Saç RengiSaçSaç Modelleri

Koyu Bal Köpüğü Saç Rengi ve Modelleri

Hemen hemen her ten rengine yakışan bal köpüğü saç rengi, görenleri kendisine tekrar baktıran bir ton. Özünde karamel ve sarı tonlardan oluşan bu saç rengi, her ten rengi ile hoş olabilecek bir yapıda. Çünkü, boyanın içerisindeki renk yoğunluğunu kendiniz ayarlayabileceğiniz için isterseniz koyu tonlarda isterseniz açık tonlarda bir saça sahip olabilme imkanımız oluyor.

Sarı tonları çok seviyor ve saçlarınızda ışıltıdan kesinlikle vazgeçemiyorsanız, koyu bal köpüğü saç rengi sizin için çok ideal olmalı. Hele bir de saçınızın kendi rengi açık tonlardan oluşuyorsa bu saç rengini evde de elde edebilirsiniz. Zaten açık tonlardan oluşan bu saç rengi, aralara küçük ışıltılar verilmesi ile elde ediliyor. İşte sizin saçınızın alt tonu zaten açık renklerden oluşuyorsa, bal köpüğüne ulaşmak da sizin için oldukça kolay. 

Koyu Bal Köpüğü Uzun Saç
Koyu Bal Köpüğü Uzun Saç

Bal köpüğü saç rengi genelde açık renkli kişiler tarafından tercih edilse de, eğer doğru ışıltılı ara ve doğru teknikle yapılırsa koyu renge sahip kişilere de oldukça yakışabilir. Burada önemli olan doğru teknikle saçın rengini değiştirmek ve saç bakımını kesinlikle ihmal etmemek. İşte bu iki detaya dikkat ettikten sonra, siz de ten renginiz farketmeksizin koyu bal köpüğü saç rengine sahip olabilirsiniz.

Koyu Bal Köpüğü Saç
Koyu Bal Köpüğü Saç

Koyu Bal Köpüğü Saç Rengi Tonları

Hem açık, hem de koyu renge sahip kişiler renk paletinin hemen başındaki bal köpüğü saç rengini severek tercih etmektedir. Günlük kullanımda rahatlıkla tercih edebileceğiniz bu renk, yüz hatlarını öne çıkarmada ve daha güzel görünmenizde de büyük etki sağlayabilir.

Koyu Bal Köpüğü saç stilleri
Koyu Bal Köpüğü saç stilleri

Bal köpüğü saç rengi, eğer saç renginizi değiştirmeyi düşünüyorsanız çok doğru bir tercih olabilir.  Çünkü renk, hem sarı hem de koyu renklerden oluşuyor ve bu tonların yoğunluğuna istediğiniz oranda karar verebilme seçeneğiniz bulunuyor. Hal böyle olunca da, keskin bir geçiş yerine daha yumuşak bir geçiş yapabiliyorsunuz. Böylece, yeni saçlarınıza da çok daha kısa sürede ısınabilirsiniz.

Koyu Bal Köpüğü Saç Rengi Nasıl Elde Edilir
Koyu Bal Köpüğü Saç Rengi Nasıl Elde Edilir

Sarı saçlara sahip olma fikri, saçını boyatmaya karar veren herkesin aklına ilk gelen seçeneklerden, değil mi? Fakat buna cesaret edenlerimizse çok az. Çünkü sarı saç, hele bir de koyu renkli bir alt tona sahipseniz çok cesur bir adım olabilir. İşte koyu bal köpüğü saç rengi, her tene uyum sağlaması dolayısıyla sizin için de muhteşem bir tercih olabilir.

Koyu Bal Köpüğü Saç Rengi Tonları
Koyu Bal Köpüğü Saç Rengi Tonları

Koyu Bal Köpüğü Saç Rengi Kataloğu

Koyu bal köpüğü saç rengi, kendi içinde bir çok tona sahip bir renk. Bu renkleri, ten renginizle uyumlu olarak tercih edebilirsiniz. Gelin, bu alt tonlar nelermiş, şimdi detaylıca bir bakalım:

  • Bal Sarısı: Rengin en çok tercih edilen tonu olan bal sarısı, herkes tarafından büyük beğeni alıyor. Eğer hayaliniz doğal tonlarda bir saça sahip olmaksa, bizce bu renk ilk tercihiniz olmalı. Eğer teniniz de açık ve buğday renklerdeyse, bizce şu an sizin saç renginiz belli bile. Ne mi? Elbette; bal sarısı.
  • Bal Kumral: Açık kestane tonlarını sevenlerin daha çok tercih ettiği bal kumral, rengin en çok beğenilen tonlarından bir diğeri olabilir. Hem kumral, hem de açık renkli kadınların öncelikli tercihlerinden olan renk, hoş ışıltılarıyla göz dolduruyor.
  • Bal Kahve: Doğal bir kahve yada çikolata tonu, muhteşem ışıltılar, etkileyici saçlar… Eğer bu söylediklerimiz size hayallerinizi yansıtıyorsa tercih etmeniz gereken renk çok basit: Bal kahve.
  • Bal Karamel: Rengin en açık tonu olan bal karamel, her cilt tipine uygun bir renk. Bal karamele 7.0 boya koduyla rahatlıkla sahip olabilirsiniz.
  • Açık Bal Köpüğü: En açık bal tonların birisi olan renk, eğer sarışınsanız bizce ilk tercihiniz olmalı. Hele yüz hatlarınıza ve göz renginize güveniyorsanız bizce kesinlikle başka bir seçenek aramamalısınız.
  • Bal Badem Saç Rengi: Bal rengi ve bebek sarılardan oluşan bu renk, eğer sarıya keskin bir geçiş yapmak istiyorsanız ilk seçeklerinizden birisi olmalı. Çünkü renk içinde muhteşem sarılarla ışıltılar bulunuyor ve herkes tarafından da büyük beğeni alıyor.
Koyu Bal Köpüğü Saç Rengi Modeli
Koyu Bal Köpüğü Saç Rengi Modeli

Koyu Bal Köpüğü Saç Rengi Kıvırcık Saçlara Yakışır mı

Bu soruya gönül rahatlığıyla bir cevap verebiliriz: Elbette evet! Çünkü bal köpüğü saç rengi, sizin tercihinize göre açık-koyu yoğunluğu olan ve dolayısıyla kıvırcık saçta istediğiniz gibi şekillendirebileceğiniz bir renk. Burada, kıvırcıklarınızın formuna dikkat etmekse en önemli detay diyebiliriz. Size tavsiyemiz, saçınıza düzenli bakımlar ve hacim veren uygulamalar yapmanız olabilir.

Koyu Bal Köpüğü Saç Rengi Kataloğu
Koyu Bal Köpüğü Saç Rengi Kataloğu

Akıllarda;  “Kıvırcık saçlarda açık tonlar çok net görünmez” şeklinde bir algı olsa da, bizce bu düşünce kesinlikle yanlış. Çünkü renk, açık- koyu renk yoğunluğunu gönlünüzce ayarlayabilmeniz sayesinde herkese çok yakışabilir.

Koyu Bal Köpüğü Saç Modelleri
Koyu Bal Köpüğü Saç Modelleri

Burada dikkat etmeniz gereken en önemli detay; saçınızın kendi alt tonu. Örneğin kendi alt tonunuzun açık renklerde olduğunu varsayalım. İşte böylesi bir şansınız varsa, yapmanız gereken sadece doğru uygulamalarla saçınıza ışıltılar vermek/verdirmek olmalı. Bunun tam tersine kendi alt tonunuz koyu tonlardaysa da, başarılı ve dikkatli bir açma işlemine ihtiyacınız olduğunu söyleyebiliriz. Sarının en zarif hali olan koyu bal köpüğü saç rengi, eminiz ki size de çok yakışacak…

Koyu Bal Köpüğü Saç Rengi Galerisi

Koyu Bal Köpüğü Saç Modeli
Koyu Bal Köpüğü Saç Modeli
Koyu Bal Köpüğü Saç Boya Numarası
Koyu Bal Köpüğü Saç Boya Numarası
Koyu Bal Kopugu Duz Sac Modeli
Koyu Bal Köpüğü Düz Saç Modeli
Koyu Bal Köpüğü Dalgalı Saç
Koyu Bal Köpüğü Dalgalı Saç

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
DMCA.com Protection Status