SaçSaç ModelleriSaç Rengi

Koyu Küllü Kumral Saç Rengi ve Tonları 

Koyu ton saç renklerinin içinde oldukça sevilen ve kullanılan renklerden biri de koyu küllü kumral olarak karşımıza çıkmaktadır. Soğuk yansımalara sahip olan bu renk karışım renklerden biridir. Şık ve modern bir duruş gösteren bu renk uzun süredir trendlerdeki yerini korumaktadır.

 

Koyu Küllü Kumral Saç
Koyu Küllü Kumral Saç

 

Genellikle soğuk mevsimlerin rengi olarak anılsa da her mevsim rahatlıkla kullanılabilir. İçerisindeki parlaklık ve ışıltılar yazın güneşi altında da kendisini göstermektedir. Doğal bir ton görünümü veren koyu küllü kumral bu bakımdan sıklıkla kullanılmaktadır.

 

Koyu Küllü Kumral Saç Stili
Koyu Küllü Kumral Saç Stili

 

Birçok tonu olan bu renk hemen hemen her cilt tonuna sahip kadının kullanımına uygundur. Bu sebeple ok yoğun kullanılmakta ve oldukça popüler bir renk olmaktadır. Tonları arasında açık küllü kumral, koyu küllü kumral ve grilerle mavilerin hakim olduğu tonları da bulunmaktadır.

 

Koyu Küllü Kumral Saç Renkleri
Koyu Küllü Kumral Saç Renkleri

 

İçindekiler

Küllü Koyu Kumral Saç Rengi

Koyu Küllü Kumral Saç Rengi
Koyu Küllü Kumral Saç Rengi

 

Esmer kadınların vazgeçilmez renklerinden olan küllü koyu kumral her yaş grubunun kullandığı nadir renklerdendir. Saçlarında hem doğallık isteyen hem de farklılığa gitmek isteyen kadınlar için önemli bir seçenek olarak görülmektedir. Kullanımında şıklı ve zarafetin yanında doğallığı da sağlamaktadır.

 

Koyu Küllü Kumral Saç Rengi Kimlere Yakışır
Koyu Küllü Kumral Saç Rengi Kimlere Yakışır

 

Saçlarının mat ve cansızlığından şikayetçi olan kadınlar için çok önemli bir alternatiftir. Saçlara canlılık ve parlaklık katan bu renk modası geçmeyen tonlardan biridir. Esmer tonların sıcaklığında kullanıldığında soğuk yansımaları ile bütünleştirme yapmaktadır.

 

Koyu Küllü Kumral Saç Nasıl Elde Edilir
Koyu Küllü Kumral Saç Nasıl Elde Edilir

 

Koyu Küllü Kumral Saç Rengi Kimlere Yakışır?

Koyu Küllü Kumral Saç Modelleri
Koyu Küllü Kumral Saç Modelleri

 

Koyu küllü kumral saç rengi esmer tenli kadınların rengi olarak anılmaktadır. Her ne kadar böyle bir inanış olsa da bu doğru bir tanım değildir. Esmer tenlerde parlaklık ve soğukluğuyla fark yaratmaktadır.

 

Koyu Küllü Kumral Saç Modeli
Koyu Küllü Kumral Saç Modeli

 

Beyaz tenlilerde ise kullanıldığında doğal bir görünüm vermektedir. Soğuk olan cilde soğuk olan bu renk uygulandığında tamamlayıcı olmaktadır. Buğday tenli kadınlarda ise çok farklı bir hava yaratmakta ve kullanımı önerilmektedir.

 

Koyu Küllü Kumral Balyaj Saç Modeli
Koyu Küllü Kumral Balyaj Saç Modeli

 

Farklı bir ton olması kullanım alanını genişletmiştir. İçerisindeki parlaklık ve griler renkli gözler ile buluştuğunda ortaya inanılmaz bir uyum çıkmaktadır. Bu bakımdan koyu küllü kumral rengini tek bir tene mahkum etmemek ve geniş alanlarda kullanmak daha doğru olacaktır.

 

Düz Koyu Küllü Kumral Saç Rengi
Düz Koyu Küllü Kumral Saç Rengi

 

Küllü Koyu Kumral Nasıl Elde Edilir?

Dalgalı Koyu Küllü Kumral Saç Rengi
Dalgalı Koyu Küllü Kumral Saç Rengi

 

Modernite, zarafet ve şıklığı yanına almak isteyen kadınların rahatlıkla kullanmak isteyeceği küllü koyu kumral saç renginin kullanımı da önem taşımaktadır. Kullanımı zor olmayan bu rengin kaliteli sonuç vermesi için püf noktalar bulunmaktadır.

 

Balyajlı Koyu Küllü Kumral Saç
Balyajlı Koyu Küllü Kumral Saç

 

Önceleri küllü koyu kumral rengini elde etmek için çeşitli boyaların karıştırılması gerekmekteydi. Ancak zamanla boya renklerinin çeşitlenmesi ve değişimi ile bu sorun ortadan kalkmış ve tek boyayla bu işlem yapılmaktadır.

 

Balyajlı Koyu Küllü Kumral Saç Rengi
Balyajlı Koyu Küllü Kumral Saç Rengi

 

Küllü koyu kumral saç rengini kullanmadan önce saçların ilk hali önem taşımaktadır. Saçları koyu ve siyah olan kişiler için uygulama basitçe yapılır. Ancak açık saç rengine sahip kadınların bu rengi kuaförde uygulaması gerekebilir.

Saçın ilk hali incelendikten sonra boyanın üzerindeki talimatlara uyularak boyama işlemi yapılabilir.

 

Açık Renk Balyaj Koyu Küllü Kumral Saç
Açık Renk Balyaj Koyu Küllü Kumral Saç

 

Küllü Koyu Kumral Boya Numaraları

Açık Küllü Kumral Saç
Açık Küllü Kumral Saç

 

Küllü koyu kumral renginin çok fazla kullanılması beğenilmesine ve geniş kitleler tarafından tanınmasına neden olmuştur. Bu rengi kullanmak isteyen kadınlar çeşitli araştırmalar yapmaktadır. Saç boya numaralarına yazımızda yer vermekteyiz.

 

Açık Küllü Kumral Saç Rengi
Açık Küllü Kumral Saç Rengi

 

Küllü koyu kumral saç rengi boya numaraları:

  • Maxx Deluxe 6.11 Yoğun Küllü Koyu Kumral Saç Boyası
  • Litafix 6.1 Küllü Koyu Kumral Saç Boyası
  • İnoa 6.1 Koyu Küllü Kumral Saç Boyası
  • Exicolor 6.71 Koyu Kumral Küllü Kahve Saç Boyası
  • Sea Color 6.11 Yoğun Koyu Küllü Kumral
  • Organic Natural Colors 6C Koyu Küllü Kumral
  • Neva Color Premium 6.1 Küllü Koyu Kumral saç boyalarından herhangi biri alınarak bu renk elde edilebilir.

Açık Koyu Küllü Kumral Saç
Açık Koyu Küllü Kumral Saç

 

Loreal Koyu Küllü Kumral Saç Rengi

Açık Koyu Küllü Kumral Saç Rengi
Açık Koyu Küllü Kumral Saç Rengi

 

Saç boya üreten markaların içinde en güçlü ve tanınan marka olan Loreal ürettiği saç boya renkleri ile adından söz ettirmektedir. Ürettiği kaliteli boyalar sayesinde saçların beslenmesi ve güçlenmesinin yolunu açmaktadır. Her renkte başarı ve kaliteyi yakalayan Loreal küllü renklerde de farkını açıkça ortaya koymuştur.

Küllü renklerin her tonunun bulunduğu Loreal küllü koyu kumral rengini de en soft haliyle müşteriye ulaştırmaktadır. Loreal’in koyu küllü kumral saç rengi numarası; Loreal 6.1 koyu küllü kumral numaralı boyadır.

Bu saç rengi numarasını kullanan kadınların neredeyse tamamı bu renkten ve markadan duydukları memnuniyeti dile getirmektedir. Bu memnuniyet söylemleri daha fazla kadının küllü koyu kumral saç rengini kullanmasının önünü açmıştır.

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
DMCA.com Protection Status