SaçSaç ModelleriSaç Rengi

Küllü Sarı Saç Rengi ve Tonları  

Son yılların en trend saç renklerinden olan küllü sarı saç rengi soğuk bir cilt tonuna sahip kadınların kullandığı renklerin başında gelmektedir. Şık ve modern bir tarz isteyen kadınların ilk tercihlerinden olan küllü sarı saç renkleri ton farklılıklarıyla da kadınlara eşsiz renk seçenekleri sunmaktadır.

Ortaya ilk çıktığı zamanlarda sık kullanılmayan bu renk ünlü isimlerin kullanmasıyla beraber trendlere girmeyi başarmıştır. Ünlülerde şık bir hava yaratması örnek teşkil etmiş ve seyircinin de bu renklere kaymasına neden olmuştur.

 

Uzun Küllü Sarı Saç Rengi
Uzun Küllü Sarı Saç Rengi

 

Bu renk her ne kadar soğuk tenlere yakıştırılsa da birçok tonunun olması büyük kesimler tarafından kullanılmasına olanak tanımıştır. Böylece esmer ve daha sıcak tonlu kadınların da bu rengi kullandığı görülmektedir.

 

Ombre Küllü Sarı Saç Rengi
Ombre Küllü Sarı Saç Rengi

 

İçindekiler

Küllü Sarı Saç Rengi Kimlere Yakışır?

Ombre Küllü Sarı Saç Modeli
Ombre Küllü Sarı Saç Modeli

 

Küllü sarı saç renkleri tonları bakımından geniş bir renk skalasına sahiptir. Her cilt tonunda farklı bir duruş sergileyen küllü sarıyı kullanan kişiler genellikle uzun süre bu renklerden vazgeçememektedir. Birçok tene yakışan bu rengin kullanımı da incelikle yapılmalıdır.

 

Küllü Sarı Saç Stili
Küllü Sarı Saç Stili

 

Saçının tamamını boyamak istemeyenler küllü sarı röfle veya küllü sarı ombreleri kullanabilirler. Küllü sarı saç rengi en fazla beyaz tenli kadınlarda kendisini göstermektedir. Beyaz ten ve renkli gözlerde doğal bir görünüm sağlayan bu renk farklı tenlerde de güvenle kullanılabilir. Beyaz tenli kadınlara küllü sarının en açık tonu önerilmektedir.

 

Küllü Sarı Saç Rengi
Küllü Sarı Saç Rengi

 

Esmer tenli kadınların bu renk hakkında önyargısı olsa da kullanımında şık bir görünüm ortaya çıkmaktadır. Esmer tenlilerde küllü ombre veya küllü röfle önerilmektedir. Buğday tenli kadınlarda da farklı bir hava oluşturan bu renk sıklıkla kullanılmaktadır. Buğday tenlilere önerilen küllü sarı tonu ise koyu küllü kumraldır.

 

Küllü Sarı Saç Rengi ve Modelleri
Küllü Sarı Saç Rengi ve Modelleri

 

Küllü Açık Sarı Saç Rengi Nasıl Elde Edilir?

Küllü Sarı Saç Rengi Uygulaması
Küllü Sarı Saç Rengi Uygulaması

 

Küllü açık sarı saç rengi bu tonun en açık halidir. Genellikle beyaz tenli veya sarışın kadınların kullandığı bu renk kişide natural bir hava oluşturmaktadır. Bu renk kullanılmak istendiğinde saçların ilk rengi de önem taşımaktadır.

 

Küllü Sarı Saç Rengi Modelleri
Küllü Sarı Saç Rengi Modelleri

 

Koyu renkli saçlarda saç açma işleminden sonra boyama yapılırken açık renk saçlarda ise direkt boyama yapılarak küllü açık sarı saç rengi elde edilebilir.

  • Garnier Color Naturals 111 Ekstra Açık Doğal Küllü Sarı veya
  • Loreal Paris Excellence Cool Creme 8.11 Ekstra küllü sarı saç boyalarından biri alınarak bu renk elde edilebilir.

Boyanın üzerindeki talimatlara uyularak yapılacak olan uygulamalar başarılı sonuç verecektir.

 

Küllü Sarı Saç Nasıl Elde Edilir
Küllü Sarı Saç Nasıl Elde Edilir

 

Küllü Sarı Saç Rengi Olan Ünlüler

Küllü Sarı Saç Modelleri
Küllü Sarı Saç Modelleri

 

Sarının en şık tonlarından olan küllü sarı saç rengi birçok ünlünün severek kullandığı renklerden biridir. Ünlülerin bu rengi kullanması sevenleri arasında da yayılmasına ve büyük kitleler tarafından kullanılmasının önünü açmıştır.

 

Küllü Sarı Saç Modeli
Küllü Sarı Saç Modeli

 

Sarı renginin, daha koyu renkler olan gri, siyah veya beyazlar ile harmanlanmasından ortaya çıkan küllü sarı saç rengi yerli ve yabancı birçok isim tarafından kullanılmaktadır.  Bu isimlerden bazıları şunlardır:

 

Küllü Sarı Saç Modeli Uygulaması
Küllü Sarı Saç Modeli Uygulaması

 

Çağla Şikel Saç Rengi Küllü Sarı

çağla şikel küllü saç rengi
çağla şikel küllü saç rengi

Ekranların en sempatik ve güzel isimlerinden olan Çağla Şikel saç renkleri ile sevenlerine örnek olmaktadır. Uzun yıllardır mankenlik, oyunculuk ve sunuculuk yapan Çağla Şikel her zaman ekran önünde olan ünlülerimizden biridir.

 

çağla şikel saç rengi küllü sarı
çağla şikel saç rengi küllü sarı

 

Koyu esmer tene sahip olan Çağla Şikel kariyeri boyunca birçok saç rengi kullanmıştır. Esmer kadınların kullanmaya cesaret edemediği sarı renklerini sıklıkla kullanan Şikel bu konuda kadınları cesaretlendirmektedir.

Koyu esmer sıcak ten rengine kullandığı küllü sarılarla zıt bir hava kazandırarak farkını ortaya koymuştur. Çağla Şikel’in saç rengini kullanmak isteyenler Palette Deluxe 9.11 küllü sarı saç rengini kendi saçlarına uygulayabilir. Esmer tende oldukça şık duran bu rengi beyaz tenli kadınlar da rahatlıkla kullanabilir.

 

Küllü Sarı Saç Kimlere Yakışır
Küllü Sarı Saç Kimlere Yakışır

Küllü Açık Sarı Saç Modelleri

Küllü Sarı Saç Kime Yakışır
Küllü Sarı Saç Kime Yakışır

Saç modellerinin kadınların tarz bütünlüğü açısından büyük önemi bulunmaktadır. Saç modelleri girilen ortama veya giyim tarzına uygun olarak yapıldığında ortaya şık bir görünüm çıkmaktadır.

Tarz açısından büyük öneme sahip olan saç modelleri saç renklerinin de kendisini en iyi şekilde göstermesi bakımından incelikle yapılmalıdır. Saçların girdiği modeller saç rengini ortaya çıkarmada büyük misyon sahibi olmaktadır.

Küllü Sarı Saç Boya Numaraları
Küllü Sarı Saç Boya Numaraları

Küllü açık sarı renginin kendisini en iyi gösterdiği saç modeli düz saç modeli olarak bilinmektedir. Düz bir maşa çekildikten sonra küllü sarının gerçek rengi ortaya çıkmaktadır. Bunun yanında dağınık topuz ve açık dalgalı saç modelleri de bu renk için uygun modellerdir.

Küllü Sarı Saç Balyaj Uygulaması
Küllü Sarı Saç Balyaj Uygulaması

Koyu Sarı Küllü Saç Rengi

Dalgalı Küllü Sarı Saç Rengi
Dalgalı Küllü Sarı Saç Rengi

 

Küllü sarı renginin en sıcak ve hoş tonlarından biri koyu küllü sarı olarak bilinmektedir. Sahip olduğu sıcaklık sayesinde en çok tercih edilen tonlardan biridir. Beyaz tenli kadınlarda zıtlık oluşturarak değişik bir tarz oluşturmaktadır. Koyu küllü sarı rengindeki ışıltılar soğuk tene sıcaklık vermektedir.

Koyu ve esmer tenli kadınlarda ise sıcak olan tene daha da sıcaklık vererek kullanımını artırmaktadır. Bu saç rengi daha çok yoğun dalgalı saç modellerinde kullanılmaktadır.

Açık Küllü Sarı Saç Rengi
Açık Küllü Sarı Saç Rengi

 

Küllü Buzul Sarısı Saç Rengi

Açık Küllü Sarı Saç Modelleri
Açık Küllü Sarı Saç Modelleri

 

Soğuk alt tonlu ciltlere sahip olan kadınların sıklıkla kullandığı küllü buzul sarısı kadınların sıklıkla tercih ettiği tonlardan biridir. Küllü sarıların içinde en çok parlayan ve ışıltılara sahip olan bu ton saçlara her daim ışıltı vermektedir.

Beyaz tenli kadınlara oldukça yakıştırılan bu renk parlaklık ve yumuşaklığıyla ünlüdür. Kullanılmak istendiğinde ise Loreal Paris Excellence Pure Blonde 03 ultra açık küllü sarı saç rengi buzul renginin en iyi tonunu ortaya çıkaracaktır.

 

Açık Küllü Sarı Saç Rengi

Açık Küllü Sarı Saç Modeli
Açık Küllü Sarı Saç Modeli

 

Küllü sarı renginin en soğuk ve açık tenli tonu olan açık küllü sarı saç rengi beyaz tenli kadınların sık kullandığı renklerden biridir. Açık soğuk tene daha soğuk bir hava kazandırarak doğal bir görünüm sağlamaktadır. Özellikle renkli gözlerde farkını ortaya koymaktadır.

Cilde ve tene ışıl ışıl bir hava katan bu renk düz bir maşa ve açık modelle kullanıldığında kendisini göstermektedir.

 

Açık Küllü Sarı Saç Rengi Koleston

 

Koleston markası saç renklerinde uzun yıllardır en büyük markalardan biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Kaliteli ve saç sağlığını korumaya yönelik ürettiği saç boyaları yıllardır kadınlar tarafından güvenle kullanılmaktadır.

Güvenilir ve sağlıklı olması sürekli boya listelerinin en üst sıralarında olmasının yolunu açmıştır. Her renkte farkını ortaya koyan Koleston açık küllü sarılarda da aynı performansı göstermiş ve kaliteli üretimler yapmıştır.

  • Koleston Naturals Maxi 8/0 açık sarı
  • Koleston Kit 12/1 Küllü sarı
  • Koleston Kiy 12/0 çok açık doğal sarı bu rengin tonlarından birkaçıdır.

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
DMCA.com Protection Status