Cilt BakımıGenelSağlık

Limonla Saç Rengi Nasıl Açılır

Kozmetik ürünlerin kullanımı ilk çağlardan günümüze kadar hızla artarak devam etmektedir. Güzellik kavramı insanlık tarihinin her döneminde farklı anlamlara karşılık gelse de değişmeyen tek olgu olmuştur. Kozmetik ürünlerinin önemi geçmişten günümüze her geçen gün artmaktadır.

Kozmetik ürünler henüz bu kadar popüler hale gelmeden önce kadınlar bakımlarını çeşitli bitkilerden yararlanarak yapıyorlardı. Bugün hala pek çok kadın ya tamamen doğal yöntemler uygulamayı tercih ediyor ya da aldıkları kozmetik ürünlerin doğal maddeler içermesine önem gösteriyor. Kısacası doğallık hiçbir zaman cazibesini yitirmedi.

 

Limon Suyu ile Saç Açılır Mı
Limon Suyu ile Saç Açılır Mı

 

Bugün sizlere limon kullanarak saçınızın rengini nasıl açabileceğinizi anlatacağım. Çoğu kadın boyanan, yıpranan saçlardan şikayet eder. Saç renginde değişiklik yapmak isteyen ancak kimyasal ürünler kullanmaktan kaçınan hanımlar doğal yollara başvururlar. Kuaförlerin uyguladığı saç açma işlemleri saçların yıpranmasına neden olur.

 

 

Açma işlemi için kullanılan kimyasal ürünler saçın yıpranmasına ve kırılmasına yol açar. Bu tür kimyasal ürünleri kullanmak yerine tamamen doğal yollarla saç renginizin açılmasını sağlayabilirsiniz.

 

Limonla Saç Açma
Limonla Saç Açma

 

Saç rengi açmada sizlere iki önemli önerim var. Bunlardan biri papatya, diğeri ise limondur. Genelde de papatya tercih edilir ve en etkili yöntemlerden biridir papatya suyu. Çok eski zamanlarda da doğal saç açıcı olarak kullanılan papatya suyu saçları besler ve doğal parlaklık kazandırır.

 

Bir diğer yöntem limon. Normal saçlarda limon suyu ile açma yöntemi özellikle kumral saçlarda saç rengini birkaç ton açmak için kullanılabilir. İki adet limon suyu sıkılır ve bir litre su ile karıştırılır. Saçlarınızın diplerine kadar nüfus edecek şekilde ıslatın. İsterseniz bunu bir sprey yardımıyla da yapabilirsiniz. Saçınızı hiç kuru yer kalmayacak şekilde ıslattıktan sonra hızlı kuruması için isterseniz güneşe çıkabilir veya saç kurutma makinesi ile kurulayabilirsiniz. Saçlar kuruduktan sonra durulayabilirsiniz. Saçınıza direkt olarak limon sürmeniz saçınızı yıpratabilir. Bu yüzden su ile karıştırıp sprey yöntemi ile uygulamak daha faydalı olacaktır.

 

Limon Suyu ile Saç Açma
Limon Suyu ile Saç Açma

Eğer saçlarınız normalinden daha kuru ve daha yıpranmışsa bu durumda limon suyu tek başına yeterli olmayacaktır. Limon suyunun içine zeytinyağı karıştırabilirsiniz. Sprey yardımıyla saça uyguladıktan sonra bir tarakla tarayabilir tüm saça yayılmasını sağlayabilirsiniz veya ellerinizle saç diplerine masaj yapabilirsiniz. Saçınız kurulana kadar güneşte oturun ve daha sonra durulayın.

Daha öncede bahsettiğimiz gibi limon özellikle kumral saçlarda saç rengini birkaç ton açmak için kullanılır. Ancak şunu unutmamak gerekir eğer saçlarınız çok koyu renkteyse veya koyu renk bir boya varsa bu yöntem ile istediğiniz sonuca ulaşamayabilirsiniz. Limon suyu ile renk açma işlemi her gün yapılmamalıdır aksi halde saçlarınızın doğal kimyasına zarar verebilirsiniz.

Limon suyu ve zeytinyağı karışımının dışında sizlere önerebileceğim bir diğer yöntem, limon suyu ve papatya çayı ile renk açma. 2 bardak kaynar suyu büyük bir kaseye dökün ardından içine 6-7 papatya poşet çayını batırın. Çay iyice demlensin daha sonra içerisine yarım bardak limon suyu, 5 yemek kaşığı eritilmiş Hindistan cevizi yağını ekleyin ve iyice karıştırın. Karışımı sprey şişesine koyarak rahatça saçlarınıza sıkabilirsiniz. Saçınız kuruyuncaya dek, 10-15 dakika kadar güneşte oturun. Bu yöntemi haftada 2 veya 3 defa uygulayın. Birkaç hafta içinde saçlarınıza hafif açık renk sağlayacak ve çok güzel parlaklık getireceksiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
DMCA.com Protection Status