SaçSaç Rengi
Trend

Viyole Saç Rengi 

Viyole saç rengi son zamanların en trend saç renklerinden biridir. Saçın taban boyasının üzerine farklı bir renk atılarak bu iki rengin birleşiminden ortaya yeni bir renk çıkmasına viyole saç denir. Işık ve ortamın renklerine göre ren değiştiren viyole saç renkleri büyük bir kesim tarafından kullanılmaktadır.

Farklı bir havaya sahip olmak isteyen kadınlar için viyole saç renkleri önerilmektedir. Tek bir rengin kullanımındansa iki rengin karışımından ortaya çıkan rengin oluşturduğu bütünlük daha bir görünüm sağlamaktadır.

 

Viyole Saç Rengi Nasıl Elde Edilir
Viyole Saç Rengi Nasıl Elde Edilir

 

Tabanı siyah olan bir saça mor, kızıl veya sarı renkleri atılmakta böylece değişik yeni renkler ortaya çıkarılmaktadır.

 

Viyole Saç Rengi Modelleri
Viyole Saç Rengi Modelleri

 

İçindekiler

Viyole Saç Rengi Ne Demek?

Viyole Saç Rengi Kimlere Yakışır
Viyole Saç Rengi Kimlere Yakışır

 

Saç renkleri ve modanın gelişimine bağlı olarak ortaya sürekli yeni renkler çıkmaktadır. Bu renklerden en çok beğenileni ise viyole saç rengidir. Viyole saç rengi iki farklı zıt rengin bir düzen içerisinde birbirine karıştırılmasıdır.

Saçta sadece siyah rengini kullanmaktansa hem siyahın ağırlığı hem de farklı bir rengin ışıltısı birleşerek hoş bir görünüm sağlamaktadır. Güneşe çıkıldığında farkını tekrar ortaya koyarak yeni bir hava oluşturmaktadır. Genellikle zıtlıkları birleştirerek bir bütünlük oluşturmaya çalışılmaktadır.

 

Viyole Saç Rengi 
Viyole Saç Rengi

Viyole Saç Rengi Kimlere Yakışır?

Viyole Saç Modeli
Viyole Saç Modeli

 

Viyole saç rengi oluşturduğu hoşluk bakımından herkese yakıştırılmaktadır. Farklılığı ve marjinalliği seven herkesin rahatlıkla kullanabileceği bir saç rengidir. İçerisinde barındırdığı renkler itibarıyla her ten rengine uyacak viyole saç rengini bulmak mümkündür.

Kullanılan renklerin çokluğu ve ortaya çıkan şık görünüm göz önüne alındığında her cilt tonuna sahip kadının kullanabileceği bir renk vardır desek yanlış olmaz

 

Uzun Viyole Saç Rengi 
Uzun Viyole Saç Rengi

 

Genellikle gençlere yakıştırılsa da her yaş grubunun kullanabileceği renkleri de barındırmaktadır.

 

Viyole Saç Rengi Çeşitleri

Siyah Üzerine Viyole Saç Rengi 
Siyah Üzerine Viyole Saç Rengi

 

Viyole saç renkleri kendi içerisinde de farklılıklara sahip olmaktadır. Her ten rengine uyum sağlayabilmesi açısından birçok renkle bütünlük oluşturulmuştur. Bu renkler kendi aralarında zıtlıklar oluştursa da herkesin kullanabileceği rengi bulması açısından zengin bir renk skalasına sahip olmaktadır.

 

pastel mor Viyole Saç Rengi 
pastel mor Viyole Saç Rengi

 

Viyole saç rengi çeşitleri:

  • Koyu viyole saç rengi
  • Açık viyole saç rengi
  • Kızıl viyole saç rengi
  • Mor viyole saç rengi gibi çeşitliliklere sahiptir.

 

Mor Viyole Saç Rengi 
Mor Viyole Saç Rengi

 

Kızıl Viyole Saç Rengi

Koyu Viyole Saç Rengi 
Koyu Viyole Saç Rengi

Kızıl viyole saç rengi oluşturduğu ışıltı ve parıltılar sayesinde büyük bir kesimin kullandığı saç renklerinden biridir. Genellikle soğuk cilt tonuna sahip beyazlara yakıştırılan bu renk birçok kesim tarafından severek kullanılmaktadır.

Beyaz tene yakışmasının yanında esmerlerde de sıcak bir görünüm oluşturmaktadır. Yüksek ışıkta sahip olduğu parıltı ve ışıltıları gün yüzüne çıkararak şık bir görünüm oluşturmaktadır. Kızıl viyole saç renginin kendisini en iyi şekilde göstermesi için saç kesimi ve modelleri de incelikle seçilmelidir.

Kesim olarak katlı ve V kesimlerin kullanılması önerilmektedir. Bu kesimlerde saç kesildiği yerden ışıltı saçar ve gerçek rengini ortaya koyar. Bunun yanında saç modeli olarak da genellikle düz saç ve dalgalı modellerin yapılması önerilmektedir.

Kızıl viyole saç rengi için kullanılacak boya numaraları:

  • Koleston 3.66 patlıcan moru saç boyası ve 4.6 violet saç boyası
  • Loreal Mouse 361 karadut ve 552 buzlu akaju saç boyası
  • Syoss 3.3 numaralı koyu viyolet saç boyası
  • Garnier naturels 4.6 kızıl kestane saç boyası
  • Loreal 3.66 numaralı koyu kızıl viyolet saç boyası
  • Palette natural color 4.68 saç boyası renklerinden herhangi biri alınarak bu renk elde edilebilir.

 

Açık Viyole Saç Rengi

Koyu Renk Viyole Saç Rengi 
Koyu Renk Viyole Saç Rengi

Viyole saç renklerinin trend olması dolayısıyla birçok kişi tarafından kullanılmak istenmesi gündeme gelmektedir. Ancak ten renklerine uyumlu rengin kullanılması önem taşımaktadır. Açık viyole saç rengi koyu bir tabanın üzerine sarı, beyaz veya gri renklerinin atılmasıyla oluşan bütündür.

Bu renk çoğunlukla beyaz tenlilere önerilse de kapalı tendeki kadınlarda da sıcak bir görünüm oluşturmaktadır. Bu bakımdan hemen hemen her cilt tonuna yakışan renkleri bulunmaktadır. Önemli olan bu renklerin içinden ten rengine en çok yakışanı bulmaktır.

 

Koyu Viyole Saç Rengi

Açık Mor Viyole Saç Rengi 
Açık Mor Viyole Saç Rengi

Viyole renklerin içinde daha büyük bir yer kaplayan renk şüphesiz koyu viyole saç rengidir. Bütün kapalı tonların kullanımı ile oluşturulmaktadır. Yapıları itibarıyla genellikle beyaz tenlilerde kullanılmakta ve zıtlık oluşturulmaktadır.

Ancak çeşitli bir renk skalasına sahip olmasından ötürü her ten rengine sahip kadının tenine uygun rengin bulunabileceği belirtilmektedir. Genellikle koyu kızıl ve koyu mor ile oluşturulmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
DMCA.com Protection Status