Genel

Papatya Suyu ile Saç Açma

Yaz geldi ,çattı ve papatyalar da açtı… Eskilerden gelen bir yöntem olan papatya suyu ile saç açma uygulamasını neredeyse her yaşta kadın tercih ediyor. Hem doğal hem besleyici hem de kolay kullanışı sayesinde biz kadınların gözdesi papatya suyumuzdan bahsedelim dedik. Papatya suyuna dair merak ettiklerinizi derledik ve sizler için “Nasıl Uygulanır, Faydaları Nelerdir, Saçı Yıpratır mı, Boyalı Saçı Açar mı ve son olarak da fiyatına değindik.

Kahvenizi alın ve okumaya başlayınız.

 

Papatya Suyunu Saça Nasıl Uygulanır

 

Papatya Suyunu Saça Nasıl Uygulanır
Papatya Suyunu Saça Nasıl Uygulanır

 

Eğer papatyayı aktardan satın aldıysanız veya bahçeden topladıysanız, bu adımları dikkatle izleyiniz. Öncelikle bir avuç papatyayı 2 su bardağı su ile rengini alana kadar kaynatın. Daha sonra yaklaşık 10-15 dakika kadar soğumasını bekleyin.

Hazırladığınız papatya suyunu saçınıza uygulayın ve güneşe çıkıp kuruyana kadar bekleyiniz. Saçınızın rengini bir ton açtığını fark edeceksiniz.

 

 • Kış aylarında saçınıza uygulamak isterseniz, saç kurutma makinesi işinizi görecektir. Ancak yine de yaz aylarında bu işlemi uygulamanızı tavsiye ederiz.

 

 • Papatya suyu kullandığınız gününde saçınızı başka bir ürünle yıkamayınız.

 

 • İşlemi uyguladıktan sonra renginde tatmin olmadıysanız, bu işlemi 4-5 kez uygulayınız.

 

 • Papatyaya alerjiniz olup olmadığını elinizin üstüne uygulayıp anlayabilirsiniz.

 

 • Hazırladığınız suyu bir sprey tarzı şişenin içine koyarak daha sonrasında da kullanabilirsiniz.

 

 • Riske atmamak için öncelikle saçınızın bir bölümüne uygulamanızı öneririz.

 

Eğer bu ürünü hazır aldıysanız ise;

Genellikle sprey şeklinde satılan ürünleri saçınıza uyguladıktan sonra 40 dakika güneşte beklemeniz gerekmektedir.

Ayrıca hazır poşet papatya çayını da demleyip soğutup uygulayabilirsiniz.

 

 

Papatya Suyunun Saça Faydaları

 

Papatya Suyunun Saça Faydaları
Papatya Suyunun Saça Faydaları

 

“Papatya suyu saçın rengini açmak için kullanılır “ diye dediğinizi duyar gibiyim. Saç rengini açmanın yanında daha birçok faydası olduğunu söyleyebiliriz. İşte faydaları;

 

 • Saçlarınızı besler ve daha güçlü uzamasına yardımcı olur.
 • Kepekle mücadele edip sağlıklı bir saç derisine sahip olmanızı sağlar.
 • Saçınıza parlaklık getirir.
 • Onarıcı özelliğinin de olduğunu eklemeden geçmeyelim.
 • Saç dökülmelerini önlemekte de yer alır.

 

Papatya Suyu Saçı Yıpratır Mı ?

 

Papatya Suyu Saçı Yıpratır Mı
Papatya Suyu Saçı Yıpratır Mı

 

Bildiğiniz gibi her şeyin fazlası zarardır. Saça ne kadar çok uygularsanız saçta yıpranmadan ziyade rengiyle fazlasıyla oynamış olursunuz. Papatya , nihayetinde saf bir bitki olması dolayısıyla oksijen suyu gibi saçı yıpratıcı bir özelliği bulunmamaktadır.

Ancak piyasalarda olan papatya çayının içerisinde limon olması dolayısıyla saçınıza zarar verebilir. Bundan dolayı papatya çayı satın alırken içerisinde limon olmamasına dikkat ediniz. Ayrıca kalıcı bir saç açıcı olmadığını da bilmenizi isteriz. Koyu renkli saçlara sahip kadınlar özellikle bu doğal yöntemi tercih ederler fakat onlar da çok fazla uygulamamaya dikkat etmeleri gerekir. Zira kızıl tonlarına kayan bir renkle karşılaşırlar.

 

Papatya Suyu Boyalı Saçı Açar Mı ?

 

Papatya Suyu Boyalı Saçı Açar Mı
Papatya Suyu Boyalı Saçı Açar Mı

 

Saçınıza önceden boya yaptıysanız ve var olan saçınızın rengini açmak için kullanacağınız papatya suyu maalesef işe yaramayacaktır. Çünkü boyalı saçta kullanılan papatya suyunun etkisi yoktur. Ya boyanın akmasını beklersiniz ya da kuaförünüze gidip istediğiniz saç rengine sahip olabilirsiniz.

 

Papatya Suyu Fiyatı

 

Papatya suyu önce sonra
Papatya suyu önce sonra

 

Papatyayı aktarlardan satın alıp veya bahçelerden toplayıp kaynatıp saçınıza sürebileceğiniz gibi hazır ürün olarak satıldığını da söylemeden geçmeyelim. Birçok markada bulabileceğiniz papatya suyu için size birkaç marka sunuyoruz. Mecitefendi, Arifoğlu, Cemilefendi, Blue Ocean, Zenix gibi. Bunlardan en çok beğendiğimiz Arifoğlu markasıdır. Kokusu biraz ağır olmasına rağmen etkili bir üründür. Bu markayı internette bulabileceğiniz gibi marketlerde de görebilirsiniz. Genel bir fiyat vermek gerekirse piyasalarda yaklaşık 20 TL civarıdır.

 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
DMCA.com Protection Status