CinsellikGenel

Mastürbasyon Zararlı Mı | Mastürbasyon Nasıl ve Ne Sıklıkla Yapılmalı

Yararlı mı zararlı mı konusuna değinmeden önce özellikle dikkat edilmesi gereken olay doğru mu yanlış mı yapılıyor konusudur. Mastürbasyon eğer doğru yapılırsa cinsel gelişimin bir parçasıdır.

Mastürbasyon yanlış yapılırsa peki ne olur, ilerleyen zamanda cinsel sorunlar yaşayabilirsiniz. Mastürbasyonu doğru yada yanlış yapmak boy kısalığı, saç dökülmesi, kıl dökülmesi, sivilce artışı gibi sorunalara sebep olmaz!

Yapılan araştırmalara göre mastürbasyon yapanların yüzdesi aşağıda verilmiştir.

  • Evli erkeklerin %85’i mastürbasyon yapmaktadır.
  • Evli kadınların %40’ı mastürbasyon yapmaktadır.
  • Partneri olmayanların %100’ü mastürbasyon yapmaktadır.

 

Kimler Mastürbasyon Yapmamalı

 

Kimler Mastürbasyon Yapmamalı
Kimler Mastürbasyon Yapmamalı

 

Öncelikle tavsiyem eğer düzenli bir cinsel birlikteliğiniz, cinsel partneriniz varsa cinsel enerjinizi mastürbasyona değilde cinsel partnerinize aktarın.

Aksi halde cinsel hayatınız olumsuz etkilenecek, mastürbasyon ilişkinizin önüne geçecektir, bu da partneriniz ile sorunlar yaşamanıza sebep olacaktır.

Eğer mastürbasyona alışırsanız, eşiniz yada partneriniz ile ayda 1 kere yada 2 kere cinsel birliktelik yaşarsınız, bu da cinsel hayatınızı etkileyecektir.

 

Mastürbasyon Yapanlara Altın Değerinde Tavsiyeler

 

Mastürbasyon Yapanlara Altın Değerinde Tavsiyeler
Mastürbasyon Yapanlara Altın Değerinde Tavsiyeler

 

Öncelikle yaşınıza uygun olarak mastürbasyon sıklığı oluşturmanız gereklidir. Örneğin 50 yaşındaysanız ve bekarsanız 15 günde 1 mastürbasyon yapmak yeterli olacaktır.

Fakat eğer 13 ila 25 yaş aralığındaysanız, o zaman size haftada 1 yada 2 defa mastürbasyon yapmak yeterli olacaktır.

 

Soru: 13 yaşındayım ve her gün mastürbasyon yapıyorum. Mastürbasyon yapmadan duramıyorum, her gün kendimi mastürbasyon yapmak zorunda hissediyorum.

Cevap: Her gün mastürbasyon yada günde 3 defa mastürbasyon diye bir şey yoktur. Her gün yapmak yanlıştır, haftada 1-2 defa yeterlidir.

 

Mastürbasyon Hangi Durumlarda Yapılmamalıdır

 

Mastürbasyon Hangi Durumlarda Yapılmamalıdır
Mastürbasyon Hangi Durumlarda Yapılmamalıdır

 

Her aklınıza geldiğinde mastürbasyon yapmayın, her aklınıza geldiğinde mastürbasyon yapmak zararlıdır. Bunu şu şekilde örneklendirmek mümkündür, banyoya girdiniz, cinsel organınıza dokundunuz ve mastürbasyon yapmak aklınıza geldi. İşte bu noktada mastürbasyon yapmayın, bu size zarar verir. İlerde de her istediğiniz anda cinsel ilişkiye girmek istersiniz ve bu olanaksız olduğu için eşiniz ile sorun yaşarsınız.

Mastürbasyonu planlamak ve hazırlamak çok önemlidir. Bunu biraz açacak olursak, haftada 1 yada 2 defa mastürbasyon yapmak istiyorsunuz örneğin, bunu planlayarak yapmak çok önemlidir.

Mastürbasyon da temel nokta, gerçek cinsel ilişkiye en yakın olmasıdır. Banyoda, tuvalette kaçak göçek yaptığınız mastürbasyon ritüeli ilerde erken boşalma sorununa yol açabilir.

Yorgun, kaygılı yada stresli bir ruh haliyeti tavrınız varsa mastürbasyon yapmanız önerilmez.

İdrar hissi yada ihtiyacınız varsa mastürbasyon yapmayın, bunun sebebine gelecek olursak sperm ile idrar aynı yerden çıkmaktadır, fakat sperm çıkarken idrar gelmez, idrar gelirken de sperm çıkışı olmaz.

 

Doğru Mastürbasyon Nasıl Yapılmalı

 

Doğru Mastürbasyon Nasıl Yapılmalı
Doğru Mastürbasyon Nasıl Yapılmalı

 

Öncelikle sertleşmenize odaklanmayın, odağınızı fantezinize yöneltin. Açık filmler izlememeye çalışın, çünkü orada ki bir çok şey gerçek hayat ile bağlantısız, gerçekçi olup fantezi kurun.

Özellikle kayganlaştırıcı kullanmak tahriş gibi sıkıntılardan sizi koruyacaktır. Erken boşalma hastalarının bir diğer sorunu da budur, geçmişte kuru kuru mastürbasyon yapmaları, çünkü vajen sıcak ve ıslaktır, kuru mastürbasyona alışan cinsel organınız farklı bir ortamda daha erken boşalabilir.

Şampuanla, sabunla mastürbasyon yapılmaz, kayganlaştırıcı alamıyorsanız bebe yağı alabilirsiniz.

Mastürbasyonu belli bir ritim ile yapmak çok önemlidir. Ne çok hızlı ne de çok yavaş yapılmalıdır. Belli bir ritimle beraber orta tempoda yapılmalıdır.

İleride erken boşalma problemi yaşamak istemiyorsanız, boşalma hissi geldiğinde hemen boşalmayın durun. Yada cinsel organınıza dokunmalar ile devam edin yada cinsel organınızın köküne elinizi koyun ve sıkın.

Banyo da yapmanızı tavsiye etmiyoruz, rahat bir yerde yapmanız daha makul olacaktır. Mastürbasyon sonrası mutlaka 5 dakika rahatlayın ve bulunduğunuz bölgeyi terk etmeyin.

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
DMCA.com Protection Status