Saç Modelleri

Ombre Saç Modelleri 2023

Ombre saç modelleri 2019 yılında da kadınlar arasında popülerliğini koruyacak gibi görünüyor. Genç, bakımlı ve modern bir görünüm sağlayan ombre modelleri her yaşta, her tarzda kadının tercihi! Ombre nedir, ombre nasıl yapılır? gibi soruların cevabını bilmeyen kalmadı. Ama biz yine de söyleyelim ombre saç uçlarındaki ışıltı demektir. Saçın uzunluğuna göre renk geçişi ayarlanır. Eğer işin uzmanı bir yerde yaptırmazsanız ombre hataları nedeniyle saçlarınız zarar görebilir. Ombre saç modelleri her mevsim uygulanabilir ve cilt rengine uygun renk seçildiğinde herkese yakışır.

Bu yazımızda 30’dan fazla ombre modeline yer vereceğiz her türden saça yakışacak editör modellerini yazımızda görebileceksiniz, mutlaka yazı sonunda yer alan galerimize mutlaka göz gezdirin.

 

İçindekiler

Ombre Saç Modelleri | Saç Tipine Göre Ombre Seçimi

 

arka ve ön taraftan ombre modeli
arka ve ön taraftan ombre modeli

 

Ombre saç modelleri aslında saç tipine ve rengine göre şekillenmektedir, kısa yada uzun, dalgalı yada düz saçlara farklı ombre modeli uygulanmaktadır. Sizin saçınızın tipine ve seçmek istediğiniz renge göre yazımızda ki örneklere bakarak yardım alabilirsiniz.

 

çok hoş okul ombre modeli
çok hoş okul ombre modeli

 

 

Bu saç tiplerinde aslında önemli olan ten renginizi saç rengine uydurabilmek, bazı renkler her ten rengine maalesef gitmiyor. Bunun sebebi iki renk seçimi yapmanızdan kaynaklanıyor. Galerimizi inceleyerek fikir edinebilirsiniz, yazı sonunda ki fotoğraflara tıklayarak galerimize ulaşabilirsiniz.

 

Kısa Saç Ombre Modelleri

 

Kısa Saç Ombre Modelleri
Kısa Saç Ombre Modelleri

 

Eğer sadece uzun saça ombre yapıldığını düşünüyorsanız yanılıyorsanız. Kısa saça ombre uygulaması da son derece modern ve doğal bir görünüm sağlamaktadır. Özellikle asimetrik kesim ve bob kesimlerde ombre saç uygulaması hoş bir görünümü beraberinde getiriyor. Eğer kısa saçlara ombre yaptırdıysanız hafif dalgalı kullanarak renk geçişlerinin daha belirgin ve saçınızın daha hacimli görünmesini sağlayabilirsiniz.

 

Sarı Ombre Saç Modelleri

 

Sarı Ombre Saç Modelleri
Sarı Ombre Saç Modelleri

 

Ombre saç renkleri arasında en çok tercih edilen sarı, platin ve gridir. Sarı ombre modelleri, dip boyası yapmak istemeyen hanımlar için gayet uygun! Tüm saçı sarıya boyatmak artık çok tercih edilmiyor. Sizin de tüm saçınızı tamamen sarı yapmak gözünüzü korkutuyor ama sarı saçın çekiciliğine de karşı koyamıyorsanız platin ombre modellerinin tam size göre olduğunu söyleyebiliriz. Hem çok havalı hem de genç bir görünüm! Saç uçlarınızda güneş ışıltısının keyfini çıkarın!

 

Kumral Ombre Modelleri

 

 

Kumral Ombre Modelleri
Kumral Ombre Modelleri

 

Eğer saç konusunda doğallıktan taviz vermeyenlerdenseniz kumral omre saç modellerini deneyebilirsiniz. Saç uçlarınıza altın rengi ışıltılar hem çok doğal hem de sağlıklı bir görünüm sağlayacaktır.

 

düz saça ombre
düz saça ombre

 

Kumral ombre modellerinde saç dipleri ile saç uçları arasındaki geçiş çok fazla belirgin değil ve çok doğaldır. Bu uygulama yüzünüze sıcaklık ve ışıltı sağlar. Özellikle ilk kez saçınızı boyatacaksanız diplere hiç uygulama yaptırmadan saç uçlarına ışıltılar attırabilirsiniz.

 

Kıvırcık Saça Ombre

 

Kıvırcık Saça Ombre
Kıvırcık Saça Ombre

 

Kıvırcık saça ombre olur mu? Sorusunu sorduğunuzu duyar gibiyiz. Ama hiç korkmayın kıvırcık saç için omre modelleri çok hoş görünmektedir. Kıvır kıvır saç uçlarındaki ışıltılar sizi olduğunuzdan çok daha havalı, çok daha enerjik gösterecek!

Doğru ombre rengini seçtiğinizde her saça, her ten rengine mükemmel bir uyum sağlayacağını bilmelisiniz.

 

Farklı Tarz ve Renklerde Ombre Modelleri

 

uçları mavi ombre modelleri
uçları mavi ombre modelleri

 

Farklı tarzları sevenler, farklı renklerle sıradanlıktan çıkmak isteyenler için çok farklı ombre modeli örneklerimiz mevcut. Kızıl rengi sevenler ve platin rengi sevenler için iki farklı modelimizi sizlere sunacağız.

 

değişik ombre modelleri
değişik ombre modelleri

 

En sevdiğim modellerden birisi budur, çok tarz bir model ayrıca ten uyumuyla saç rengi uyumu yadsınamaz bir gerçek. Bu tarz orjinal ombre modellerini çok seviyorum.

 

kızıl sarı ombre modeli
kızıl sarı ombre modeli

 

Yukarıda ise kızıl ile sarıyı harmanlayan bir model görüyoruz. Bu tarz modeller çok fazla seçilmiyor, tamamen risk olarak görülüyor. Oysa ki profesyonel bir kuaförünüz varsa ve sizi doğru renk seçimi konusunda yönlendirirse, bu tarz modeller tarzınıza tarz katacaktır.

 

Ombre Saç Modelleri İncelemesi ve Galerisi

 

Beautiful female model posing
Beautiful female model posing

 

Bu kısımda ise sizlere 15’den fazla editör seçimi ombre modeli vereceğiz, hepsi birbirinden farklı birbirinden güzel modeller, aşağıda ki bir görsele basarak galeriyi açabilirsiniz. Çok tarz, çok güzel modeller mevcut, eğer görüş ve önerileriniz varsa lütfen yorum bölümüne yazın.

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
DMCA.com Protection Status