Bitkisel ÇözümCilt Bakımı

Yüzden Kilo Almak İçin Bitkisel Çözüm

Zayıf yüz, daha çökük ve yaşlı gösterir. Yanakların dolgun dolgun olması ise, bizi olduğumuzdan daha genç gösterir. Yüzden kilo almak isteyenler için bu yazımızda, yüz dolgunlaştırıcı doğal maske tarifleri, yüze kilo aldıran besinler ve yüzden kilo almak için neler yapmanız gerektiğine kadar tüm bilgilere yer verdik.

 

Zayıf Yüz Nasıl Dolgunlaşır

 

Zayıf Yüz Nasıl Dolgunlaşır
Zayıf Yüz Nasıl Dolgunlaşır

 

Zayıf yüzü dolgunlaştıracak birkaç doğal maske tarifinden söz edeceğiz. Bunları düzenli uyguladığınız takdirde, yüzünüzdeki değişikliği fark edeceksiniz.

 

  • Shea Yağı İle Yüz Masajı: Az miktar shea yağını elinize alın. Yanaklarınıza masaj yaparak yaklaşık 10 dakika uygulayın. 15 dakika bekletip cildinizi durulayın. Bu işlemi, haftada 1 defa uygulayın.
  • Gül Suyu ve Gliserin Maskesi: Eşit miktarda gül suyu ile gliserini karıştırıp yanaklarınıza masaj yaparak uygulayın. Bu uygulamayı gece yatmadan önce uygulayın ve sabah yüzünüzü ılık suyla yıkayın. Gliserin ve gül suyu maskesini günlük olarak yapabilirsiniz.
  • Elma Maskesi: Bir elmanın yarısını ezip yanaklarınıza eşit miktarda masaj yaparak uygulayın. Yaklaşık 15 dakika beklettikten sonra ılık suyla cildinizi durulayın. Bu işlemi, günlük olarak yapmanızda sakınca yoktur.
  • Bal Maskesi: 1 tatlı kaşığı rendelenmiş papaya ile 1 tatlı kaşığı balı karıştırın. Ardından, bu karışımı yanaklarınıza uygulayın ve yaklaşık 10-15 dakika bekletin. Akabinde, cildinizi ılık su ile yıkayın. Özellikle sabahları günlük olarak uygulamanız tavsiye edilir. Papaya yoksa, yalnızca bal ile de bu uygulamayı yapabilirsiniz.

Yüze Kilo Aldıran Besinler

 

Yüze Kilo Aldıran Besinler
Yüze Kilo Aldıran Besinler

 

Yüzden kilo almayı sağlayacak 3 besin bulunuyor. Bunlar; karbonhidrat, süt ve bal. Karbonhidrat tüketiminizde yüzün yanında tüm vücut kilo alabilir. Bundan dolayı, yürüyüş ve egzersizlerle vücudunuzun kilo almasını dengeleyebilirsiniz.

Bir diğeri süt, yüz dolgunlaştırmada etkili besinlerden biridir. Günde 1 ya da 2 bardak süt tüketebilirsiniz. Bunun yanında, yüzünüze süt ile masaj yaparak da yanaklarınıza dolgunluk kazandırabilirsiniz.

Bal, hem sağlıklı hem de besleyici bir ürün olduğu için sadece yüzünüze dolgunluk vermekle kalmayıp, özellikle üst solunum yolu enfeksiyonları için faydalı bir besindir.

 

Yüzden Kilo Almak İçin Ne Yapılmalı?

 

Yüzden Kilo Almak İçin Ne Yapılmalı
Yüzden Kilo Almak İçin Ne Yapılmalı

 

  • Dışarı çıkmadan önce güneş kremi kullanın. Böylelikle, güneşin zararlı ışınlarından cildiniz zarar görmeyecek ve güneşin sebep olduğu sarkmalar ve lekeler cildinizde oluşmayacaktır.
  • Günde en az 2-2,5 litre su tüketmeye önem vermemiz gerekir. Su, cildimizi nemli tutacak ve cildin elastikiyetini koruyacaktır.
  • Alkol ve sigara gibi zararlı alışkanlıkların kullanımı cildinize olumsuz etkileri olacaktır. Koyu göz halkaları, cildin yaşlanması, cilt elastikiyetini kaybetmesi gibi durumlarla karşılaşmanız mümkün. Bundan dolayı, bu kötü alışkanlıkları mümkün olduğunca azaltmaya ya da mümkünse bırakmaya önem vermelisiniz.
  • Aşırı makyaj yapmak da cildi yaşlandırır. Ancak eğer doğru temizleme yaparsak ve makyajlı uyumazsak bunun önüne geçebiliriz.
  • Yüz yogası yapmak, balon şişirmek gibi egzersizler yüzden kilo almanıza yardımcı olacaktır.
  • Fındık, ceviz gibi besinler tüketmek de yüz dolgunlaşmasına katkı sağlar.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
DMCA.com Protection Status