Saç Modelleri

Marjinal Saç Kesimi Modelleri

Marjinal denilince aklımıza hep tarz ve görünüş olarak sınırlarda yaşayan insanlar gelir. Aslında marjinaller, herhangi bir kalıba bağlı kalmadan yaşayabilen, istediği gibi giyinen ve belli trendlere takılmayan, özgüveni yüksek ve cool insanlardır. Marjinallik sadece giyim konusunda ortaya çıkmaz elbette. Fikirlerin marjinalliği de en çok ihtiyaç duyulan şeylerden biri diyebiliriz. Ancak kendini en çok gösterdiği yer kıyafetler ve saçlardır.

 

Marjinal Saç Renkleri

 

marjinal saç rengi
marjinal saç rengi

 

Son birkaç yılda renkli saç modası aldı başını gitti. Hala daha devam eden bu trend aslında cesur insanların adım atmasıyla yaygınlaştı. Daha öncesinde sadece podyum ya da sahnelerde görebiliyorduk. Marjinal olarak adlandırabileceğimiz renkler arasına mavi, yeşil, mor, pembe gibi renkler giriyor. Bu renkler canlı, enerjik ve en önemlisi sizi farklı gösterecek ve dikkat çekmenizi sağlayacak renklerdir.

 

marjinal saç renkleri ve modelleri
marjinal saç renkleri ve modelleri

 

Marjinalliğin temelinde farklılık olduğu için dikkat çekmemeniz zaten olasılıksız. Bu renkleri istediğimiz şekilde tutturmak pek kolay değil bu nedenle kuaför yardımı almak şart.

 

Marjinal Saç renkleri
Marjinal Saç renkleri

 

Daha da marjinal olmak istiyorsanız hepsini bir arada yapabilirsiniz. Marjinal bir tarzınız varsa sınırınız yoktur. Bu konuda korkusuz olmak gerekiyor. Bu tür tarzlar sizi olduğunuzdan daha özgüvenli göstermek için birebir.

 

marjinal saç modelleri
marjinal saç modelleri

 

Saçın her bir yerinin tek çeşit boyayla boyanmasının yanı sıra sadece uçlarını boyatmak kısa saçlara çok yakışıyor. Bu modeli hem erkeklerde hem de kadınlarda görmek mümkün. Yaz aylarında daha çok tercih edilen modeller kış aylarında yerini koyu ve tek renge bırakıyor.

 

Marjinal Saç Kesimi Ne Demek

 

Marjinal Saç Kesimleri modelleri
Marjinal Saç Kesimleri modelleri

 

Marjinal saç kesimleri alışılmışın dışında yapılan modellerdir. Kuaföre gittiğinizde anlatacağınız model daha önce denenmemişse ya da risk taşıyan bir modelse marjinal bir kesim olduğunu düşünebiliriz. Bu tür tarzlarda sıkça gördüğümüz modellerin başında saçların her iki yanını farklı boyutlarda kestirmek geliyor.

 

marjinal saç modeli
marjinal saç modeli

 

Saçınızın bir tarafını kazıtıp diğer tarafını uzun bırakmak gibi. Üstüne bir de her iki tarafı farklı renge boyatmak tam marjinallere göre bir seçim. Bazı ünlülerin saçlarını tamamen kazıttığını görüyoruz, bu marjinal bir tarzdır. Tanımında da söylediğimiz gibi aslında kendi tarzınızı sınırsızca oluşturduğunuz ve fark yaratabildiğiniz her model size marjinallik kazandıracaktır.

 

marjinal kesim saç örnekleri
marjinal kesim saç örnekleri

 

Marjinal Uzun Saç Modelleri

 

kısa saç kesimi marjinal
kısa saç kesimi marjinal

 

Uzun saçtan vazgeçemeyen ancak marjinal bir görüntü isteyen ve genellikle kadınların tercih ettiği modellerdir bunlar. Onlarca çeşidini görebilirsiniz; kenarları olmayıp sadece at kuyruğu deseni verebilecek kadar bırakılan saç modelleri, sadece bir kenarı olan saçlar gibi… Marjinal bir saç için illa saçlarınızı kestirmek zorunda değilsiniz.

 

kahküllü marjinal saç kesimi
kahküllü marjinal saç kesimi

 

Saçlarınıza verdiğiniz uzun süreli farklı modeller de sizi tatmin edecektir. Mesela rasta saçlar çok dikkat çekici ve oldukça da tercih edilen bir model. İstediğiniz zaman saçlarınızı eski haline kavuşturmak da mümkün. Saçların üstünün uzatılması ve ensenin kısa kalması da bir diğer model. Bu model genellikle saçını toplayan kişiler tarafından tercih ediliyor çünkü böylece enselerindeki fark ortaya çıkmış oluyor.

 

Marjinal Kısa Saç Modelleri

 

her tarafı 3 numara marjinal saç
her tarafı 3 numara marjinal saç

 

Doğru olmak gerekirse kısa saçlar marjinalliğe en uygun saçlardır. Çünkü sürekli model vermek olmamanıza karşın bazen en doğal hali bile oldukça farklı bir görüntü sergileyebiliyor. Yukarı doğru dikilen saçlar kısa marjinal saç modelleri arasında en çok kullanılanı.

 

dalgalı marjinal saç kesimi
dalgalı marjinal saç kesimi

 

Saçın tepesinde küçük bir topuz bırakacak şekilde geriye kalan kısımların kazıtılması da oldukça popüler. Bu trend yurt dışında daha büyük bir alana yayılmış olsa da ülkemizde de görmek mümkün. Özellikle Rihanna ile popüler olan tek taraflı saç modeli genellikle kısa saçlara yapılımasının yanı sıra uzun tarafın kulak arkasında olduğu bu model en marjinal seçimlerden bir tanesi.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
DMCA.com Protection Status