GenelInstagram Muhafazakar FenomenlerKim KimdirKombinTesettür

Merve Hifa Kimdir | Merve Hifa Kombinleri

Asıl adıyla Merve Hifa Çağlar bir stil ikonu. Instagram’da hazırladığı tesettür kombinleri ve fikirleriyle fenomen haline gelmiş durumda. Stillerinin yanı sıra yeteneğinin de olduğu görülüyor. Moda eğitimi alan Merve Hifa, çizimleri ve tasarımlarıyla sıradanlığın dışına çıkmasıyla biliniyor. Dünyaya bakış açısı alışılmışın biraz dışında.

Hazırladığı kombinler bir çok tesettürlü kadına yardımcı oluyor. Merve Hifa, geçici bir trend kalabalığı arasında boğulmadığı gibi doğallığıyla son derece güzel işlere imza atıyor. Zamansız seçimler yaparak kalıcı trendler oluşturmaya çalışıyor ve bunu başarıyor. Doğru parçalar seçerek iyi bir stil yakalamış ve bunu devam ettirmiş.

 

Merve Hifa Polar Kombin
Merve Hifa Polar Kombin

 

 

Minimalist bir tavra sahip olan fenomen kalabalıktan uzak kombinler yapmayı tercih ediyor ve bu tarzıyla seviliyor. Onun için ilk aşamada rahatlık yer alıyor. Az ve öz parçalarla konforlu bir kombin elde ediyor ve böyle bir şıklıktan yana. Tercih ettiği kesin parçalar arasında bomber ceket, pileli etek, big size ceket, bol pantolon, terlikler ve beyaz çoraplar var. Herkesin dolabında olan bu parçalar birbirine uyumsuz görünse de kombinleyince ortaya güzel bir sonuç çıkarıyor.

 

Merve Hifa kimdir ve kombinleri
Merve Hifa kimdir ve kombinleri

 

Merve Hifa Kimdir

 

Merve Hifa Uzun Elbise
Merve Hifa Uzun Elbise

 

Bu kadar sade parçalarla çalışmasına rağmen sofistike bir havaya sahip. Modanın kurallarını yıkan Merve Hifa Çağlar, gözü kara bir tasarımcı. Terlikleri sadece evin içinde kullanmaktan çıkarabiliyor ve kimsenin giyinmem dediği parçaları güzel bir kombine sokarak giyilebilir hale getiriyor.

 

Merve Hifa Kombinleri
Merve Hifa Kombinleri

 

Merve Hifa, babasının ve dedesinin kıyafetleriyle de kombin yapıyor. Evet biraz ilginç görünse de değerlendirme açısından biraz düşününce kulağa mantıklı geliyor. Onların kabanlarının yakarına ya da kapüşonlarına tüy ekleyerek ortaya farklı bir malzeme çıkarıyor. Kısacası Merve Hifa Çağlar alışılmış kalıpların dışına çıkarak onu takip edenleri şaşırtıyor.

 

Merve Hifa Tarzı
Merve Hifa Tarzı

 

Merve Hifa Kombinleri

 

Uzun şal Merve Hifa Kombin
Uzun şal Merve Hifa Kombin

 

Merve Hifa Çağlar’ın kombinlerinden bahsedelim biraz da. Birkaç örnek verelim…

  1. Trençkot, ceket ve yelek kombinleri. Bunları her kombinin dış giyim parçası olarak görmek mümkün neredeyse. Geometrik çizgilere sahip olan ya da düz ama renkli ceketler ya da trençkotlar tercih ediyor. Bunları bol paça pantolonlarla ya da pileli eteklerle birleştiriyor. Dış giyimin gücünü gösteriyor da diyebiliriz. Bu tavırların yanında sade şal ya da eşarplar tercih ediyor.
  2. Bol pantolonlar ve salaş gömlek kombinleri. Etek ve pantolonları genellikle salaş gömleklerle birleştiriyor ve böyle bir tarz tercih ediyor. renklerde aşırıya kaçmama taraftarı olan fenomen, siyah gri gibi renklerden yana. Bunları doğal kombinlediği için güzel görünüyor.
  3. Çantalar ve Sneakerlar. Stilinin doğallığını anlattık yukarıda. Bu kadar doğal bir tarzın altına da doğal ayakkabı ve terlikler kullanıyor. Kullandığı ayakkabılar genellikle düz taban. Kış aylarında ise düz tabanlı botlar tercih ediyor.

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
DMCA.com Protection Status