SaçSaç BakımıSaç Rengi

Mor Şampuan Ne İşe Yarar?

Saç boyama işlemi yaptırma isteyen herkesin muhatap olduğu sorulardan mor şampuan ne işe yarar sorusuna yazımızda yanıt vermeye çalışacağız. Oldukça önemli bir konu olan saç boyama kadınların üzerinde incelikle durduğu konulardan biridir. Her ne kadar sevilse de saç boyama birçok kadın için kabus olmaktadır.

Özellikle açık renge boyanan saçlara boyadan önce saç rengi açma işlemi yapılmaktadır. Bu işlemden sonra saç renginde bozulma kızıllaşma veya turunculaşma görülmektedir. Bu olumsuz durumun önüne geçmek için mor şampuan önerilmektedir.

Saç rengindeki ikilikleri ortadan kaldırmak ve saçın boyandığı rengi korumak için mor şampuan önemli bir üründür. Bu açıdan kadınların saç boyamalarından sonra sıklıkla kullandığı bir üründür.

 

İçindekiler

Mor Şampuan Nedir?

Mor Şampuan Nedir
Mor Şampuan Nedir

 

Silver şampuan olarak da bilinen mor şampuan son yıllarda kadınların yoğun olarak kullandığı ve üzerinde araştırmalar yaptığı bir şampuandır. Saç renklerini açık renklere dönüştürmek isteyen kadınların en büyük sorunlarından olan renk yansımalarını ortadan kaldırmaya yarayan mor şampuan oldukça etkili bir üründür.

Özellikle de sarı, gri, platin sarısı ve küllü sarı renklerine boyanan saçlar, boyamadan kısa süre sonra renk değiştirmektedir. Bu renk değişiminin yaşanmaması adına mor şampuana ihtiyaç duyulmaktadır.

Saç boyama işlemi ister evde isterse de kuaförde yapılsın çoğu kez saçların kızıla, turuncuya veya başka renklere dönüşümü gözlenmektedir. Bu durum ortaya şıklıktan uzak kötü bir görünüm sergilemektedir. Bu can sıkıcı görünümü ortadan kaldırmada en büyük yardımcınız mor şampuan olacaktır.

Saç boyamadan sonra elde edilen rengi korumak isteyen, saç renginde bütünlük arayan ve oluşan yansımalara doygunluk kazandırarak saçların boyandığı ilk hali devam ettirmek isteyenler için mor şampuan kullanımı hayati önem taşımaktadır.

İki zıt renkten oluşan bu şampuanın mor olması kesinlikle saçların yararına olmaktadır. Barındırdığı renkler sayesinde saç renginizde bütünlük sağlayacak ve renginin uzun süre korunmasını sağlayacaktır. Paraben ve sülfat içermemesi ve kimyasal ürünlerden arınmış olmasından dolayı saç bakım uzmanları ve kuaförlerin şiddetle tavsiye ettiği bir üründür.

 

Mor Şampuan Ne İşe Yarar Nasıl Kullanılır?

Mor Şampuan Ne İşe Yarar Nasıl Kullanılır
Mor Şampuan Ne İşe Yarar Nasıl Kullanılır

 

Saç bakım uzmanlarının şiddetle tavsiye ettiği mor şampuan etkisiyle kendisine hayran bırakan bir üründür. Ancak iyi bir etki vermesi ve saçlarınızın sağlığı açısından kullanımı da büyük önem taşımaktadır.

Mor şampuan kullanımı 2 şekilde olmaktadır;

 

1: Haftada 1 veya 2 kez şampuan olarak

2: 15 günde bir saç maskesi olarak kullanılabilir.

 

Mor şampuanı şampuan niyetine kullanmayı tercih edenler ürünle banyo yapmalıdır. Saçlara sürülerek saçın köpürmesi sağlanır. Saçlar köpürtüldükten sonra 4-5 dakika boyunca üzerinde kalmalı ve daha sonra bol su ile durulanmalıdır. Bu şekilde kullanıldığında saçların rengini nötr edeceği için bir kuruluk da oluşturmaktadır. Bu kuruluğun önüne geçmek için saç kremi kullanımı da önem taşımaktadır.

Diğer bir kullanım taktiği ise maske yöntemidir. Bu yöntemde nemli saça uygulanan mor şampuan saçta 15-20 dakika bekletilir. Daha sonra bol su ile durulanır. Kullanımı oldukça basit ve etkili olan bir üründür.

 

Matrix Mor Şampuan Ne İşe Yarar?

Matrix Mor Şampuan Ne İşe Yarar
Matrix Mor Şampuan Ne İşe Yarar

 

Mor şampuanlar kategorisinde adından söz ettiren Matrix mor şampuan saçlarınızda istediğiniz rengi bulma adına kullanılması önerilen önemli bir markadır. Turuncu rengi nötr ederek saçta istenmeyen kızıllık ve turunculaşmanın oluşumunu önlemektedir.

Kaliteli bir ürün olan matrix mor şampuan saç yapısını koruyup güçlendirerek saçların itiyaç duyduğu nötr etkiyi verecektir.

Loreal Mor Şampuan Ne İşe Yarar?

Loreal Mor Şampuan Ne İşe Yarar
Loreal Mor Şampuan Ne İşe Yarar

 

Şampuan markaları içerisinde önemli bir yere sahip olan Loreal, mor şampuan konusunda da iddiasını konuşturmaktadır. Birçok mor şampuan çeşidi olsa da her biri farklı bir soruna çözüm odaklı olarak üretilmiştir.

Loreal mor şampuan ise özellikle beyaz ve gri saçların kullanımında etkisini göstermektedir. Bu renklerin boyandıkları ilk an gibi kalmasını sağlamakta ve bu doğrultuda geliştirilen bir üründür. Beyaz ve gri kullanımında oluşan renk eşitsizliklerini tamamen ortadan kaldırmasıyla ünlü bir markadır.

 

Elidor Mor Şampuan Ne İşe Yarar?

Elidor Mor Şampuan Ne İşe Yarar
Elidor Mor Şampuan Ne İşe Yarar

 

Saç boyama işlemlerinin zorlu ve çoğu kez kötü sonuçlar doğurmasından dolayı evde boyama oldukça güç hale gelmiştir. Ancak Elidor mor şampuan sayesinde bu sorun kolaylıkla ortadan kaldırılabilir.

Kaliteli ve uygun bir marka olan Elidor saç renginizi evde kolaylıkla tonlamanıza yardımcı olan yoğun bir şampuandır. Menekşe tonları ile geliştirilen bu ürün saçlarınıza sıcaklık katmakta ve saçlardaki kızıl ve turunculuğu alarak küllü görünümler sağlamaktadır. Bu bakımdan sıklıkla kullanılan bir üründür.

 

Elseve Mor Şampuan Ne İşe Yarar?

Elseve Mor Şampuan Ne İşe Yarar
Elseve Mor Şampuan Ne İşe Yarar

 

Turunculaşma karşıtı olarak bilinen Elseve mor şampuan kadınların sıklıkla başvurduğu mor şampuan markalarından biridir.  Özellikle sarı, gri ve açık kumral saç renkleri için tavsiye edilen bu şampuan içerisindeki bakım yapan özel formülü sayesinde turunculaşmanın büyük ölçüde ortadan kaldıracaktır.

Kadınların saç boyama işleminden sonra sıklıkla başvurduğu mor şampuan türlerinden biridir. Saç rengini korumak ve kontrol altına almak isteyen kadınlara tavsiye edilen bu ürün kalitesiyle de dikkatleri üzerine çekmekte hem ülkemizde hem de dünyada yoğun bir şekilde kullanılmaktadır.

 

 

 

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
DMCA.com Protection Status