GenelInstagram Muhafazakar FenomenlerKim KimdirModaTesettür GiyimTesettür Kombin

Rabia Sena Sever Kimdir | Sena Sever Kombinleri

Daha 18’lerinde moda dünyasında başarılı bir isim olarak karşımıza çıkmıştır. Hikayesine başlamadan önce Rabia Sena Sever’in bir kadın girişimci olarak hayatta dimdik durması ile toplumdaki özellikle tesettürlü genç kadınların sosyal hayatta girişimci olmalarına örnek olduğunu söyleyebilmek mümkündür.

Lafı fazla uzatmayalım, bu yazımızda Rabia Sena Sever’in kim olduğuna ve kombinlerine göz atacağız.

 

İçindekiler

Sena Sever Kimdir | Kaç Yaşındadır

Rabia Sena Sever

Rabia Sena SeverAslen Rizeli olup İstanbul’da doğan Rabia Sena Sever, ortaokul sonunda Kuran yatılı kursuna giderek orada örtünmeye karar vermiştir. Sonrasında liseye başladığında bir akrabasının yanında asistan olarak çalışmaya başlamış. Ancak lisedeyken babasını kaybedince iş hayatına daha da yoğunlaşmıştır.

Rabia Sena Sever Tarzı

Rabia Sena Sever Tarzı 

Bu süreçte sosyal medyada özellikle instagramda aktif olmaya ve hatta takipçi sayısı da 1000’i aşınca önce instagram üzerinden şal ve eşarp satışına başlamış. Sonrasında firmaların koleksiyonlarını pazarlamıştır. Ancak bu tanıtımları yaparken yoğun eleştirilere maruz kalınca bir ara instagramı kapatmak zorunda kalmıştır.

Daha sonrasında tekrardan işine yoğunlaşarak bu günlerde fenomen modacı olarak hayatına devam etmektedir.

Rabia Sena Sever Düşünceleri

Rabia Sena Sever Şık Kombin

Rabia Sena Sever Şık Kombin 

  • Tesettür nasıl olmalıdır? sorusuna Rabia hanım, “Kuranda nasıl olacağı belirtilmiştir zaten ve tesettür sadece örtünmek değildir “diye cevap vermiştir.
  • “Instagram’daki olumsuz yorumlara karşı bakışın nedir, neden siliyorsun?” sorusuna ise; “Bazı yorumların gerçekten hadsizce olduğunu düşünerek silme işlemini yapıyorum. Hesabımı gizli kullanmıyorum diye herkesin gerçekten kötü içerikli yorum yazmasını doğru bulmadığım için.“ diye cevap vermiştir.

 

Rabia Sena Yener Kombinleri
Rabia Sena Yener Kombinleri

 

  • Günümüzde tesettür kavramını tam olarak yerine getirmedikleri düşünülüyor. Siz ne düşünüyorsunuz? sorusuna Sever, “benim yakın arkadaşlarım bu konuya bir eleştiri getirmemişlerdir. Farklı bir kesim tarafından maalesef .” demiştir.
  • Sosyal medya sizin için ne ifade ediyor? sorusuna Sever, “günümüzde en çok kullanılan ve neredeyse birçok şeyimizi paylaştığımız bir alandır. Aynı zamanda iş için de kullanılmaya başlandı ve benim de tarzımı öne çıkarabildiğim bir ortamdır.“

 

Rabia Sena Sever Kombin
Rabia Sena Sever Kombin

 

  • Muhafazakar da moda olmalı mıdır ? sorusuna Sever, “muhafazakar moda diye bir şey yoktur. Ölçülü bir şekilde giyiniyoruz. “diye söylemiştir.

 

 

  • Peki, genellikle eleştiri yapanların çoğusu yine tesettürlü kadınlar, neden? sorusuna Sever; “Herkesin bir düşüncesi vardır ve buna saygı duyuyorum ve onların da bana saygı duymasını beklerim.“

 

Rabia Sena Sever Baharlık Kombin
Rabia Sena Sever Baharlık Kombin

 

  • Instagramdaki takipçilerin seni taklit mi ediyorlar yoksa kendi özgün yorumlarıyla senin kombinleri mi birleştiriyorlar? sorusuna “tabi ki de kendi stilleriyle benim kombinlerimi birleştiriyorlar.” diye cevaplamıştır.
  • Daha çok hangi yaşa hitap ediyorsun? sorusuna ise; “Genel olarak genç tesettürlü kadınlar olmaktadır.” demiştir.

 

Rabia Sena Sever Tarzı ve Kombinleri

Rabia Sena Sever Denim Kombin

Rabia Sena Sever Denim Kombin 

Sever, sizler için hem günlük hem de özel günler için aynı zamanda yaklaşan sonbaharda tarzınızı göstermeniz adına birtakım önerilerde bulunmuştur.

Rabia Sena Sever’in kombinlerini 4 kategoriye ayırmak mümkündür.

 

Rabia Sena Sever İş Kadını Kombin
Rabia Sena Sever İş Kadını Kombin

 

Sena Sever Günlük Şıklığı

 

Rabia Sever Denim Kombin
Rabia Sever Denim Kombin

 

Günlük kombinlerinizde rahat ve şık olmak isteyenler Sever’in kombinlerine bir bakınız, deriz. Düz kesim etekleri gömlek veya bluzlarla birleştirmesiyle Sever, stilini yansıtıyor. Doğru ayakkabı tercih etmenizle kombininizi daha şık hale getirmeniz sizin elinizdedir.

 

Sena Sever Sonbahar Stili

 

Rabia Sever Denim Kombin
Rabia Sever Denim Kombin

 

Sonbaharda dış giyim ürünü olan kap,trençkot ve ceketleri babet veya bootielerle kombinleyen Sever, sizi oldukça tarz ve cool gösterecek kombinlere imza atıyor. Bunun yanında, sonbaharın renkleri olan kahverengi ve turuncuyu siyahla kombinlemesiyle Sever farkını ortaya atmaktadır.

 

Sena Sever Özel Gün Yorumu

 

Rabia Sena Sever Kışlık Kombin
Rabia Sena Sever Kışlık Kombin

 

Özel günlerde herkes mükemmel gözükmez ister. Bunu minimalist ölçülerde yapabileceğinizi Sever söylemektedir. Öyle ki kloş etekler, şık kıyafetler ve şık ceketleri çarpıcı stilettolarla kombinleyerek gecenin yıldızı, hafızalarda iz bırakan biri haline gelebilirsiniz.

 

Sena Sever Sportif Giyim

 

Rabia Sever İkili Spor Takım
Rabia Sever İkili Spor Takım

 

Giyimde rahatlık önemli diyenler için Sena Sever spor giyim kombinleri sizin için kurtarıcı olacaktır. Sena Sever özellikle salaş bol pantolon ve bluzlar, sweatshirtler gibi parçaları bir araya getirerek ve sneaker veya spor ayakkabı tercihiyle de genç tesettürlü kızlarımızın örnek aldığı kişi olmuştur.

 

Rabia Sena Sweet Etek Modeli
Rabia Sena Sweet Etek Modeli

 

Son olarak Rabia Sena Sever’in editörlerimiz tarafından seçilen en güzel kombin modellerine galerimizden ulaşabilirsiniz. Bu görselleri büyük görmek isterseniz herhangi birinin üzerine tıklamanız yeterli olacaktır, bu şekilde galeri sayfamıza yönlenebilirsiniz. Sizlere Kim Kimdir bölümümüzden muhafazakar fenomenleri sunmaya devam edeceğiz.

 

Rabia Sena Sever Ablası

 

Rabia Sena Sever’in ablası ünlü instagram muhafazakar fenomen Ebru Sever Türk‘tür. Yakın bir zamanda tesettürden çıkan Ebru Sever Türk ile ilgili son postunda aşağıda ki gibi bir açıklama yapmıştır. Yazı sonundan Rabia Sena Sever’in tüm görsellerine ulaşabilirsiniz.

 

sena sever ablası hakkında paylaşım
sena sever ablası hakkında paylaşım

 

 

(Son Güncelleme: 08.10.2021)

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
DMCA.com Protection Status