarı olup olmaması sağlığı etkileyen bir durum değildir. Kadınlar kızlık zarı olmadan eksik veya yanlış bir insan değildirler. Bu durum hayatın merkezi haline gelmemelidir. Diğer önemli bir nokta ise güvenilir bir doktor seçimidir. Doktorunuz yaptıracağınız işlemle ilgili sizi psikolojik açıdan rahatlatmalıdır. Sizi yargılamaktan kaçınmalıdır.

Yine de çeşitli sebeplerden ötürü kızlık zarı dikimi işlemlerine başvurulması gerekebilir. Bu bir tercih meselesidir.

 

Bu videoda bozulmuş ve bozulmamış kızlık zarı örneklerini görebilirsiniz. Ayrıca son kısımda tamir görmüş kızlık zarı örneklerini görebilirsiniz.

 

 

 

Kızlık zarı kaybı oluştuğunda ağrı hissedilir mi?

Kişiye göre değişen bir durup olup, ağrı hissedilir veya hissedilmeyebilir. Bu konuda kesin konuşmak mümkün değildir.

 

Tıp dilinde kızlık zarı ameliyatına ne ad verilir?

Tıp dilinde kızlık zarı onarımı ve tedavi işlemi hymenoplasty ismiyle geçmektedir.

 

Kızlık zarı muayenesi nasıl yapılır?

Labium Majus denen kısım hafifçe çekildiğinde kızlık zarı görülmektedir.

 

Kalıcı Kızlık Zarı Dikimi Nedir ve Nasıl Yapılır?

 

Kalıcı Kızlık Zarı Dikimi Nedir ve Nasıl Yapılır
Kalıcı Kızlık Zarı Dikimi Nedir ve Nasıl Yapılır

 

Kadın ve erkek arasında cinsel birleşme sonrasında kadının vajina girişinde bulunan kızlık zarı kaybolur. Kızlık zarı onarımı ile ilgili yapılan cerrahi işlemle ilişki esnasında kanama olur.

Kalıcı ve geçici kızlık zarı dikimi arasında ne gibi farklar bulunmaktadır?

Bu durum cerrahi müdahaleyi talep eden kişinin durumuna göre değişkenlik göstermektedir. Hayat standartlarınız arasında sigara içmek, akıntı problemi ya da kabızlık gibi durumlar mevcut ise kalıcı işlem önerilmemektedir.

Kalıcı kızlık zarı onarımı işleminde süresiz bir şekilde kızlık zarı onarımı mümkündür. Süresi belirli olmaksızın ilk ne zaman ilişkiye girilirse o zaman bir kanama görülecektir. Günümüzün ileri teknik tedavi yöntemleriyle %95 oranında bir onarım mümkün olmaktadır.

Kalıcı kızlık zarı dikimi işleminden sonra hastanın dinlenmesi ve istirahat etmesi lazımdır.

Son teknoloji işlemleri arasında femilift lazer de yer almaktadır. Bu işlemle kızlık zarı onarımı efektif bir biçimde yapılmaktadır.

 

Geçici Kızlık Zarı Dikimi Nedir ve Nasıl Yapılır?

 

Geçici Kızlık Zarı Dikimi Nedir ve Nasıl Yapılır
Geçici Kızlık Zarı Dikimi Nedir ve Nasıl Yapılır

 

Geçici kızlık zarı dikimi işlemi belli bir süre zarfında devamlılık sağlayacak şekilde gerçekleştirilir. Örneğin bu işlemi yaptırma nedeniniz örneğin üç aylık bir zaman dilimi içinde gerekliyse, geçici işlem önerilebilir.

 

Kızlık Zarı Dikimi Yaptıranların Yorumları

 

Kızlık Zarı Dikimi Yaptıranların Yorumları
Kızlık Zarı Dikimi Yaptıranların Yorumları

 

Yorumları gizlilikten ötürü ad ve soyad vermeden yayımlıyoruz, takdir edersiniz ki bu tarz bilgilerin paylaşılması uygun değildir. Aşağıda ki yorumlara nazaran bilgi sahibi olabilirsiniz.

Kızlık zarı dikimi yaptıran kişileri çeşitli yorumlarını şu şekilde sizler için derledik…

 

“Uzun süren bir araştırma sonucu karar vererek gittiğim doktorum oldukça ilgili ve rahatlatıcı bir tavırdaydı. Operasyondan önce en önemli kısım doktorunuzun sizi rahatlatması ve sizi yargılamaktan kaçınması olduğunu düşünüyorum. Ameliyat gününe karar verdikten sonra muayenehaneden ayrıldım. Ameliyat günü gelip de doktora gittiğimde genel anestezi almadım. Yalnızca alt kısımda kızlık zarı dikimi yapılacak bölgeyi uyuşturdular. Ameliyat süresince bana kısa ve bilgilendirici anekdotlar verdiler. Kalıcı dikim yaptırdım. Belirli süre zarflarında muayeneye gittim. Her şeyin yolunda olduğunu doktorum bana detaylı bir şekilde anlattı. İlk ilişkimde kanama olacağını belirtti. Muayene ve ameliyatın toplam masrafı benim için dört bin lira tuttu. Yapılan işlemden oldukça memnunum ve hiç pişman olmadım.”

 

Bir diğer kişinin yorumu ise şu şekilde;

“Kızlık zarı ameliyatından önce sıkı bir araştırma yaptım. Bu işleme karar verdiyseniz öncelikle araştırma sürecini çok ciddiye almanız gerekiyor. Çünkü bu önemli bir cerrahi müdahale ve sağlığınızı tehlikeye atmak istemezsiniz. İzmir’de yaptırdığım kızlık zarı dikimi ameliyatı yaklaşık olarak iki saat sürdü. Herhangi bir korkulacak durum oluşmadı. Evlendiğimde ilişki gecesinde kanamam oldu. Bana normalden biraz daha fazla kanamış gibi geldi. Eğer iyi bir araştırma yaparsanız size uygun bir doktoru uygun bir fiyata bulmanız mümkün. Benim doktorum diğerlerine göre biraz daha pahalıydı. 7 bin lira tuttu.”

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
DMCA.com Protection Status