DiyetGenelSağlık

Seher Akgül İngiltere Diyeti

3 günde 5 kilo verdiren İngiltere Diyeti’nden söz edeceğiz. Bu diyet, çok kısa sürede kilo vermek isteyenler için özellikle düğün, nişan vb. özel etkinliklere katılım sağlamaları gereken kimseler vesaire hızlıca fazlalıklarından kurtulmak isteyen arkadaşlar için mucizevi bir diyet diyebiliriz. Ve bu diyeti sadece 3 gün uygulamanızla oldukça fazla bir kilodan kurtulmanız mümkündür. Vücut önce ödem atmaya başlayacak ve sonrasında hızlıca kilo vermeye adapte olacaktır.

Bu diyetin en önemli unsuru yeşil çay’dır. İster paket isterseniz de demleme yeşil çayları da kullanabilirsiniz. Demleme kullanacaksanız ise, her bardak için bir yemek kaşığı yeterli olacaktır. Yeşil çay için önemli bir püf noktası vermek gerekirse; toz yeşil çay alırken çoğunluğu sap kısımlarından olan yeşil çayları değil de; çoğunluğu yaprak kısımlarından olan yeşil çayları tercih edersek daha sağlıklı bir kullanım sağlamış olursunuz.

 

Seher Akgül İngiltere Diyeti Nasıl Yapılır

 

Seher Akgül İngiltere Diyeti Nasıl Yapılır
Seher Akgül İngiltere Diyeti Nasıl Yapılır

 

Öncelikle aşağıda gerekli malzemeleri vermek istiyorum daha sonrasında ise yapılışı hakkında bilgi vereceğim.

 

  • Yeşil çay
  • Yarım çay kaşığından az zencefil ve tarçın
  • Süt

 

İngiltere Diyeti Yapılışı

 

İngiltere Diyeti Yapılışı
İngiltere Diyeti Yapılışı

 

Bardağın ¾ e kaynar su ile yeşil çayımızı demliyoruz. ¼ alanını boş bırakacağız. Daha sonra o ¼ lik kısma da süt koyacağız. Paket çay kullanıyorsanız 3-4 dakika içerisinde demlenmiş olacaktır. Demlendikten sonra üzerine tarçın ve zencefil sonrası süt ilave edeceğiz. Ardından çay paketini içerisinden alıp üzerine yarım çay kaşığından da az tarçın ilave ediyoruz.

Tarçın kan şekerinizi dengeleyecek. Üzerine yine tarçın miktarı kadar zencefil ilave ediyoruz. Zencefilin işlevi ise, kan şekerini dengeleyip metabolizmayı hızlandırarak vücudun yağ yakım mekanizmasını hızlandırmaktadır. Sonrasında bir güzel karıştıralım. Ve üzerine süt ilave ediyoruz. Bu arada sütün soğuk ya da sıcak olması fark etmiyor.

 

 

3 gün boyunca 2 saatte bir bu karışımı yapıp içiyoruz.

Fakat bu diyeti yaparken kahvaltı, öğle yemeği, *akşam yemeği yemeyecek miyiz? dediğinizi duyar gibiyiz. Bu diyeti yaparken kahvaltı, öğle yemeği ve akşam yemeği gibi rutinlerimizi unutuyoruz. Ancak aç kalmıyoruz kesinlikle. Sadece düzenimizi ve içeriğimizi değiştiriyoruz. Şöyle ki; aralarda acıkınca domates veya kuruyemişler (badem, fındık) veya bir kase yoğurt ve yanında bir şeftali yiyebilirsiniz. Bir elma tüketebilirsiniz. Ayrıca salatalık bolca yiyebilirsiniz. Hem lifli olduğu için metabolizmanızı hızlandırır hem de tokluk hissi yaratır. Veya bir kase yoğurt ve bir avuç ceviz, veya erik ancak çok şekerli olduğu için az tüketmenizi öneririz.

Çalışan arkadaşlar için su mataralarının ¾ üne yeşil çaylı karışımı yapıp yanlarına alabilirler. Bunun yanında saklama kutularının içerisine kuruyemişleri koyabilirler ve diyetlerini devam ettirebilirler. Ya da hafta sonuna denk getirirler ve diyetlerini tamamlamış olurlar. Yeter ki siz istekli olun! Zira istemek, azmetmek başarmanın yarısıdır.

Unutmayın ki kilo sadece estetik değil; sağlık açısından da çok önemlidir ideal kiloda olmak.

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
DMCA.com Protection Status