GenelKombinModaTesettür

Tesettür Triko Elbise Modelleri 2020

Binbir çeşit moda anlayışı sayesinde dünyanın her yerinde farklı modele sahip milyonlarca elbise bulunuyor. Her tarza göre değişen bu elbiselerin arasından tesettürlü olan triko elbiselere göz atacağız.

Tesettür giyimde genellikle dikkat edilen ilk kural rahat olmasının yanısıra vücut hatlarını belli etmemesi. Havalar soğumaya başladıkça tercihler trikolardan yana kullanılmaya başladı. Triko kazakların en çok kullanılan model olarak görülüyor.

 

Tesettür Triko Elbise İncelemesi

 

şık tesettür triko elbise
şık tesettür triko elbise

Triko elbiseler ise farklı renklerde, desenlerde, salaş ya da vücuda oturan tarzlarda, düğmeli ya da kuşaklı modellerde olabiliyor. Bu elbiseler kadınlar için oldukça havalı ve dikkat çekici. Dolabınızda duran ya da almak istediğiniz triko elbiseleri hem günlük yaşantınızda hem de özel günlerde kullanabilirsiniz.

 

mavi tesettür triko elbise
mavi tesettür triko elbise

 

Triko elbiselerin çoğunun tesettürlü kadınlar için üretildiğini söylemek yanlış olmaz. Tunik tarzında ya da tamamen elbise şeklinde olabilen trikolar iddialı duruşuyla hayranlık yaratıyor. Son zamanlarda en çok tercih edilen renkler hardal sarısı, mavinin tonları, bordo, zümrüt yeşili, siyah kahve ve kahvenin diğer tonları.

 

balık tesettür triko elbise
balık tesettür triko elbise

 

Triko Uzun Elbise Modelleri

 

balık stil tesettür triko elbise modeli
balık stil tesettür triko elbise modeli

 

Triko elbiseler kategorisinde elbiselerin çoğunlukla uzun olduğunu görürsünüz. Bunun nedeni kısaların tunik sınıflandırmasına girmesinden kaynaklanıyor. Bu sebeple triko elbise denilince akla zaten uzun modeller geliyor.

 

balıkçı yaka tesettür triko elbise
balıkçı yaka tesettür triko elbise

 

Triko elbiseler son zamanlarda daha da göz önüne çıktı çünkü talep arttı ve buna paralel olarak model çeşitliliği de artış gösterdi. Elbiseleri desenli ya da desensiz tercih edebilirsiniz. Şık bir yemekte giyinecekseniz inci detaylı elbiseler çok uygun olacaktır. Aynı zamanda üzerine dantel eklenmiş triko elbiseler de bulmak mümkün.

 

kemerli tesettür triko elbise
kemerli tesettür triko elbise

 

Bazı triko elbiseler, triko kazakların boyunun uzatılmış versiyonu gibi görünebiliyor. Hepimizin çocukluğunda mutlaka bir kere de olsa giyinmiş olduğumuz kazakların elbiseleştirilmiş hali gibi düşünebilirsiniz. Bu hem nostaljik hem de şık bir görüntü kazanmanızı sağlıyor.

 

Triko Elbise Kombinleri

 

kışlık tesettür triko elbise
kışlık tesettür triko elbise

 

Tesettür giyimin kış kombinlerine göz attığımızda karşımıza ilk olarak trikolar çıkar. Bunun nedeni şık ve dikkat çekici bir görünüme sahip olmak isteyen kadınların rahatlığını da geri plana atmak istememesi. Triko kumaş hem ince bir yapıya sahiptir hem de vücudu sıcak tutar. Bu nedenle hareketlerinizi engellemez ve gün boyu rahat olmanızı sağlar.

 

bordo tesettür triko elbise
bordo tesettür triko elbise

 

Dolabınızda mutlaka bulunması gereken triko elbiseler bu sezon da hem spor hem klasik modelleriyle karşımıza çıkmaya devam ediyor. Triko elbisele kombinlerine bakacak olursak tek parça elbiselerin ilk sırada olduğunu görürüz.

 

Tesettür Triko Elbise Görselleri ve Galeri

 

grey hijab knitwear dress
grey hijab knitwear dress

 

Farklı renklerde ama genellikle tek renk kullanılan elbiselerin çoğunda kemer detayı bulunmakta. Bu detaylar elbiseyi canlandırmak amacıyla kullanılıyor siz sade görünüm seviyorsanız tercihinizi o yönde kullanabilirsiniz.

 

ikili takım tesettür triko elbise modeli
ikili takım tesettür triko elbise modeli

 

Spor triko elbiselere genellikle kazak havası verilmeye çalışılmış; yakasında gömlek yakası detayının olması gibi. Klasik tarzdaki kombinlerde ise eteklerin çoğunun pilesiz olduğunu görmek mümkün. Düz şekilde inen eteklerin bazılarında yırtmaç olabiliyor. Yırtmaçlar, eteğe çok şık bir görüntü kazandırsa da tesettürlü elbiselerde çok fazla tercih edilmiyor.

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Başa dön tuşu
DMCA.com Protection Status