GenelPratik Şal ve Eşarp BağlamaŞal ve Eşarp BağlamaTesettür

Kolye Stili Şal Bağlama Modeli

Bu yazımızda ise sizlere kolye stili şal bağlama modelini vereceğiz, yine sade ve günlük kullanımda herkesin rahatlıkla uygulayabileceği bir modeldir.

Birde uygulamalı olarak gösterdiğimiz videomuzu da sizlere sunacağız, eğer içeriğimizde kaçırdığımız bir detay olursa video üzerinden takip edebilirsiniz.

 

Kolye Stili Şal Bağlama Nasıl Yapılır

 

Şalın üst kısmını gösterildiği şekilde kıvırın. Görselde ki bone tarzı bir bone kullanmanız bu şal bağlama modelinde çok önemlidir.

 

şal bağlama modelleri ilk adım
şal bağlama modelleri ilk adım

 

Kıvrılan kısmı içe gelecek şekilde başınıza takın, eşit bir şekilde şalı görseldeki şekilde başınıza geçirin. Şalın boyu bu şal bağlama modelinde çok önemlidir.

 

şal bağlama modelleri ikinci adım
şal bağlama modelleri ikinci adım

İğnelenmiş kısımdan itibaren iki ayrı parçayı burgu şeklinde döndürün. Kolye stili şal bağlama stili aşağıda ki görselden dolayı bu ismi almıştır.

 

şal bağlama modelleri üçüncü adım
şal bağlama modelleri üçüncü adım

Döndürdüğünüz iki parçayı arkadan bağlayın, çok güzel bir şal bağlama modelidir. Özellikle bu tarz şallarda kumaş çok önemli ve şalın büyük olması da çok önemlidir.

 

şal bağlama modelleri dördüncü adım
şal bağlama modelleri dördüncü adım

Bu tarz şal bağlama şekillerini vermeye devam edeceğiz. Pratik kolay ve kısa sürede bağlanabilen tarz şal bağlamalarını çok seviyoruz.

 

Şal Bağlama İpuçları

 

Öncelikle şalınızı üstünüzdeki kıyafetinize yakıştırmaya özen gösterin, özellikle renk seçimi çok önemli. Renk seçiminde dikkat edeceğiniz husus ise üstünüzdeki kıyafetler ile zıt renkler seçebilirsiniz, mesela bu örneğimizde beyaz ve mor çok yakışmıştır.

Ayrıca şal ile aksesuar seçimi de çok önemlidir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
DMCA.com Protection Status