CinsellikSağlık

Narın Cinselliğe Faydaları

Narın cinselliğe faydaları, düşük testosteron ve azalan libidodan erektil disfonksiyona ve hatta prostat kanserine kadar tüm cinsel sağlık sorunlarınıza yardımcı olabileceğini söylesek? Uzmanlar, nar suyu içmenin ruh halinizi iyileştirebileceğini, kan akışınızı iyileştirebileceğini ve testosteron seviyenizi yükseltebileceğini söylüyor.

 

Nar Cinsel Gücü Artırır Mı

 

Nar Cinsel Gücü Artırır Mı
Nar Cinsel Gücü Artırır Mı

 

Tarih boyunca nar, doğurganlığın sembolü olarak biliniyor. Bu süper gıda, hem erkeklerin hem de kadınların daha iyi seks yaşamlarına sahip olmalarına yardımcı olduğu kanıtlanmış sonuçları olan antioksidanlarla doludur. Bu meyve testosteron seviyelerini artırabilir, sperm kalitesini iyileştirebilir ve cinsel dürtü ve ruh halini iyileştirebilir.

 

Narın Kadınlara Faydası

 

Narın Kadınlara Faydası
Narın Kadınlara Faydası

 

 • Nar cildi nemlendirir, kuru ve kaşıntılı cildi önler, sivilceleri önler ve cildinizin ışıl ışıl parlamasını sağlar. Ayrıca yaşlanmayı ve koyu lekeleri azaltır ve kırışıklıkları engeller.
 • Meme kanseriyle mücadelede yardımcı olur.
 • Nar, saç köklerinin güçlenmesine yardımcı olur. Bu sadece sağlıklı saç uzamasını teşvik etmekle kalmaz, aynı zamanda kafa derisinde kan dolaşımını da arttırır.
 • Kısırlığı tedavi eder.

 

Nar Suyunun Rahime Faydaları

 

Nar Suyunun Rahime Faydaları
Nar Suyunun Rahime Faydaları

 

Nar özü, antioksidanlarda yüksek olduğu için sağlıklı uterin astarı ve rahme kan akışını destekler. Sağlıklı bir hamileliği destekleyen ve hamile kalmaya çalışan kadınlar için vitamin ve minerallerle doludur.

 

Nar Suyunun Fayda ve Zararları Nelerdir

 

Nar Suyunun Fayda ve Zararları Nelerdir
Nar Suyunun Fayda ve Zararları Nelerdir

 

Nar suyunun faydaları;

 • Son derece güçlü antioksidanlar açısından zengin olan nar suyu prostat, meme, akciğer, kolon ve cilt kanserleriyle savaşmaya yardımcı olabilir.
 • Kalp sağlığını iyileştirebilir, kalp krizi ve felç gibi rahatsızlıkların olma riskini azaltır.
 • Yüksek tansiyonu ve kötü kolesterolü düşürür.
 • Enfeksiyonlarla mücadele eder.
 • Hamileyken nar yemek, hem anne adayını hem de bebeği hastalıklardan korur, doğum kusurlarını engeller ve plasentanın zarar görme riskini aza indirger. Ayrıca yenidoğan bebeklerde beyin hasarını azaltır, kanı temizler ve anne sütünün artmasına yardımcı olur.

 

Narın cinselliğe faydaları
nar suyu fayda ve zararları

 

Nar suyunun yan etkileri;

 • Sağlığa faydalı bir içecek olan nar suyunu tüketmek genellikle güvenlidir. Ancak tükettiğiniz meyve suyunun yüzde 100 doğal ve katkısız olduğundan emin olmak için etiketini kontrol edin. Zira, meyve suları genellikle ilave şeker içerir. Kalori alımını arttırırlar, bu da kardiyovasküler faydaları azaltır.
 • Mide rahatsızlığı ve reflüsü olanlar için uygun bir içecek değildir.
 • Bu meyveye alerjisi olanlar zaten uzak durması gerekir. Zira, kaşıntı, şişme, boğazda tahriş, mide ağrısı ve kurdeşen; ciddi durumlarda, nefes darlığı, nefes darlığı, boğaz ve dil şişmesi ve hatta anafilaktik şok yaşaması olasıdır.
 • Nar suyu, kronik böbrek hastalığı olan kişiler için sorun oluşturabilecek potasyum açısından zengindir.
 • Bazı ilaçlarla olumsuz etkileşime girebilir.

 

Adetliyken Nar Suyu İçilir Mi

 

Adetliyken Nar Suyu İçilir Mi
Adetliyken Nar Suyu İçilir Mi

 

Nar suyu adet söktürücüdür ve regl döneminde ortaya çıkan şikayetleri azaltmada yardımcıdır. Normal tarihinizden en az 10 ila 15 gün önce günde üç kez saf nar suyu içerek başlayın.

Hüner Biber

16 Mayıs 1993 yılında Rize'de doğdum. 2020 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünden mezun oldum. Okumayı, yazmayı ve araştırmayı seven biri olarak güncel ve trend olan konuları sizinle paylaşacağım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Başa dön tuşu
DMCA.com Protection Status