Dövme Modelleri

Koi Balığı Dövmesi Modelleri

Koi balığı dövmesi hem erkekler hem de kadınlar tarafından eşit derecede sevilir. Koi balıkları, özellikle doğal ortamlarında yaşarken enerji ile doludur. Pek çok insanın bir koi balığı dövmesini bu kadar sevmesinin bir nedeni de, koi balığının daha önce de belirtildiği gibi, zenginlik ve güç dahil olmak üzere çok sayıda sembolizm taşıdığı gerçeğidir.

Japoncada ‘koi’, ‘sazan’ veya sazan balığı anlamına gelir. Bununla birlikte, kelimenin basit bir anlam taşıyor olması, koi balığının herhangi bir sembolizme sahip olmadığı anlamına gelmez.

‘Koi’ kelimesi Japonca nishigikoi ‘ kelimesinden alınmıştır . Koi balıkları çok çeşitli renklere sahiptir ve pulları güzel desenlerle dekore edilmiştir. İnsanlar koi balıklarını havuzlarda tutar ve onları evcil hayvan olarak yetiştirir ve sadece koi balığı satan evcil hayvan dükkanları bile bulabilirsiniz. Koi balıkları yüksek bakım gerektiren balıklardır ve bakımı çok pahalıdır.

 

Koi Balığı Dövmesi Modeli
Koi Balığı Dövmesi Modeli

 

Siyah Koi Balığı Dövmesi Anlamı

 

Kırmızı Omuz Göğüs Modelleri
Kırmızı Omuz Göğüs Modelleri

 

Koi balığı dövmelerinin en yaygın anlamı sebattır. Genellikle kişinin kendi yaşamında üstesinden geldiği veya üstesinden geldiği mücadeleleri sembolize etmek için kullanılırlar. Dövmenin renklerine ve stillerine göre başka anlamlar da eklenebilir.

Siyah koi balığı, babalığı temsil edebilecek bir erkeklik sembolüdür. Genellikle kişinin hayatındaki mücadelesiyle başarılı bir savaşı kabul eder.

 

Renkli Bacak Koi Balığı Dövme Modeli
Renkli Bacak Koi Balığı Dövme Modeli

 

Koi Balığı Dövmesi Minimal

 

Kaıdn Sırt Koi Balığı Dövme Modeli
Kaıdn Sırt Koi Balığı Dövme Modeli

 

Koi balığı dövmesi altın, siyah, kırmızı, mavi ve beyaz renklerde bulunuyor. Rengine göre anlamları da değişmektedir. Altın koi balığı dövmesi zenginlik, servet ve refahı temsil ediyor. Kırmızı koi balığı yoğun sevgi, cesaret ve anneliği ifade eder. Mavi koi balığı dövmesi sakinlik, huzur ve barışı simgeler. Son olarak beyaz koi balığı ise, kariyer anlamına gelmektedir.

 

Denge Koi Balığı Dövme Modeli
Denge Koi Balığı Dövme Modeli

 

Renklerin ne anlama geldiğini ve genel olarak koi balığı efsanesini öğrendikten sonra vücudunuzda seçtiğiniz bir bölgeye minimal koi balığı dövmesi yaptırabilirsiniz.

 

İki Koi Balığı Küçük Dövme
İki Koi Balığı Küçük Dövme

 

Burcu Esmersoy Koi Balığı Dövmesi

 

Burcu Esmersoy Koi Balığı Dövmesi
Burcu Esmersoy Koi Balığı Dövmesi

 

Burcu Esmersoy da koi balığı dövmesine kayıtsız kalamadı. Farsça “dünya” yazan dövmesinin zamanla solduğunu ve onun yerine koi dövmesi yaptığını söyledi. Esmersoy’un yaptırdığı koi dövmesi aşk anlamına geliyor.

 

Tüm Kol Renkli Koi Balığı Dövmesi
Tüm Kol Renkli Koi Balığı Dövmesi

 

Koi Balığı Efsanesi

 

Omuz ve Sırt Koi Balığı Dövme Modeli
Omuz ve Sırt Koi Balığı Dövme Modeli

 

Koi balığı dövmeleri, renkli bir balık nedeniyle değil, efsanevi bir balık nedeniyle popülerdir. Koi balıklarının efsanesi, akıntıya karşı yüzerek güçlendikleri Çin’deki Sarı Nehir’de başlar.

Bir koi sürüsü akıntıyla savaştı ve nehrin ucundaki bir şelaleye ulaşana kadar akıntıya karşı yüzdü. Koilerin çoğu geri döndü ama en cesurları şelalenin tepesine atlamaya çalışarak devam etti.

 

Minimalist Koi Balığı Dövme Modeli
Minimalist Koi Balığı Dövme Modeli

 

Koi dalgalanan sulara yüzmeye çalışırken, iblisler çabalarına güldüler ve şelaleyi daha büyük, daha zorlu bir engel haline getirdiler. Yavaş yavaş balıklar birbiri ardına pes etmeye başladı.

Yüzlerce yıl sonra sadece bir koi balığı direndi. Zirveye ulaştığında, tanrılar çabalarını koi balığını altın bir ejderhaya dönüştürerek ödüllendirdiler.

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
DMCA.com Protection Status